5 دلیل اساسی برای تاثیر محتوا بر سئو

تاثیر محتوا بر سئو,تاثیر محتوا در سئو,نقش محتوا در سئو 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

متخصصین و کارشناسان دیجیتال مارکتینگ همیشه در مورد تاثیر محتوا بر سئو و رابطه متقابل این دو با یکدیگر نکاتی را بیان کرده اند. اما کمتر پیش می آید کسی در مورد کم و کیف و دلایلی که در مورد تاثیر محتوا سایت بر سئو وجود دارد، صحبت کند.

در این مطلب قرار است 5 دلیل را به شما بگوییم که به شما نشان می دهند، چرا سئو به محتوا نیاز دارد و محتوا به سئو.

قبل از هر چیزی، بهتر است به صورت خیلی خلاصه برخی مفاهیم را با همدیگر مرور کنیم.

تولید محتوای سئو شده یعنی چه؟

تولید محتوای سئو شده یعنی شما محتوای سایتتان به گونه ای تولید کنید و به آن ساختار بخشید که برای یک کلمه کلیدی خاص، در نتایج جستجوی گوگل، رتبه بندی شود.

شما این کلمه کلیدی مدنظر را در عنوان صفحه، توضیحات متا، تگ های هدینگ و بخش هایی از محتوایتان به کار می برید.

به طور کلی، شما محتوایتان را باید برای کاربران بنویسید و در عین حال آن را برای موتورهای جستجوگر نیز بهینه کنید.

پس، برای ارتقا رتبه بندی صفحات سایت خود در نتایج جستجوی گوگل، شما بدون شک به ابزاری به اسم محتوا نیاز دارید.

حال قبل از اینکه شروع به تولید محتوای سئو شده بکنید، مطالبی وجود دارد که به خوبی باید آن ها را درک کنید:

 • تولید محتوا بر اساس سئو چه معنایی دارد؟
 • چه نوع محتواهایی باید در بلاگ یا وب سایت منتشر شوند؟
 • استراتژی بلندمدت محتوای سایت شما باید به چه صورت باشد؟

در این بخش، می خواهیم جنبه های مختلف نوشتن مطالب را بری رسیدن به رتبه های برتر، مورد بررسی قرار دهیم.

اگرچه محتوا به تنهایی نمی تواند شما به رنک یک گوگل برساند؛ اما به هر حال شما برای پیاده سازی استراتژی بلندمدت بهینه سازی سایت خود به آن نیاز دارید. به زبان دیگر، اگر محتوایی وجود نداشته باشد، چیزی برای رتبه بندی هم وجود نخواهد داشت.

همانطور که در بالاتر توضیح دادیم، برای تولید یک محتوای سئو شده، شما باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • اطمینان حاصل کنید که کلمه کلیدی اصلی در تگ تایتل و تگ h1 قرار داشته باشد.
 • علاوه بر کلمه کلیدی اصلی، شما باید از کلمات کلیدی فرعی و LSI نیز در متن محتوای سایت خود استفاده کنید (در این زمینه زیاده روی نکنید).
 • تمام کلمات کلیدی در نظر گرفته شده برای یک محتوا، باید توزیع مناسبی داشته باشند.
 • کلمات کلیدی خود را در تگ های هدینگ هم به کار ببرید.
 • انکر تکست لینک هایی که به دیگر صفحات سایت خود یا دیگران می دهید، باید با کلمه کلیدی مرتبط لینک داده شوند.

همه مواردی که در بالا گفتیم، همگی بخشی از سئو داخلی محسوب می شدند. یعنی رعایت این اصول به تنهایی نمی تواند موجب بهبود رتبه بندی سایت شما بشود؛ اما بخش بسیار مهمی از سئو را به خود اختصاص می دهند.

البته هیچ زمان یادتان نرود که نوشتن محتوای باکیفیت باید در اولویت شما باشد. بدون محتواهای باکیفیت، هیچ امیدی برای قرار گرفتن بین رتبه های اول تا سوم گوگل وجود ندارد.

تولید محتوای باکیفیت مهم ترین بخش سئو سایت شماست.

به همراه کیفیت، سئو فرندلی بودن محتوا اهمیت زیادی دارد. پس سعی کنید در ابتدا یک محتوای باکیفیت تولید کنید و سپس بر اساس اصولی که در بالا بیان کردیم و دیگر نکات سئو محتوا، آن را برای موتور جستجوی گوگل نیز بهینه سازی کنید.

خب، مفاهیم را بررسی کردیم، البته به صورت خیلی کلی، اکنون وقت آن است تا دلیل اصلی اینکه چرا تاثیر محتوا بر سئو بسیار زیاد بوده و رابطه متقابلی بین آن ها وجود دارد را بررسی خواهیم کرد.

حالا وقتشه! اینو بخون: آموزش تولید محتواپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

5 دلیل اصلی تاثیر محتوا در سئو

حالا ما می دانیم که یک محتوای سئو شده چیست و چگونه باید تولید شود. اما با همه این تفاسیر، چرا محتوا و سئو دو عنصر جدانشدنی هستند؟

تاثیر محتوا بر سئو,تاثیر محتوا در سئو,نقش محتوا در سئو

متخصصین و کارشناسان سئو بر این باور هستند که همه چیز در سئو منوط به موفقیت در بازاریابی محتوا می شود.

پس از آنجایی که بازاریابی محتوا در صورتی موفقیت آمیز است که روند تولید محتوا به بهترین شکل ممکن انجام شده باشد، به راحتی می توان نتیجه گرفتن که تولید محتوا و سئو دو بازوی اصلی افزایش رنک و بازدید سایت به شمار می روند. دلایل این نتیجه گیری به شرح زیر است:

 1. سئو نیازمند این است که با استراتژی صحیح از کلمات کلیدی استفاده شود

اگرچه در رتبه بندی صفحات وب با توجه به ارزش واقعی آنها، پیشرفت های بزرگی حاصل شده است؛ اما کلمات کلیدی هنوز هم اهمیت دارند. بهینه بودن محتوای خود بر اساس کلمه کلیدی را می توانید به این صورت متوجه شوید که عنوان، متن و توضیحات متای صفحه خود را بررسی کنید و ببینید که آیا از عبارت کلیدی اصلی استفاده کرده اید یا خیر.

شما باید استراتژی تولید محتوای خود را به گونه ای پیاده سازی کنید که بستری برای جایگذاری کلمات کلیدی وجود داشته باشد. یعنی نوشتار جملات شما باید به نحوی باشد که حتی به صورت ناخودآگاه کلمات کلیدی مدنظرتان به کار برده شوند و بعد از اتمام نوشتن محتوا هم به راحتی بتوانید چگالی تکرار کلمات کلیدی را تغییر دهید.

 1. اعتبار سنجی برندتان فقط با داشتن محتوای با کیفیت می تواند به دست آید

حتما دیده اید که بسیاری از صفحات وب و پست های بلاگ ها به دلیل نام برندی که پشت وب سایت هست، با وجود داشتن محتوای با کیفیت پایین توانسته اند به خوبی در نتایج جستجو رنک بگیرند.

همه می دانیم که این اتفاق دور از انصاف هست و فقط با پول و سرمایه کلان می توان یک محتوای معمولی را به رنک یک گوگل برای عبارات کلیدی پررقابت رساند.

اما برای یک کسب و کار کوچک و متوسط ​، تنها راهی که می توانید اعتبار اجتماعی را بدست آورید، نوشتن مطالب با کیفیت است.

وقتی محتوای شما عالی باشد، وقتی ارزش به مخاطب ارائه کند، وقتی افراد آنچه را که از طریق محتوای شما به دنبال آن می گردند پیدا می کنند، خب طبیعتا تمایل پیدا می کنند تا از طریق شبکه های اجتماعی و دیگر روش ها با برند شما ارتباط بگیرند.

خیلی از آن ها از مطالب شما در بلاگ یا سایت خود استفاده می کنند و به شما لینک می دهند و در نهایت گوگل این اقدامات را به عنوان اعتبار اجتماعی به شمار می آورد و سپس از این اعتبار برای افزایش و ارتقا رتبه صفحات سایت شما استفاده خواهد کرد.

 1. بک لینک های باکیفیت تنها در صورت وجود محتوای باکیفیت ایجاد می شوند

بک لینک ها هم در واقع نوعی از اعتبار به شمار می آیند؛ اما حتما نیازی نیست که شما به فروم ها، بلاگ ها، سایت های خبری و … بروید تا بتوانید در نهایت یک لینک برای سایت خود بسازید.

در صورتی که همه شما را با عنوان تولید کننده محتوای باکیفیت بشناسند، مطمئن باشید به صورت خودکار، بک لینک های متعدد برای وب سایت شما ساخته می شود.

این پروسه، بهترین راه برای ساخت بک لینک است.

اصلا هدف گوگل از ابتدا همین بوده که وب سایت ها محتواهای باکیفیت تولید کنند و به صورت عادلانه به همدیگر لینک بدهند تا بر اساس همین ساختار، وب سایت های برتر شناسایی شوند و در رتبه های اول قرار بگیرند.

 1. گوگل برای رنک دادن به سایت شما، نیاز دارد به محتوا دارد

اگر شما محتوایی نداشته باشید، گوگل چگونه قرار است که تشخیص دهد که صفحات سایتتان برای چه عبارت کلیدی رتبه بندی شوند؟

درست که گوگل همه نوع محتوا را رتبه بندی می کند، اعم از تصاویر، ویدئوها و …، اما آنچیزی که ارزشش هزار برابر بقیه هست، متن می باشد.

هربار که فردی در گوگل مطلبی را جستجو می کند، این محتواهای متنی هستند برایش به نمایش در می آیند.

تاثیر محتوا بر سئو,تاثیر محتوا در سئو,نقش محتوا در سئو

به همین دلیل است که تاثیر محتوا بر سئو همواره وجود داشته و هیچکس نمی تواند ادعا کند که بدون محتوای متنی هم می شود سایتی به رنک یک گوگل برسد!

 1. محتوای متنی تنها راه رسیدن به هدف اصلی سازوکار موتور جستجوست

به طور کلی پروسه جستجو کردن در وب به این صورت است که در ابتدا فردی با مشکلی مواجه می شود.

سپس برای یافتن پاسخ مشکلی در گوگل جستجو می کند. گوگل نیز سعی می کند تا آن محتوایی را به کاربر نشان بدهد که پاسخ مشکل کاربر در آن وجود داشته باشد.

کاربر وارد سایت مدنظر شده و پاسخ سوالش را دریافت می کند!

این پروسه کلی کارکرد موتور جستجوی گوگل می باشد. تنها ابزاری که به محقق سازی این روند کمک می کند، محتواست. در نتیجه، تاثیر محتوا بر سئو محدود به مسائل ساده نمی شود؛ در واقع این بنیاد سازوکار موتور جستجوست که به محتوا نیاز دارد.

امیدواریم که با مطالعه این مطلب توانسته باشید درک صحیحی از تاثیر محتوا بر سئو پیدا کنید و در اسرع وقت شروع به تولید بهترین و باکیفیت ترین محتواها در زمینه کسب و کارتان بکنید.

اگر هدف اصلی شما ارائه ارزش و کیفیت باشد، مطمئن باشید با رعایت اصول سئو دیگر، به راحتی به رنک یک گوگل دست خواهید یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود