7 تکنیک ساده برای افزایش ورودی گوگل

افزایش ورودی از گوگل,افزایش ورودی سایت,افزایش ورودی سایت از گوگل 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

افزایش ورودی گوگل تنها با استفاده از یکسری تکنیک خاص امکان پذیر خواهد بود. فرض کنید که شما دارای یک مغازه هستید؛ مشکل اصلی که دارید این است که کسی از مغازه شما خرید نمی کند یا حتی کسی به بازدید از خدمات شما نمی آید. در چنین مواقعی چه باید کرد؟

با توجه به آخرین اخبار دنیای آنلاین، بیشتر کسب و کارهای سنتی در حال متمایل شدن به سمت تجارت آنلاین هستند. در نتیجه، طبیعی است که اولین کاری که برای افزایش فروش خود باید انجام دهید، راه اندازی یک وب سایت است. حال تمام کاری که باید انجام دهید، بهینه سازی وب سایت خود به بهترین شکل ممکن است.

همین که شما وارد این صفحه شده اید، نشان دهنده این است که با مفهوم بسیار مهمی به اسم سئو سایت آشنایی دارید یا حداقل نام آن به گوش شما رسیده است. سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد؛ به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. با استفاده از سئو شما می توانید وب سایت خود را به رنک های برتر نتایج جستجوی گوگل برسانید. اما مسئله ای که وجود دارد این است که شما چطور می توانید افزایش ورودی گوگل یا رنک داشته باشید.

در این مقاله آموزش افزایش ورودی از گوگل، ما قصد داریم تا بهترین و مهم ترین کارهایی که شما باید در این زمینه انجام دهید را بیان کنیم؛ دقت داشته باشید که اگر صاحب یک وب سایت فروشگاهی می باشید، این تکنیک ها می توانند به خوبی به افزایش ترافیک و ورودی شما کمک کنند.

حالا وقتشه! اینو بخون: قرار گرفتن در صفحه اول گوگل در زمان کوتاهپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

نکته مهم؛

قبل از پرداختن به این تکنیک های افزایش ورودی از گوگل، چند نکته وجود دارد که باید حتما آن ها را در فعالیت های در نظر داشته باشید:

 • ایجاد چند دامنه مختلف
 • ایجاد امنیت از طریق گواهی SSL
 • توجه ویژه به mobile-friendly بودن وب سایت
 • راه اندازی حساب کاربری گوگل سرچ کنسول
 • ثبت نقشه سایت در گوگل سرچ کنسول

اگر تمام این کارها را به خوبی انجام دادید، وقت آن است که به سراغ تکنیک های اصلی بهینه سازی وب سایت خود بروید.

تحقیق عبارات کلیدی

بعد از اینکه یک ساختار مناسب برای وب سایت خود به وجود آوردید، باید بهترین عبارت های کلیدی را برای تولید محتوا انتخاب کنید.

به این پروسه، تحقیق عبارات کلیدی گفته می شود.

ابزارهای زیادی برای انجام این کار وجود دارد؛ اما اگر شما به دنبال راهی ساده و رایگان برای انجام این کار می گردید، باید بگوییم که سرچ گوگل به خودی خود می تواند به شما کمک زیادی کند.

در ابتدا، شما باید مشتریان و مخاطبین کسب و کار خود را به خوبی بشناسید. شما باید درک کنید که آن ها با استفاده از چه عبارت هایی به دنبال کسب و کار شما می گردند. برای این کار، پیشنهاد می کنیم که از عنوان های رقبای شما که فعالیت خوبی در این زمینه از خود در گوگل ارائه داده اند و توانسته اند افزایش ورودی گوگل متناسبی داشته باشند، استفاده کنید.

تگ های عنوان به طور کلی همیشه در روند بهینه سازی و سئو سایت، همراه شما خواهند بود. در نتیجه سعی کنید بهترین الهامات را از عناوین موجود در گوگل کسب کنید. سپس، سعی کنید که یک لیست فوق العاده و کامل از عبارت های کلیدی رقبا، تهیه کرده و محتواهای خود را بر اساس آن ها تولید و منتشر کنید.

دقت داشته باشید که این روندی که برای شما بیان کردیم، در حقیقت ساده ترین شکل از تحقیق عبارت های کلیدی است. ابزارهای تحقیق عبارات کلیدی زیادی وجود دارند که اطلاعات بسیار ارزشمندی به شما می دهند.

بهینه سازی عناوین، توضیحات متا و URL ها

در این مرحله، شما می دانید که چه عبارت های کلیدی را باید مورد استفاده قرار دهید. همچنین می دانید که کدام عبارت باید بر چه قسمتی از وب سایت شما پیاده سازی شود. حال باید بیاموزید که به چه صورتی این عبارت ها را پیاده سازی کنید تا به نتیجه برسید.

عنوان و توضیحات متا یکی از مهم ترین بخش هایی هستند که باید از کلمات کلیدی در آن ها استفاده کنید. درست است که زبان وب سایت فارسی است، اما با توجه به تجربه ای که تا اینجای کار به دست آورده ایم، بهتر است در متن URL صفحه خود از عبارت های کلیدی انگلیسی خود استفاده کنید. سعی کنید این کار را به مختصرترین شکل انجام دهید.

در مورد عناوین و توضیحات متا نیز چند نکته وجود دارد که باید آن ها را انجام دهید:

 • عنوان و توضیحات متا منحصر به فردی برای هر صفحه ایجاد کنید
 • عبارت کلیدی اصلی خود را در آن ها به کار ببرید
 • از تعداد کاراکترهای تعیین شده توسط گوگل استفاده کنید
 • متنی بنویسید که توجه مخاطب را برای کلیک جذب کند
 • متنی بنویسید که توصیف کننده محتوای صفحه باشد

تولید توضیحات متا منحصر به فرد

همانطوری که شما می خواهید برای هر مبحث از کسب و کار اینترنتی خود یک صفحه یا یک برگه ایجاد کنید، باید بدانید که هر کدام از این صفحات باید یک توضیحات متا جداگانه داشته باشند. این توضیحات متا باید بر اساس یکسری اصول خاص تولید شوند که آن ها را برای شما بیان می کنیم.

قبل از هر چیزی دقت داشته باشید که توضیحات متا بعد از عنوان، دومین فاکتوری است که کاربر از وب سایت شما مشاهده می کند. بنابراین، باید توجه ویژه ای در روند تولید آن داشته باشید.

با توجه به آمارهای به دست آمده از میزان فروش وب سایت های فروشگاهی بزرگ، توضیحات متا یکی از عامل هایی بوده که تاثیر قابل توجهی در تصمیم کاربر برای انجام خرید خود داشته است. آن ها با استفاده از توضیحات متا افزایش ورودی گوگل قابل توجهی را از آن خود کرده اند.

افزایش ورودی از گوگل,افزایش ورودی سایت,افزایش ورودی سایت از گوگل

چند نکته ساده که به هنگام تولید توضیحات متا باید آن ها را در نظر داشته باشید:

 • متن شما باید مختصر و مفید باشد
 • متن باید شامل عبارت های کلیدی باشد
 • متن باید حتما با عبارت کلیدی اصلی شروع شود
 • جذابیت و اختصار را باید در نوشتار رعایت کنید
 • در انتهای توضیحات متا باید CTA داشته باشید
 • از بیان مطالب دروغ در این بخش، به شدت پرهیز کنید

بهبود سرعت بارگذاری وب سایت

اگر به فعالیت خود در دنیای آنلاین دقت کرده باشید، حتی خود شما هم سریعا از وب سایت هایی که در کمتر از 5 ثانیه بارگذاری نمی شوند، خارج می شوید. همچنین، گوگل رسما در سال 2010 اعلام کرد که سرعت سایت یکی از فاکتورهای رتبه بندی این موتور جستجوگر می باشد.

بنابراین، برای افزایش ورودی از گوگل، باید بهینه سازی سرعت سایت را در اولویت های خود قرار دهید. پیشنهاد نیوسئو به شما این است که ابزارهای GTMetrix و PageSpeed Insights را مورد استفاده قرار دهید.

عدم تمرکز بر روی عبارت سخت

متاسفانه خیلی از افرادی که به تازگی شروع به بهینه سازی سایتشان می کنند، شوق این را دارند که سریعا برای عبارات کلیدی سختی مثل سئو، آموزش سئو، سئو سایت و … رنک بالایی دریافت کنند. اما صادقانه بگوییم؛ اینجور نیست.

اگر بخواهید به راستی افزایش ورودی گوگل داشته باشید، باید در ابتدای شروع به کار خود سایتتان را برای عبارات کلیدی سئو کنید که سختی کمتری دارند؛ مثلا به جای تمرکز شدید بر روی عبارت آموزش سئو، از عبارت کلیدی نکات آموزش سئو، آموزش بهینه سازی سایت، آموزش سئو وب سایت در تهران و … در روند کاری خود استفاده کنید تا به مرور از طریق این عبارت های ساده، ورودی دریافت کنید و بعد از دریافت این ورودی از سمت گوگل، استراتژی خود را برای کسب رنک برتر برای عبارات سخت تر، تنظیم کنید.

پیاده سازی structured data

کدهای اسکیما به شما کمک خواهند کرد تا جلوه ای متفاوت در نتایج جستجوی گوگل داشته باشید؛ درست است که structured data نقش مستقیمی در روند بهبود سئو سایت شما ندارند، اما همانطور که گفتیم، به صورت غیرمستقیم می تواند سبب این شود که کاربران بر روی لینک وب سایت شما کلیک کنند و همین مسئله سبب می شود تا رتبه بندی سایتتان در گوگل ارتقا پیدا کند.

FAQ، پادکست، ستاره های review و … همگی جزو structured data هستند که با استفاده از آن ها می توانید به خوبی در نتایج جستجو، متفاوت باشید.

ساخت و انتشار ویدئوهای آموزشی

حتما می دانید که مردم ما امروزه به سمتی می روند که پست های ویدئویی یکی از محتواهای مورد علاقه آن ها شده است؛ این مسئله را به راحتی با بررسی شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب و اینستاگرام می توان فهمید.

در نتیجه، پیشنهاد نیوسئو به شما این است که تا جایی که می توانید در مورد نکات آموزشی کسب و کارتان، ویدئو تهیه کرده و آن ها را در وب سایتتان منتشر کنید؛ مطمئن باشید که ورودی بسیار زیادی از این طریق می توانید داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود