4 نکته افزایش رتبه سایت در گوگل

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

افزایش رتبه سایت در گوگل زمانی اتفاق می افتد که شما سایت خود را سئو کرده و تمام نکات را به درستی رعایت کرده باشید. حالا چگونه رتبه صفحه وب سایت خود را بالا ببرید؟ 

برای رساندن یک صفحه وب به صفحه اول نتایج جستجوی گوگل، رتبه صفحه، شاخص بسیار خوبی برای عملکرد آن است. ترکیبی از عواملی نظیر کیفیت محتوا، استراتژی سئو سایت، لینک ها و میزان بازدید یک صفحه و … در رتبه سایت تاثیر می گذارند. ارتقاء این عوامل باعث می شود که رتبه صفحه وب سایت شما نیز در گوگل افزایش یابد. نکات بالا بردن رتبه سایت در گوگل:

 1. تولید محتوای با کیفیت
 • روی محتوای خود تمرکز کنید. مهم ترین فاکتور در رتبه بندی یک صفحه محتوای آن است. اگر محتوای شما تازه و مفید باشد، نسبت به یک محتوای ضعیف بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت صفحه شما جذب می کند. نوشتن یک محتوای خوب، ساده نیست و به فاکتورهای زیادی وابسته است.
 • وب سایت خود را به طور منظم با مطالب جدید بروزرسانی کنید. وب سایت هایی که راکد هستند و مطالب جدیدی را ارائه نمی کنند، با افت رتبه مواجه می شوند. اگر وبلاگ مینویسید، سعی کنید که حداقل یک بار در هفته آن را بروزرسانی کنید.
 • اطمینان یابید که محتوای شما با توضیحات و عبارت های کلیدی سایتتان هماهنگی دارد. اگر کاربران بعد از باز کردن یک مطلب در سایت شما بفهمند که آن مطلب، با هدف جستجوی آن ها هماهنگی ندارد، بسته شدن سریع سایت شما در مرورگر آن ها باعث جریمه شدن سایتتان می شود.
 1. بهینه سازی صفحات سایت
 • صفحات خود را بهینه سازی کنید. مطلب شما باید از نظر عبارت کلیدی و محبوب ترین جستجوهای گوگل بهینه سازی شود. بهترین روش برای این کار است که عناوین مطالبتان، به محبوب ترین جستجوهای گوگل و مرتبط با موضوع مطالب تان، مرتبط باشد. اطمینان یابید که مطلبتان به سوالات خوانندگان پاسخ می دهد یا اطلاعات خاصی را در اختیار آن ها می گذارد.
 • از پرکردن بیش از حد سایتتان با عبارت های کلیدی پرهیز کنید. گوگل این ترفند را می شناسد و به خاطر آن رتبه سایت شما را کاهش می دهد.
 • اطمینان یابید که متاتگ دیسکریپشن سایت تان به صورت صحیح پر شده است. متاتگ دیسکریپشن زمانی که یک سایت در نتایج جستجو ظاهر می شود، نمایش داده می شود. تگ دیسکریپشن که صحیح و دقیق ایجاد شده است، نرخ بازدید سایت شما را افزایش می دهد و باعث می شود که کاربران کمتری بعد از فرود به سایت شما آن را ترک کنند.
 • آپدیت Hummingbird گوگل، اهمیت عبارت های کلیدی را از اهمیت جستجوهای مکالمه ای کمتر کرد و روش جستجوی کاربران را تغییر داد. مثلا گوگل هم اکنون به جای این که به دنبال عبارت کلیدی “آیفون” باشد، به دنبال صفحاتی می گردد که به این سوال که “کدام آیفون برای من بهتر است؟” پاسخ می دهند.
 • بک لینک بسازید. زمانی که موتورهای جستجو می بینند که کاربران از سایت های دیگری به سایت شما می آیند، رتبه سایت شما افزایش می یابد. هرچه شهرت سایتی که یک بازدیدکننده از آن به طرف سایت شما آمده است بیشتر باشد، رتبه سایت شما بالاتر می رود. شما می توانید با کامنت گذاری در بلاگ ها، اضافه کردن لینکی به سایتتان در هنگامی که در سایتی ثبت نام می کنید، ارائه مطلب برای سایت های دیگر و لینک دادن به سایتتان از آن مطالب، بک لینک بسازید.

 1. سایر بهینه سازی های مهم
 • نقشه سایت خود را ایجاد کنید. نقشه سایت یک فایل متنی است که صفحات سایت شما را نشان می دهد. این فایل کار ربات های گوگل را در پیدا کردن همه لینک ها و مطالب سایت شما را ساده کرده و اهمیت آن ها را نیز تعریف می کند. سایت های متعددی وجود دارند که برای شما نقشه سایت می سازند اگرچه که خود شما هم می توانید این فایل را بسازید.
 • سایت خود را ترجمه کنید. اگر می توانید مترجم بگیرید یا افرادی را در اختیار دارید که کار ترجمه را برای شما انجام می دهند، می توانید با ارائه مطالبتان به زبان های دیگر بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنید. این امر ترافیک سایت شما و در نهایت رتبه آن را افزایش می دهد.
 • فید RSS بسازید. یک RSS تعداد بازدیدکنندگان سایت شما را افزایش می دهد و بازدیدکنندگان کنونی سایتتان را هم حفظ می کند. این امر ترافیک سایت شما را پایدار می سازد و در نهایت رتبه آن را نیز افزایش می دهد. شما می توانید خودتان فید RSS بسازید یا در ساختن این عامل از برنامه های خودکار استفاده کنید.
 1. اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
 • بر روی شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری کنید. شبکه های اجتماعی کانال های بسیار خوبی برای گسترش بک لینک در بین مجموعه زیادی از بازدیدکنندگان است. اگر مطالب سایت شما با ارزش باشند، کاربران شبکه های اجتماعی به سایت شما لینک می دهند. این امر باعث می شود که ترافیک سایت شما افزایش یابد و در نهایت رتبه آن نیز بالاتر رود.
 • ایجاد یک لینک رقابتی برای سایتتان در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. کاربران شبکه های اجتماعی باید به اندازه کافی متقاعد شوند تا لینک سایت شما را دنبال کنند. لینک سایت شما باید در میان مجموعه خبرهای ظاهر شده در فید شبکه های اجتماعی کاربران متمایز جلوه کند.
 • ماهیت اشتراک گذاری سایت از طریق در اختیار گذاشتن آسان آن برای مخاطبان باید بهبود یابد. اشتراک گذاری مطالب سایت در شبکه های اجتماعی یک راهکار خوب است. برای انجام این کار تعداد کاراکترهای توییت های شما باید از 120 کاراکتر کمتر باشد تا توییت گذاری مجدد آن ها برای دیگران ساده شود. از طریق لینک فیسبوک خود یک مطلب طعمه (hook) خوب بنویسید و آن را با افزایش دوستان فیس بوکی خود به اشتراک بگذارید. مطلبی که در پلت فرم های رسانه های اجتماعی مختلف به اشتراک گذاشته میشود، باید کیفیت خوب و ارزش خواندن را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود