ضروری

الگوریتم Fred

الگوریتم fred,الگوریتم جدید گوگل,الگوریتم رتبه بندی

هر دو ماه یکبار گوگل به روز رسانی هایی را در الگوریتم های سئو ایجاد می کند که باعث تعییراتی در وب مستر تولز می شوند.

این طور به نظر می رسد که در تاریخ 8 مارس، گوگل یک بروزرسانی دیگر را ارائه داده است که Fred نام دارد.

نکته مهم آن که بعضی از سایت ها با سقوط 90 درصدی در میزان ترافیک سایت خود مواجه شده اند. گوگل نیز اخیرا اعلام کرده است که تکنیک Fred به طور خاص در راهنمای وب مستر ذکر شده است.

انواع سایت هایی که تاکنون تحت تاثیر الگوریتم Fred قرار گرفته اند:

 • سایت های دارای محتوای بی ارزش و سطحی
 • سایت های دارای تبلیغات بسیار زیاد
 • سایت های به شدت وابسته مانند آمازون
 • بعضی از سایت های کسب و کار محلی

این موارد فقط یک لیست نمونه از وبسایت های عمومی بود که توسط الگوریتم Fred مورد هدف قرار گرفته بودند.

الگوریتم fred,الگوریتم جدید گوگل,الگوریتم رتبه بندی

اگر سایت شما هم به طور ناگهانی با افت و کاهش در ترافیک مواجه شده است، لطفا از روی ترس دست به کارهای اشتباه نزنید.

منظور از کارهای اشتباه موارد زیر است:

 • حذف کردن صفحاتی که فکر می کنید در کاهش ترافیک تاثیرگذار بوده اند
 • افزایش پیچیدگی ساختار url صفحات وبسایت
 • انجام هر گونه تغییر و کاری که از روی حدس و گمان و بدون منطق باشد

مهمترین اخبار در رابطه با الگوریتم Fred

 • گری ایلز در تاریخ 9 مارس 2017: ما به طور متوسط در یک روز سه به روزرسانی داشته ایم. با حفظ احتیاط فکر می کنم که این به روزرسانی در واقع یک الگوریتم جدید است.
 • Search Engine Roundtable: گوگل هم اکنون وجود الگوریتم Fred را رسما تایید کرد. گری ایلز از گوگل، رسما وجود این به روزرسانی را در توییتر خود تایید کرد.
 • Search Engine Roundtable: بزرگ ترین الگوریتم رتبه بندی گوگل با نام Fred به روز شد. آیا این به روز رسانی به سئو کلاه سیاه مرتبط است؟ به نظر می رسد که گوگل بزرگ ترین الگوریتم رتبه بندی و یا بزرگ ترین به روز رسانی رده بندی را ارائه کرده است. در حال حاضر این الگوریتم در هسته نتایج جست وجوی گوگل قرار گرفته است.
 • Search Engine Land: به روز رسانی تایید نشده رتبه بندی گوگل”Fred” دنیای سئو را تکان خواهد داد. وب مستر و جامعه بهینه سازی سایت به همراه ابزارهای خودکار ردیابی گوگل، همه از نشانه های قوی بودن یک به روز رسانی الگوریتم رتبه بندی گوگل خبر می دهند.
 • Search Engine Land: آیا الگوریتم Fred گوگل به سایت های دارای محتوای ضعیف که به جای کاربر بر روی درآمد متمرکز شده اند ضربه زده است؟ گوگل هیچ توضیحی در رابطه با به روز رسانی Fred نداده است، اما تحقیقات ما نشان می دهد که سایت های درآمد محور بیشترین آسیب را از الگوریتم Fred دیده اند و تا 90 درصد با افت ترافیک مواجه شده اند.
 • Search Engine Roundtable: به روز رسانی Fred گوگل سایت های دارای محتوای کم ارزش و دارای تبلیغات زیاد را هدف قرار داده است. مشاهده شده که این گونه از سایت ها حداقل با افت 50 درصدی در ترافیک طبیعی خود در ظرف 24 ساعت مواجه شده اند.

چگونه از به روز رسانی Fred در امان بمانیم؟

بیشتر افراد از این پاسخ متنفر هستند. اما لطفا الگوریتم را فراموش کنید و مستقیم به راهنمای گوگل وب مستر تولز مراجعه کنید.

بهترین کار طراحی و ایجاد یک سایت کاربرپسند بر پایه تولید محتوای باکیفیت است. سپس با استفاده از دستورالعمل های عمومی به گوگل کمک کنید که راحت تر سایت شما را پیدا و ایندکس کند، تا بتوانید برای سایت خود رنک بدست بیاورید.

می توانید به سلسه مقالات فاکتورهای رنکینگ گوگل مراجعه کنید و از آن ها به عنوان راهنمایی برای بهبود وضعیت سایت خود استفاده کنید. البته نکته مهم آن که سایت خود را بیش از حد بهینه سازی نکنید و به طور طبیعی فرآیند سئو سایت را در سایت خود پیاده سازی کنید.

2 نظر در مورد مقاله “ الگوریتم Fred ” ثبت شده است
 1. سمانه

  سلام به جدیدترین نکات اشاره شده بود متشکرم


 2. سمانه عمارلو

  عالیست از شما استاد عزیز نهایت تشکر را دارم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود