تاثیر دامنه بر سئو سایت و کسب و کار اینترنتی

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

تاثیر دامنه بر سئو موضوع اصلی است که ما در این مقاله به بررسی کامل و جامع آن می پردازیم. اگر کسی بخواهد اطلاعاتی در مورد سئو سایت به دست بیاورد، قطعا به مقاله هایی در مورد دامنه سایت نیز برخورد کرده است. دانستن اینکه نقش دامنه در سئو به چه صورت می باشد، نیازمند مطالعه مقاله های زیاد و معتبری در این زمینه می باشد.

گوگل از فاکتورهای بسیار زیادی برای رتبه بندی صفحات سایت های موجود در نتایج جستجوی خود استفاده می کند. طبیعتا دامنه سایت و در نظر گرفتن بهترین دامنه برای سئو کمک بسیار زیادی به شما در بهبود و افزایش رتبه سایتتان خواهد کرد. پیدا کردن یک دامنه مناسب مسئله ای است که باید قبل از اینکه طراحی سایت و یا فعالیت های مربوط به لینک سازی را انجام دهید، آن را مورد بررسی قرار دهید.

در نتیجه بهتر است که قبل از اینکه بررسی کنیم که دامنه یا Domain چه تاثیری در بهینه سازی سایت شما دارد، مفهوم و ماهیت آن را به خوبی متوجه شویم.

دامنه چیست؟

هرکجا که با واژه دامنه مواجه شدید، بهتر است بدانید که منظور همان آدرس اینترنتی سایت می باشد. به عنوان مثال www.newseo.ir دامنه برند نیوسئو می باشد. حال این دامنه به چند زیر شاخه تقسیم بندی می شود. نام دامنه و پسوند دامنه اصلی ترین اجزای آن هستند که امروز در این مقاله آن ها را بیشتر مورد بررسی قرار می دهیم. در مثال بالا، newseo نام دامنه و ir. پسوند دامنه می باشند.

نکاتی در مور نام دامنه سایت

نام دامنه باید این نکته را نشان بدهد که کسب و کار شما در مورد چه چیزی است. به عبارتی دیگر، نام دامنه شما باید عبارتی را در بر داشته باشد که هدف اصلی شما این است که برای آن عبارت در نتایج جستجوی گوگل به رتبه اول برسید. پیشنهاد ما این است که در انتخاب نام دامنه، هرچه از عبارت های کوتاه تری استفاده کنید، بهتر است. همچنین به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود که در متن نام دامنه خود از عدد استفاده کنید و یا نام دامنه را با یک عدد شروع کنید.

این مواردی که گفته شد، همگی به عنوان فاکتورهای مهم تاثیر دامنه بر سئو نقش زیادی دارند. شما همچنین بهتر است که تعداد کاراکتر و نحوه نوشتن نام دامنه را با استفاده از نکات مهم آموزش سئو پیاده سازی کنید.

حالا وقتشه! اینو بخون: تاثیرگذارترین راهکارهای سئوپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

پسوند دامنه و تاثیر آن در سئو

برای انتخاب پسوند دامنه سایت و داشتن بهترین تاثیر دامنه بر سئو، بهتر است که اول از همه به موقعیت جغرافیایی مخاطبین خود دقت کنید. دامنه هایی که به صورت عمومی هستند، اولویت بالاتری در منطقع جغرافیایی دارند. در واقع منظور ما این است که اگر شما کاربری ایرانی هستید، پسوند .ir که برای کشور ما در نظر گرفته شده است، شانس و احتمال بیشتری برای کسب رتبه های برتر نسبت به پسوند .com دارد. این خود یکی از مهمترین موارد نقش دامنه در سئو می باشد.

تمامی کشورهای جهان دارای یک پسوند دامنه منحصر به فرد هستند که معمولا از آن در آدرس اینترنتی سایت خود استفاده می کنند. ir پسوندی است که برای کشور ما در نظر گرفته شده است. آن دسته از سایت هایی که فعالیت هایشان در ارتباط با ایران می باشد، از این پسوند دامنه استفاده می کنند. نکته که در مورد دامنه های ملی وجود دارد این است که این دامنه ها قوانین مخصوصی دارند که با یکدیگر متفاوت می باشند.

نکاتی که در بالا ذکر شد، این مسئله را بیان می کند که پسوند دامنه به طور کلی بستگی به چگونگی وب سایت شما دارد. بهترین کاری که باید انجام دهید این است که پسوند مورد استفاده خود را سریعا برای دامنه خود ثبت کنید تا بهترین تاثیر دامنه بر سئو را داشته باشید.

یکی از اصلی ترین تفاوت هایی که پسوندها دارند، مخاطبین آن هاست. همانطور که همه ما می دانیم، هدف اصلی موتورهای جستجو از جمله گوگل، بهبود رضایت کاربران می باشد و برای گوگل اهمیت زیادی دارد که بهترین و مرتبط ترین نتیجه را برای افراد به نمایش در بیاورد. در نتیجه موتورهای جستجو بسته به اینکه انطباق بین پسوند دامنه و مخاطبین چه میزانی داشته باشد، رتبه ای برای سایت شما در نتایج جستجو در نظر می گیرند.

تاثیر تغییر دامنه در سئو سایت

سئو یک فاکتور تعیین کننده اصلی در مورد این موضوع است؛ بنابراین واضح است که انتقال به یک دامنه جدید، بر روی تمامی فعالیت های سئو سایت شما تاثیر می گذارد. مسئله ای که وجود دارد این است که باید بدانیم این اثرات تا چه میزانی هستند و اینکه چگونه می شود آن ها را در جهت بهبود سئو، به کار برد.

برخی از صاحبان وب سایت های تازه کار، ممکن است که پیامدهای تغییر دامنه را به خوبی متوجه نشوند و به خوبی اهمیت و نقش دامنه در سئو را متوجه نشده باشند. آن ها باید بدانند که اگر یک دامنه جدید را برای کسب و کار اینترنتی خود در نظر می گیرند، تمام لینک های ارزشمند و فعالیت های مربوط به لینک سازی از بین می رود. همچنین این تغییرات تاثیر اساسی بر روی میزان جذب ترافیک طبیعی وب سایت می گذارد.

چرا برخی می خواهند دامنه خود را تغییر دهند؟

در بیشتر زمان ها، صاحبان وب سایت ها سعی می کنند که از تغییر دامنه سایت، خودداری کنند. با این حال در برخی از شرایط ممکن است که برای دستیابی به مزایا و شایستگی های خاصی که در آن وجود دارد، نیاز باشد که نام دامنه تغییر کرده و بهترین دامنه برای سئو انتخاب شود. با توجه به تحقیقات انجام شده در این زمینه، در ادامه اصلی ترین دلایلی که صاحبان وب سایت ها دامنه خود را تغییر می دهند را برای شما ارائه کرده ایم:

  • آن ها نام دامنه سایت خود را دوست ندارند
  • دامنه عملکرد خوبی ندارد
  • تغییر در کسب و کار اینترنتی
  • خواستن یک دامنه سطح بالاتر

نقش دامنه های موضوعی

دامنه های موضوعی یکی از بهترین گزینه هایی هستند که برای انتخاب بهترین دامنه برای سئو می توانید از آن ها استفاده کنید. این نوع از دامنه ها در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته اند و همچنین می شود به خوبی برای کلمات کلیدی مرتبط با آن ها در گوگل رتبه بسیار خوبی کسب کرد.

امیدواریم که با استفاده از مطالبی که گفته شده به خوبی ماهیت دامنه و نقش دامنه در سئو را فهمیده باشید. همچنین پیشنهاد می کنیم که اگر قصد تغییر دامنه سایت خود را دارید حتما مطالعات زیادی در این زمینه انجام دهید تا مشکلی جدی برای کسب و کار اینترنتی شما به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود