نحوه استفاده از کلمات کلیدی طولانی برای سئو سایت

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

کلمات کلیدی طولانی یا Long tail keywords جزو آن دسته از عباراتی هستند که اگر به درستی در روند تولید محتوا به کار برده شوند، می توانند به سئو سایت کمک بسیار زیادی کنند. به کار بردن کلمات کلیدی طولانی برای جستجوی محلی و هدف جستجو می تواند سئو سایت را تحت تاثیر قرار دهد. البته قبل از هر چیزی بهتر که بدانید که long tail keyword چیست و چه ماهیتی دارند. کلمات کلیدی طولانی به عبارات کلیدی گفته می شود که بیش از 3 یا 4 کلمه در متن خود داشته باشند و توصیف دقیقتری از مطلب مورد نظر را ارائه کنند.

وقتی حرف از بهبود سئو سایت می شود، در واقع باید تمامی راه هایی که می شود انجام داد را مورد بررسی قرار داد. اولین و مهمترین نکته ای که ذهن بسیاری از افراد را درگیر می کند، پیاده کردن و استفاده از کلمات کلیدی است که بتوانند برای آن ها رنک مناسبی در گوگل دریافت کنند.

همه ما تمایل داریم که عبارتی را انتخاب کنیم که رقابت بالایی داشته و در نهایت با سایت های قدرتمند برای کسب رتبه های برتر، رقابت کنیم؛ به همین منظور بیشتر افراد کلمات کلیدی را انتخاب می کنند که حجم جستجوی بالایی داشته باشند. اما نکته ای که وجود دارد این است که روشی که گفته شد، همیشه نمی تواند به روند بهینه سازی سایت شما کمک کند و در واقع راه های دیگری وجود دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

استفاده از کلمات کلیدی طولانی یکی از این راه هاست. برخی از افراد تصور می کنند که کلمات کلیدی طولانی به دلیل اینکه حجم جستجوی پایینی دارند، نباید به آن ها توجه داشته و برای آن ها در استراتژی های خود جایگاه ویژه ای قرار داد. معمولا این دسته از عبارات، کمتر مورد استفاده سئوکاران قرار می گیرند و در واقع تصور می کنند که این کلمات کلیدی کمتر توسط کاربران جستجو شده و به همین دلیل اهمیتی ندارند.

البته این موضوع حقیقت دارد که عبارات کلیدی طولانی حجم جستجوی کمتری داشته و به طور طبیعی رقابت برای آن ها کمتر از دیگر عبارات است. به هر حال ممکن است بسته به نوع کسب و کار شما، نیاز داشته باشید که از long tail keywords استفاده کنید.

خبر خوب این است که تمرکز بر کلمات کلیدی طولانی به بیشتر کسب و کارها این امکان را می دهد که به آن موفقیت مورد انتظار خود در مورد سئو برسند. درنتیجه باید تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا نهایت استفاده از این کلمات را داشته باشید. برای کسب بیشترین سود از عبارت کلیدی طولانی باید به یکسری نکات در روند استفاده از آن ها توجه داشته باشید.

حالا وقتشه! اینو بخون: 9 ابزار تحقیق کلمات کلیدی رایگانپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

  • به کارگیری Long tail keywords برای جستجوهای محلی

صاحبان مشاغل محلی می توانند بیش از هر کس دیگری از این عبارات استفاده کرده و از آن بهره ببرند. بیشتر کسب و کارهای محلی برای رقابت با شرکت های بزرگ در تلاش هستند و در اکثر مواقع نمی توانند در رقابت با آن ها عملکرد خوبی داشته باشند و رنک بالایی در SERP ها دریافت کنند.

بر اساس آمارهای به دست آمده، بیشتر افراد قبل از اینکه با یک کسب و کار همکاری داشته باشند، ابتدا به واسطه Google Map یا جستجوی گوگل در مورد آن کسب و کار، اطلاعاتی به دست می آورند تا بهترین افرادی که در آن زمینه فعالیت دارند را شناسایی کنند. در جستجوی مشاغل نزدیک، شما ممکن است از عبارتی به سادگی چیزی مانند “رستوران های نزدیک من” استفاده کنید. همچنین، ممکن است با استفاده از کلمات کلیدی با هدف جستجوی محلی مانند شهر یا کد کشور خود، به دنبال آنچه که می خواهید بگردید. جستجو محلی برای کسب و کارها قبل از رفتن به محل فیزیکی آن ها یا قبل از خرید، به یک غریزه طبیعی برای اکثر مردم تبدیل شده است.

تقریاب نیمی از کل جستجوهای انجام شده در گوگل مربوط به جستجوهای محلی است و همچنین حدود 80 درصد از افرادی که در تلفن همراه خود در مورد یک شغل جستجو می کنند، در نهایت در چند روز بعدی تصمیم می گیرند که از خدمات کسب و کار مورد نظرشان استفاده کنند. معمولا این دسته از افراد به دنبال اطلاعات دقیقی هستند. بنابراین شما می توانید با استفاده از کلمات کلیدی طولانی، کاربران زیادی را جذب وب سایت خود کنید. به عنوان ماشین لباس شویی عبارت مناسبی برای تمرکز در این زمینه نیست؛ چراکه شما را درگیر رقابتی شدید کرده و در نهایت کار سخت خواهد شد. به عنوان مثال، “ماشین لباس شویی اقساطی مشهد” یا “ماشین لباس شویی ال جی 8 کیلویی” عباراتی مناسب برای به کار بردن در متن محتوای صفحه سایت شما می باشند.

  • تمرکز بر کلمات کلیدی هدف

هنگامی که تحقیق کلمات کلیدی طولانی را برای بهبود سئو سایت خود انجام می دهید، بهتر است که بر کلمات کلیدی هدف متمرکز شوید. کلمات کلیدی هدف غالبا ماهیت تجاری دارند و بیشتر تمایل دارند که در فروش نقشی داشته باشند.

هر زمان که به دنبال خرید چیزی به صورت آنلاین هستید، احتمالا قبل از تصمیم گیری، حداقل کمی تحقیق خواهید کرد. به مدت زمانی که خریداران آنلاین شروع به جستجو کرده و در نهایت تصمیم خود را برای خرید می گیرند، Buyers Journey گفته می شود. خریداران در ابتدا از عبارت کلیدی کلی تر استفاده می کنند و به مراتب تا انتهای این مسیر، عبارت مورد نظرشان تخصصی تر می شود. بنابراین در صفحه فروش محصولات خود اگر از عبارات کلیدی طولانی استفاده کرده باشید، می توانید در این زمینه هدف اصلی خریداران قرار بگیرید و در نهایت موفق شوید که آن ها را مجبور به خرید محصول مورد نظر کنید.

افزودن عباراتی مثل ارزان ترین، بهترین، تخفیف ویژه و مواردی از این قبیل، حجم جستجوی بالایی نداشته و افراد کمی برای آن ها در گوگل جستجو می کنند. اما دقت داشته باشید که مخاطبین کمی که با این عبارات وارد صفحه سایت شما بشوند، به مراتب ارزش بسیار بالاتری نسبت به افراد زیادی که بدون هیچ علاقه و هدف خاصی به سایت شما سر می زنند. به این دسته از عبارات، کلمات کلیدی هدف گفته می شود که ماهیت تجاری دارند.

بهترین راه برای اینکه متوجه شوید تا چه میزانی در این زمینه موفق بوده اید، این است که حساب کاربری Google Analytics خود را به صورت منظم چک کنید. به این صورت شما می توانید متوجه شوید که چه عبارات و صفحاتی کلیدی توانسته اند بیشترین ترافیک را برای سایت شما جذب کنند. سپس باید این صفحات را مورد تحلیل قرار داده تا بفهمید که چه عاملی باعث شده است که افراد جذب آن شوند و بعد از آن، پیشنهاد می کنیم که صفحاتی که کمترین ترافیک را دارند نیز بررسی کنید.

شما باید بدانید که چگونه می شود این صفحات را بهینه سازی کرد؛ برای این موضوع باید هدف جستجو را برای هر کدام صفحات بررسی کنید تا متوجه شوید که کاربران شما واقعا به دنبال چه چیزی هستند. بعد از شناسایی هدف جستجوی آنان، شما می توانید بررسی کنید که چه کلمات کلیدی طولانی برای سئو سایت شما مناسب تر هستند.

  • استفاده از زبان مکالمه در عبارت کلیدی طولانی

امروزه همه افرادی که در زمینه بهینه سازی سایت فعالیت دارند، می دانند که جستجوی صوتی یکی از مهمترین فاکتورهایی است که باید به آن دقت داشت. در واقع جستجوی صوتی موجب افزایش سرعت زندگی انسان ها شده است؛ اما این مسئله ممکن است مشکلاتی را برای سئو شما به وجود آورده باشد. برای سال های زیاد، بهینه سازی برای جستجوی صوتی یکی از اصلی ترین و چالش برانگیزترین مبحث هایی بود که متخصصین سئو با آن سر و کار داشته اند. علت این است که متخصصین سئو ترس از این داشتند که جستجوی صوتی جایگاه جستجوی قبلی را بگیرد و این امر در نهایت موجب از بین رفتن فعالیت های بهینه سازی آن ها بشود. با این حال، نیاز است که با گذشت زمان، برای تغییرات مهمی که در دنیای دیجیتال رخ خواهد داد، آماده شده و صفحات سایت خود را بر اساس آن ها بهینه کنیم.

طبیعتا روشی که افراد برای جستجوی صوتی از آن استفاده می کنند با سبکی که آن ها تایپ می کنند، تفاوت هایی دارد. به همین منظور، عبارت کلیدی مورد استفاده متخصصین سئو سایت در این زمینه باید با حالت عادی تفاوت هایی داشته باشد. برای شروع به کار در این زمینه حتما باید از long tail keywords استفاده کنید. این عبارات باید سبک مکالمه مانند داشته باشند؛ چراکه افرادی که از جستجوی صوتی استفاده می کنند، طبیعتا با حالت گفتاری از عبارات استفاده می کنند.

همچنین این افراد بیشتر برای جستجوی محلی از voice search استفاده می کنند که خود این امر یکی از دلایل اصلی استفاده از کلمات کلیدی طولانی یا long tail keywords می باشد. نکته که باید به آن دقت داشته باشید این است که محتوای تولید شده توسط شما باید برای هر دو نوع جستجویی که توسط کاربران اتفاق می افتد، بهینه سازی شده باشد. تنها در این صورت است که می توانید رنک بالایی در صفحات نتایج جستجو گوگل به دست بیاورید. البته جستجوی سنتی همچنان با قدرت و محبوبیت خاصی در بین افراد کاربرد دارد و به همین دلیل نیازی نیست که نگران بهینه سازی سایت برای جستجوی صوتی باشید.

سخن آخر

عبارات کلیدی طولانی نمونه ای از فاکتورهایی هستند که به هیچ عنوان نباید در روند سئو به آن ها بی توجهی کرد. البته این عبارات تنها مواردی نیستند که توجه افراد زیادی را به خود جذب کرده اند؛ اما مسئله ای که اهمیت دارد، تاثیر بسزایی است که می توانند داشته باشند. آمارها نشان داده است که تعداد بسیاری از کسب و کارهای محلی توانسته اند با استفاده صحیح از کلمات کلیدی طولانی، رتبه سایت خود را به شدت بهبود بخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود