بهترین افزونه سئو تصاویر وردپرس چیست؟

افزونه تصاویر وردپرس,افزونه سئو تصاویر وردپرس,بهینه سازی تصاویر وردپرس

یکی از دغدغه سئوکارها در بهینه سازی سایت های وردپرسی، پیدا کردن بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس است. همانطور که می دانید، سئو از فاکتورهای مختلفی تشکیل شده است که یکی از آن ها بهینه سازی تصاویر است. من در این مقاله آموزش سئو فقط به بررسی افزونه هایی می پردازم که سایز و کیفیت تصاویر را بهینه سازی می کنند.

تصاویر بهینه شده، کمک می کنند تا مدت زمان لودشدن سایت بیش از آستانه تحمل کاربر و طولانی نشود. تنها کافی است که وبسایتی را با یک گالری از تصاویر بهینه نشده فرض کنید که باعث می شود مدت زمان لودشدن آن بسیار طولانی شود و کاربر را عصبانی و ناراضی کند. اینجاست که هر کاربری را مجبور به خروج از سایت می کند. این خروج از سایت کاربران به قدری اهمیت دارد که گوگل برای شناسایی میزان خروج از سایت، فاکتوری با عنوان بانس ریت در نظر گرفته است.

هدف اصلی یک افزونه سئو تصاویر وردپرس باید این باشد که نرخ پرش یا همان بانس ریت را کاهش دهد.

به دلیل اهمیت تصاویر در سئو سایت و همچنین درخواست های مکرر شما عزیزان در ماه های گذشته، در این مقاله تصمیم دارم تا بهترین افزونه های وردپرسی برای سئو تصاویر را به شما دوستان عزیزم معرفی کنم.

افزونه تصاویر وردپرس,افزونه سئو تصاویر وردپرس,بهینه سازی تصاویر وردپرس

1) افزونه سئو تصاویر EWWW Image Optimizer

افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس EWWW Image Optimizer اولین افزونه ای است که در این بخش، می خواهیم بررسی کنیم. این افزونه به صورت کاملا خودکار تمام تصاویری که در وبسایت خود آپلود کرده اید، بهینه می شوند. این افزونه از تمام فایل های تصویری jpg، png و gift پشتیبانی می کند.

یکی از ویژگی های EWWW Image Optimizer عدم نیاز به ارتباط با سرویس جانبی برای بهینه سازی است. در واقع این افزونه تمام مراحل بهینه سازی عکس ها را درون سرویس خود انجام می دهد که باعث می شود مدت زمان لازم برای انجام فرآیند بهینه سازی کوتاه شود. مدت زمان لازم برای سئو سایت زمانی دارای اهمیت می شود که شما تعداد بسیار زیادی از تصاویر را در سایت خود آپلود کرده اید و نیازمند آن هستید تا تمام آن ها را بهینه کنید.

برای بهینه سازی توسط این افزونه نیازمند آن هستید که تعدادی فایل پیچیده باینری از قبل ساخته شده را در پوشه محلی وردپرس نصب کنید. این مسئله ممکن است باعث شود تا کاربرانی که با فرآیند این کار آشنا نیستند با مشکل مواجه شوند و نتوانند مراحل نصب را تمام کنند و از این افزونه استفاده کنند.

برای حل این مشکل افزونه سئو تصاویر وردپرس EWWW Image Optimizer ویژگی بهینه سازی ابری را پیشنهاد داده است. البته استفاده از این ویژگی زمان طولانی تری نیاز دارد اما به شما این امکان را می دهد که فرآیند نصب فایل باینری را کنار بگذارید. همچنین این افزونه از روش بهینه سازی lossless به صورت پیش فرض استفاده می کند. اما شما می توانید از روش lossy برای کاهش بیشتر حجم تصاویر استفاده کنید.

سئو تصاویر وردپرس,سئو عکس های وردپرس,کاهش حجم تصاویر وردپرس

2) افزونه سئو تصاویر WP Smush

این افزونه افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس در دو نسخه پولی و رایگان عرضه شده است. نکته ای که در افزونه WP Smush مورد توجه است این است که به محض آپلود تصویر در سایت وردپرسی خود، این تصویر به صورت خودکار بهینه می شود.

این افزونه دارای امکان بهینه سازی برای تصاویر به صورت دسته ای است. به این معنی که به جای بهینه سازی تک به تک تصاویر، شما می توانید دسته ای از آن ها را به یکباره بهینه سازی کنید. این قابلیت برای زمانی که شما افزونه WP Smush را نصب می کنید و با حجمی از تصاویر بهینه نشده مواجه هستید بسیار عالی است. البته توجه داشته باشید که در نسخه رایگان با محدودیت پنجاه عددی برای این قابلیت مواجه هستید.

همچنین شما می توانید که کتابخانه های ایجاد شده برای تصاویر را به صورت جداگانه بهینه سازی کنید. با کلیک بر روی کتابخانه مورد نظر و انتخاب گزینه smush در قسمت پنجره جزئیات می توانید از این قابلیت استفاده کنید. از این گزینه می توانید به جای استفاده از بهینه سازی عکس ها به صورت دسته ای و زمانی که فقط تعدادی محدودی تصاویر در اختیار دارید، استفاده کنید.

به صورت پیش فرض، این پلاگین از روش lossless برای بهینه سازی استفاده می کند. اما در ورژن حرفه ای شامل گزینه super-smush است که می توانید برای کاهش زمان بهینه سازی از متد lossy استفاده کنید. در این روش می توان اندازه تصاویر را به نصف با حداقل افت کیفیت، کاهش داد.

کاهش سایز تصاویر وردپرس

3) افزونه سئو تصاویر Kraken Image Optimizer

این افزونه سئو عکس در وردپرس اجازه سئو عکس ها در فرمت های jpg، png و gift را می دهد. برای استفاده از این پلاگین باید یک حساب کاربری در وبسایت Kraken.io’s ایجاد کنید.

به صورت پیش فرض Kraken Image Optimizer از متد ‘intelligent lossy’ برای فشرده سازی استفاده می کند که برای ارائه نسخه مناسبی از تصویر، بدون کاهش کیفیت تصویر ارائه شده است. همچنین شما می توانید متد lossless را هم در این افزونه فعال کنید.

افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس Kraken Image Optimizer شامل یک گزینه بسیار مفید دیگر برای ساختن عکس با حداکثر رزولوشن است که شما را از تعییر اندازه دستی تصویر برای آپلود کردن آن در صفحات بی نیاز می کند. این افزونه شامل فراداده ای به نام EXIF است که جزو گزینه های اختیاری است. این فراداده امکان حفظ ویژگی های مورد نظر شما برای تصاویر را می دهد. همچنین شما می توانید این فراداده را برای بهینه کردن تصاویر به صورت دسته ای نیز تعریف کنید.

افزونه تصاویر وردپرس,افزونه سئو تصاویر وردپرس,بهینه سازی تصاویر وردپرس

4) افزونه سئو تصاویر ShortPixel Image Optimizer

این افزونه دارای یک رابط کاربری بسیار عالی است.  بعد از نصب و فعال سازی پلاگین ShortPixel Image Optimizer تمام تصاویری که آپلود می کنید به صورت خودکار بهینه می شوند. همچنین این افزونه اجازه غیر فعال سازی این ویژگی را به شما نمی دهد.

افزونه سئو عکس در وردپرس ShortPixel Image Optimizer شامل ابزار بهینه سازی تصاویر به صورت دسته ای است. همچنین می توانید تصاویر را به صورت تکی با باز کردن کتابخانه رسانه و در قالب فهرست نمایش بهینه کنید.

ShortPixel به شما اجازه می دهد که یکی از دو روش lossless و lossy را به عنوان پیش فرض فرآیند فشرده سازی تصویر انتخاب کنید. همچنین این افزونه اجازه بهینه سازی تصاویری که در یک زیر فهرست قرار گرفته اند را در طول فرآیند آپلود، می دهد. اما به عنوان بهترین قابلیت این افزونه می توان از ذخیره سازی و پشتیبان گیری خودکار از هر تصویری که آپلود می کنید، نام برد.

برای استفاده از این افزونه نیاز به داشتن API key در طول فرآیند فعال سازی است. این کلید را با ثبت ایمیل خود در لیست اشتراک و بدون هیچ اطلاعات اضافی دیگر، بدست می آورید. نسخه رایگان این افزونه به شما اجازه فشرده سازی صد تصویر در ماه را می دهد. برای استفاده از قابلیت های اضافه می توانید آن را خریداری کنید و یا اینکه از طریق معرفی کاربر جدید به این سرویس اقدام کنید.

افزونه تصاویر وردپرس,افزونه سئو تصاویر وردپرس,بهینه سازی تصاویر وردپرس

 

5) افزونه سئو تصاویر Compress JPG & PNG Images

این افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس از دیگر افزونه های معرفی شده در فرآیند بهینه سازی تصاویر موثرتر است. Compress JPG & PNG Images تنها از متد lossy برای فشرده سازی استفاده می کند که سبب کاهش چشمگیر حجم تصاویر در کنار حفظ کیفیت آنها می شود.

این افزونه قابلیت های زیادی را در اختیار شما قرار نمی دهد. هر چند که می توانید همچنان حداکثر رزولوشن تصویر را در اختیار داشته باشید و از طرفی می توانید مشخص کنید که دقیقا با چه اندازه ای می خواهید تصویر را فشرده کنید. در پایان می توانید مشخص کنید که اطلاعات کپی رایت تصویر حفظ شود یا خیر.

جدا از تمام محدودیت های این افزونه، در فرآیند بهینه سازی تصاویر با فرمت jpg و png بسیار خوب و موثر عمل می کند.

افزونه تصاویر وردپرس,افزونه سئو تصاویر وردپرس,بهینه سازی تصاویر وردپرس

6) افزونه سئو تصاویر Optimus

عملکرد این افزونه بهینه سازی تصویر در عمل بسیار تحسین برانگیز است. نسخه رایگان Optimus دارای قابلیتی است که اندازه تصاویر را 100 کیلوبایت فشرده می کند و از آن رندر گیری می کند، این کار را با سرعت بسیار خوبی انجام می دهد.

این افزونه شامل یک منوی ساده است. بنابراین این افزونه گزینه مناسبی است برای افرادی که فقط می خواهند عمل بهینه سازی را انجام دهند و علاقه مند به تنظیم دقیق جزئیات فرآیند بهینه سازی نیستند.

به صورت پیش فرض، تصاویر در حین عملیات آپلود، بهینه می شوند. اما نقطه ضعف آن این است که اطلاعات دقیق فشرده سازی برای تصاویر نمایش داده نمی شوند و شما باید به صورت دستی حجم آن ها را با هم مقایسه کنید تا متوجه تفاوت شوید.

افزونه Optimus تنها برای فشرده سازی تصاویری که آپلود می کنید، نیست بلکه این قابلیت را دارد که تصاویر را در چند اندازه مختلف برای فایل های رسانه ای، بهینه کنید.

افزونه تصاویر وردپرس,افزونه سئو تصاویر وردپرس,بهینه سازی تصاویر وردپرس

7) افزونه سئو تصاویر imsanity

اگر به دنبال یک افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس هستید که به جای فشرده سازی، سایز آن را تغییر دهد، Imsanity را حتما امتحان کنید. این افزونه رایگان با آپلود تصاویر در سایت وردپرس، ابعاد آنها را تغییر می دهد. افزونه imsanity از این جهت منحصر به فرد است که می‌ توانید حداکثر عرض، ارتفاع و سطح کیفیت را تعیین کنید و هر تصویری را که از این پارامترها بیشتر بود، تشخیص داده و اندازه آن را تغییر می‌ دهد و آن را برای وب‌ سایت‌ شما به بهترین شکل، بهینه سازی می کند.

Imsanity همچنین یک ویژگی تغییر اندازه انبوه را برای هر تصویری که قبلا آپلود شده است، ارائه می دهد و می تواند انواع فایل های کمتر بهینه شده (مانند BMP و PNG) را به فرمت های JPG کم حجم تبدیل کند. به طور کلی، این افزونه برای سایت‌ های پرمحتوا، مانند وبلاگ‌ها که از نویسندگان می‌خواهند تصاویر خود را آپلود کنند، بهترین انتخاب است. پیشنهاد می شود به جای تکیه بر نرم افزارهای آفلاین و بهینه سازی تصویر قبل از بارگزاری، برای اندازه گیری تصاویر، از Imsanity برای خودکار کردن این فرآیند، استفاده کنید.

توجه داشته باشید که Imsanity فشرده سازی را فراتر از فشرده سازی پیش فرض وردپرس اعمال نمی کند. در نتیجه حتما سطوح مشخصی را به صورت دستی، برای این افزونه سئو عکس در وردپرس، انتخاب کنید تا دقیقا مطابق با آن، تصاویر بهینه سازی شود.

افزونه تصاویر وردپرس,افزونه سئو تصاویر وردپرس,بهینه سازی تصاویر وردپرس

8) افزونه سئو تصاویر Imagify

مانند چندین گزینه قبلی که در این مقاله بررسی کردیم، Imagify تصاویر تازه آپلود شده شما و همچنین تصاویری که در حال حاضر در پوشه رسانه وردپرس شما هستند، به بهترین شکل، بهینه سازی می کند. همه چیز به صورت خودکار مدیریت می شود، در زمان شما صرفه جویی می شود و کیفیت کار سئو را نیز بهبود می بخشد.

یکی از ویژگی های قابل توجه Imagify این است که بهینه سازی تصاویر را به سه سطح مشخص، تقسیم بندی می کند که می توانید در تنظیمات افزونه آن را تغییر دهید. این سه گزینه عبارتند از:

 • فشرده سازی بدون اتلاف (lossless compression)
 • فشرده سازی با اتلاف (lossy compression)
 • فشرده سازی با اتلاف قوی (strong lossy compression) (برای کوچکترین فایل های تصویری با کیفیت پایین)

این تقسیم بندی بهینه سازی تصاویر، به شما کنترل بیشتری بر روی درجه کیفیت و اندازه فایل ها می دهد.

Imagify با WooCommerce، NextGen Gallery و سایر پلاگین های پرطرفدار سازگار است و برای سایت های دارای تصاویر بسیار زیاد، ایده آل است. علاوه بر این، Imagify یک گزینه پشتیبان دارد که در آن می توانید نسخه اصلی را در هر زمان بازیابی کنید.

افزونه تصاویر وردپرس,افزونه سئو تصاویر وردپرس,بهینه سازی تصاویر وردپرس

9) افزونه سئو تصاویر reSmush.it

reSmush.it پلاگین رسمی وردپرس برای سئو عکس در وردپرس است که یکی از چندین الگوریتم فشرده سازی را برای هر تصویری که آپلود می کنید، اعمال می کند. این برتری به شما اجازه می دهد تا تصاویر را تا 5 مگابایت به صورت رایگان فشرده کنید و می توانید تصاویر را تنها با دو کلیک بهینه سازی کنید.

نکته مهم این است که reSmush.it یک کپی از تصویر اصلی ایجاد می کند و آن کپی را برای شما نگه می دارد و تضمین می کند که هرگز تصویر اصلی را از دست نمی دهید. همچنین دارای یک مقیاس کشویی برای سطح بهینه سازی برای کنترل دقیق تر بر سطح تراکم تصاویر است.

افزونه تصاویر وردپرس,افزونه سئو تصاویر وردپرس,بهینه سازی تصاویر وردپرس

10) افزونه سئو تصاویر WP Compress

به عنوان آخری افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس ما WP Compress را به شما معرفی می کنیم. یک افزونه بهینه‌سازی تصویر که با استفاده از بهینه‌ سازی تصویر لوکال و بهینه‌ سازی تصویر زنده، اندازه فایل‌ ها را کوچک می‌ کند. فشرده سازی توسط این افزونه نیز به صورت کاملا خودکار انجام می شود.

افزونه سئو عکس در وردپرس WP Compress همچنین از یک CDN برای ارائه تصاویر با سرعت هفت میلی ثانیه بدون نیاز به کوچک کردن آنها استفاده می کند. این ویژگی جذاب همانند یک سرور قدرتمند عمل می کند و معمولا اشتراک های این افزونه ها را شرکت های خدمات سئو تهیه می کنند تا از این افزونه و فضای CDN برای پروژه ها و سایت های خود، استفاده کنند.

نتیجه گیری

مقاله معرفی بهترین افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس به پایان رسید. درهر یک از افزونه های بالا من به معرفی نقاط قوت و ضعف آن ها پرداختم. انتخاب اینکه از کدام افزونه استفاده کنید بر عهده شما عزیزان است. تنها نکته ای که باید توجه کنید این است که از پلاگینی استفاده کنید که به صورت مداوم بروز می شود.

12 نظر در مورد مقاله “ بهترین افزونه سئو تصاویر وردپرس چیست؟ ” ثبت شده است
 1. روغن خراطین

  مطلب مفیدی بود برای سایتم ازش استفاده کردم مرسی که مطالب مفیدی دارید که به ما کمک میکنید تا رشد کنیم


 2. درب اتوماتیک تبریز

  سلام ممنون از توضیحاتتون عالی بود


 3. saeid

  تبلیغات سایت چی
  بنرهایی که توی هدر یا پست ها هستش مثل تبلیغ کانال تلگرام
  باید فالو باشن یا آنفالو؟


  • ناظر سایت

   سلام
   برای پاسخ به سوالات خود می توانید لینک های سایت نیوسئو را بررسی کنید.


 4. saeid

  سلام ممنون از توضیحاتتون عالی بود
  عکس های داخلی که به محتوای خودشون لینک داده میشن باید نوفالو شن؟


  • امیر قمصری

   درود بر شما
   خیر
   باید follow باشند


 5. خرید ممبر تلگرام

  سلام
  ممنون از شما

  آموزش بسیار کاربردی بود


 6. آرمین

  چن تا از این افزونه ها نصب کردم ولی کار کردن باهاشون خیلی سخته


 7. شیروانی

  با سلام خدمت استاد قمصری
  فک میکنم افزونه ShortPixel برای سایت هایی با تعداد تصاویر زیاد خیلی خوب و مناسبه
  بابت معرفی این افزونه های مفید و کاربردی از شما متشکرم


 8. محمد سوقندی

  سلام و خسته نباشید
  من چند ساله که از وردپرس استفاده میکنم و تا به حال اسم هیچ کدوم این افزونه ها رو نشنیده بودم.
  مقاله فوق العاده ای بود از زحمات شما سپاسگزارم


 9. سمانه نیکبخت

  کدوم روش فشرده سازی بهتره ؟ lossless یا lossy ؟


  • ناظر سایت

   با سلام
   این امر به میزان فضای ذخیره سازی شما بستگی دارد


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود