بازاریابی ویدئویی و افزایش ترافیک سایت

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

امروزه به نظر می رسد که ویدئو مارکتینگ یا همان بازاریابی ویدئویی محبوبیت بیشتری در بین دانشجویان سئو سایت دارد. با کمی تحقیق در این مورد متوجه می شویم که محتوای متنی با گذشت زمان جایگاه خود را به محتوای ویدئویی داده است؛ چراکه ویدئو کاربران بسیار بیشتری را به خود جذب می کند.

برای اثبات این قضیه کافی است نگاهی به عملکرد YouTube بیاندازیم؛ چراکه دومین موتور جستجو جهان یوتیوب می باشد (گوگل در رتبه نخست قرار دارد). ما در این مقاله به بررسی برخی نکات مهم بازاریابی ویدئویی و بعضی ابزارهای کاربردی در این زمینه می پردازیم.

YouTube در سال 2005 با بازدید نسبتا کمی شروع به کار کرد. از آن زمان تا به حال توانسته است با داشتن 5 میلیارد بازدید و 30 میلیون بازدید کننده در طول روز به بزرگترین پایگاه ویدئویی جهان تبدیل شود. در رقابت با این موتور جستجو قدرتمند شاهد ظهور رقبای موفقی در این زمینه هستیم. Instagram ،Facebook Live و Snapchat برخی از این رقبا هستند.

تحقیقی که در سال 2017 توسط HobSpot انجام شد نشان داد که کاربران فضای مجازی ویدیئو را به هر محتوای دیگری ترجیح می دهند. در نتیجه، امروزه برندهای مختلف توجه خود را بیشتر بر روی بازاریابی ویدیویی متمرکز می کنند.

در سال 2019 تعداد کسب و کارهایی که ویدئو را به عنوان یک ابزار بازاریابی انتخاب کردند به 87 درصد رسید که نسبت به سال های قبل افزایش قابل توجهی داشته است.

حالا وقتشه! اینو بخون: افزایش ترافیک سایت با تکنیک های رایگانپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

اهمیت بازاریابی ویدئویی در کسب و کار اینترنتی

قبل از شروع به هر کاری شما باید اهمیت بازاریابی ویدئویی را به خوبی درک کنید تا بتوانید عملکرد بسیار موفقیت آمیزی در این زمینه داشته باشید. در ابتدا باید به این موضوع توجه کنیم که ما انسان ها موجودات بصری هستیم و علاقه به چیزهایی داریم که خارج از حالت متنی باشند. بنابراین طبیعی است که تماشای ویدئو را به مطالعه مقاله های مختلف ترجیح بدهیم. مغز ما 95 درصد اطلاعاتی که در یک ویدئو می بیند به خاطر می سپارد. این در حالی است که این عدد در مورد مقاله های متنی به 10 درصد کاهش پیدا می کند.

دلیل مهم بعدی که بر اهمیت ویدئو مارکتینگ می افزاید، محبوبیت گوشی های هوشمند در بین افراد است. در دهه اخیر تلفن های همراه، به عضوی جدانشدنی از زندگی مردم تبدیل شده است. نقریبا 75 درصد از تمام بازدیدهای ویدئویی جهان از طریق تلفن های همراه انجام می شود.

این یعنی که اگر شما بدانید که چگونه محتوای ویدئویی خود را ارائه دهید که باب میل مخاطبانتان باشد، بازدید فوق العاده ای دریافت خواهید کرد؛ چراکه اگر افراد ویدئویی را مفید بدانند، ان را برای دیگران به اشترک می گذارند.

نکات مهم بازاریابی ویدئویی برای افزایش ترافیک سایت

نکته بسیار مهمی که در افزایش بازدید ویدئو شما موثر است، کاور و عنوان ویدئو می باشد. به طور کلی در سئو سایت، عنوان یکی از مهمترین فاکتورهایی است که در بهبود رتبه سایت و افزایش نرخ کلیک موثر است.

عنوان ویدئو در بازاریابی ویدئویی کلید اصلی جذب مخاطب برای شما است. عنوان مسئله است که کاربران با مشاهد آن متوجه محتوای ویدئو شما می شوند. بهینه سازی عنوان ویدئو به شما کمک می کند تا کلیک های بیشتری را دریافت کنید که در نتیجه آن ترافیک سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

کاربران به هیچ وجه علاقه ندارند که فریب بخورند. به همین علت باید از کاوری برای محتوای ویدئویی خود استفاده کنید که از داخل ویدئو انتخاب شده باشد. طبیعتا این عکس انتخابی باید جذاب باشد تا کاربران بیشتری را به خود جذب کند.

علاوه بر این ها اگر برای وب سایت خود شروع به تولید محتوا ویدئویی کرده اید حتما از شبکه های احتماعی نیز برای انتشار این محتوا استفاده کنید. به طور میانگین افراد روزانه دو تا سه ساعت از وقت خود را در این رسانه های اجتماعی صرف می کنند؛ مثل اینستاگرام، فیسبوک و موارد دیگر. بنابراین این روند کمک به سزایی به تبلیغ برند شما می کند.

کاربرد بازاریابی ویدئویی در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از بهترین ابزارها برای تبلیغ کسب و کار و برند شما است. شما با استفاده بهینه از آن ها می توانید به راحتی مخاطبین بسیار زیادی را به وب سایت خود جذب کنید. در نهایت بهتر است توجه داشته باشید که علاوه بر رضایت مخاطب، ویدئو شما باید از نظر موتورهای جستجو نیز ارزشمند باشد. فراموش نکنید که متادیتای فایل ویدئویی خود را با کلمات کلیدی مرتبط پر کنید.

mobile friendly بودن محتوا ویدئویی

همانطور که قبلا نیز گفتیم، ویدئوها بیشتر بر روی تلفن های همراه است که دیده می شوند. طبق نظرسنجی که توسط فیس بوک انجام شد، بیشتر کاربران فضای مجازی ترجیح می دهند به جای استفاده از کامپیوتر از تلفن همراه خود برای دیدن یک ویدئو استفاده کنند.

برای نمایش ویدئو خود به کاربران سایت، از پلیرهایی استفاده کنید که محبوبیت بالایی دارند؛ مثل YouTube ،Vimeo و Brightcove. این پلتفرم ها با افزایش و کاهش کیفیت ویدئو بر اساس پهنای باند افراد، زمینه را برای ایحاد رضایت آن ها فراهم می کنند.

یکی دیگر از مهمترین نکات بازاریابی ویدئویی که در mobile friendly اهمیت بالایی دارد، اندازه متن است. اگر در برخی قسمت های محتوای ویدئویی خود از متن استفاده می کنید، بهتر است دقت داشته باشید که در اندازه آن باید مطابق با بیشتر صفحات تلفن همراه کاربران باشد.

نکته پایانی Video Marketing که در کلاس های آموزش سئو خیلی به آن تاکید می شود، هدف دار بودن ویدئو شما است. شما باید دقیقا بدانید که چه محتوایی را می خواهید به صورت تصویری ارائه بدهید و قصد شما از آن چیست. کاربران نیز باید بعد از تماشای ویدئو بدانند که چه هدف چه بوده است و اکنون باید چه کاری را انجام دهند.

به طور کلی یک بازاریابی ویدئویی در حالتی موفق است که مخاطب را به انجام کاری وادار کرده و در او انگیزه ایجاد کند. در نهایت، این ورند موجب می شود تا افزایش ترافیک چشمگیری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود