چگونگی انجام سئو تولید محتوا

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

سئو تولید محتوا یک مبحث بسیار حساس است که نیاز دارد تا مطابق با اصول و قوانینی خاص انجام شود. به طور کلی سئو سایت خود دارای چندین زیر شاخه است که سئو تولید محتوا یکی از اصلی ترین آن هاست. تولید محتوای سئو شده جزو زیر شاخه های سئو داخلی سایت به شمار می رود.

در این مقاله به اهمیت و مزیت هایی که یک محتوای سئو شده برای سایت شما داشته و همچنین چگونگی انجان آن خواهیم پرداخت. قبل از اینکه بخواهیم به آموزش تولید محتوا و سئو و بررسی ویژگی های آن ها بپردازیم، بهتر است مفهوم سئو تولید محتوا را به خوبی درک کنیم.

سئو تولید محتوا یعنی چه؟

طبیعتا اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، باید ماهیت سئو را به خوبی بشناسید و اهداف اصلی آن ها را بدانید. هدف اصلی از بهینه سازی صفحات سایت این است که رتبه صفحه ای را در نتایج جستجوی گوگل افزایش دهد و در واقع به آن اعتبار خاصی ببخشد. همانطور که در بالاتر به آن اشاره کردیم، تولید محتوای سئو شده جزو سئو داخلی سایت می باشد.

این در واقع یعنی که محتوای خود را از ابتدا گرفته تا انتها، با اصول سئو سایت تطابق دهیم. عنوان، دیسکریپشن، کاربرد کلمات کلیدی در متن محتوا، تگ های H و …، از مهمترین این موارد هستند. در نتیجه محتوای سئو شده به محتوایی گفته می شود که به طور کامل بر اساس سئو تولید شده باشد.

هدف کلی از تولید محتوای سئو شده چیست؟

گوگل به جلب رضایت کاربرانش اهمیت زیادی می دهد که هدف اصلی خود را تمرکز بر روی هرچه بهتر شدن خدماتش برای کاربران کرده است. در نتیجه برای این موتور جستجو بسیار مهم است که صفحاتی را در صفحه اول نتایج جستجوی خود نشان دهد که از اعتبار بالایی برخوردار باشند. گوگل این اعتبار را بر اساس فاکتورهایی می سنجد. بنابراین هدف سئو تولید محتوا این است که هرچه بهتر مطابق با این فاکتورهای رتبه بندی گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری باشد.

چگونگی انجام تولید محتوا مطابق با اصول سئو

حال که اهمیت و جایگاه آموزش تولید محتوا و سئو را به خوبی درک کرده اید، وقت آن است که به چگونگی انجام تولید محتوا بر اساس نکات سئو سایت بپردازیم. شما همچنین می توانید برای داشتن عملکرد بهتری در این زمینه، از دوره های آموزش تولید محتوا که در مراکز ارزشمند آموزش سئو برگزار می شوند، استفاده کنید.

حالا وقتشه! اینو بخون: آموزش کنسول جستجو گوگل برای مبتدیانپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

کاربرد و اهمیت کلمات کلیدی در محتوای سئو شده

کلمات کلیدی نقش کاملا اساسی در این زمینه دارند. شما باید بدانید که چه کلمات کلیدی انتخاب کرده و در نهایت آن ها بر چه اساسی در طول محتوا و دیگر موارد مربوط به سئو داخلی سایت خود به کار ببرید.

پیشنهاد می کنیم که برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی از پیشنهادت گوگل استفاده کنید. چراکه این ها مواردی هستند که کاربران، بیشتر برای آن ها در اینترنت جستجو می کنند. البته این در حالتی که شما کلمه کلیدی هدف خود را شناسایی کرده باشید.

برای شناسایی کلمه کلیدی هدف، بهتر است از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید. به این صورت شما می توانید متوجه شوید که برای کدام عبارات رتبه خوبی داشته و همچنین نیاز است که برای کدام کلمات کلیدی دیگر، محتواهای ارزشمندی تولید کنید تا بتوانید رتبه خوبی در نتایج جستجو کسب کنید. شما همچنین می توانید برای شناسایی این عبارات کلیدی هدف، عملکرد و محتواهای رقبای خود را بررسی کنید و متوجه شوید که آن ها برای رتبه گرفتن برای کدام دسته از عبارت در حال تلاش و به کارگیری سئو تولید محتوا هستند.

بعد از اینکه کلمات کلیدی مدنظر خود را پیدا کردید، وقت آن است که بر اساس آن ها تولید محتوای خود را شروع کنید. شما باید این کلمات را به درستی و بر اساس اصول سئو سایت در متن محتوا خود به کار ببرید.

بهتر است که عنوان مطلب شما با کلمه کلیدی هدف آغار شود و همچنین در دیگر تگ های H موجود در صفحه، از دیگر عبارات کلیدی خود استفاده کنید. این نکته به افزایش رتبه سایت شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. متن محتوای شما نیز باید حتما با کلمه کلیدی هدف شما آغاز شود. و دیگر کلمات نیز به یک نظم خاص در طول محتوای سایتتان باید پخش شوند. به یاد داشته باشید که به هیچ وجه این موضوع نباید باعث عدم رضایت و ناراحتی کاربران شود. همچنین به یاد داشته باشید که ابزارهای فوق العاده بسیار زیادی در گوگل وجود دارد که می توانید از آن ها برای انجام تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید.

کاربردی بودن محتوای سایت

تنها پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب و به کارگیری آن ها در متن محتوای خود کافی نیست. اگر بخواهید که رتبه محتوای سایتتان را افزایش دهید، باید حتما محتوایی کاربردی و مفید برای کاربرانتان ایجاد کنید. برای گوگل بسیار اهمیت دارد که محتوای شما بتواند مشکلی از افراد برطرف کرده و پاسخ مناسبی برای پرسش های آن ها باشد.

به دنبال همین موضوع، بهتر است که از تولید محتواهای کوتاه تا حد امکان پرهیز کنید. طبیعتا محتوایی که دارای تعداد کلمات و حجم بیشتری باشد، مطالب بیشتری را نیز می تواند در خود جای دهد.

اهمیت لینک سازی برای محتوا

لینک ها عضو جدایی ناپذیر سئو هستند که باید به بهترین شکل به کار برده شوند. محتوایی که دارای لینک های داخلی ارزشمند بوده و مطالب مفید دیگری که در سایت وجود دارد را برای شما نشان می دهد. در واقع با این روش می توانید به حجم زیادی از اطلاعات دست پیدا کنید که برای کاربران، اهمیت زیادی دارند. بهتر است که به صفحاتی لینک بدهید که رتبه بالایی در SERP ها داشته باشند و این موضوع می تواند به شما کمک کند تا رتبه محتوایی که تولید کرده اید نیز به سرعت افزایش پیدا کند. رعایت تعداد لینک ها در متن محتوای سئو شده نیز از اصولی است که حتما باید رعایت شود.

علاوه بر این، شما باید از لینک های خارجی نیز در متن محتوای خود استفاده کنید. به این صورت می توانید اعتبار صفحات خود برای گوگل و موتورهای جستجوی دیگر را افزایش دهید. همچنین می توانید که از سایت هایی که به آن ها لینک داده اید در روند بک لینک سازی نیز استفاده کرده و به روند سئو تولید محتوا سایت خود کمک زیادی بکنید.

نکاتی که در بالا برای شما عزیزان ارائه شد، مهمترین بخش های آموزش تولید محتوا و سئو بود. باید بدانید که هنوز نکات بسیار زیادی وجود دارد که باید آن ها را آموخته و در روند کاری خود پیاده سازی کنید تا بتوانید به واسطه آن ها اعتبار محتوا و در نهایت سایت و کسب و کار خود را افزایش دهید.

2 نظر در مورد مقاله “ چگونگی انجام سئو تولید محتوا ” ثبت شده است
  1. خرید سیم کارت رایتل

    تعداد لینک های یک مقاله عدد مشخصی هست؟ اگه زیاد لینک بدیم چه اتفاقی میفته؟


    • مهدی گنجعلی

      درود بر شما؛ خیر عدد مشخصی نیست؛ روند کار به این صورت باید باشه که در ابتدای زمانی که شما محتوا رو منتشر می کنید، لینک داخلی یا خارجی ندید و به مرور این لینک هارو اضافه کنید؛ چراکه مقاله شما هنوز در ابتدا رنکی دریافت نکرده.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود