ضروری

کاربرد صحیح کلمات کلیدی در استراتژی تولید محتوا

آموزش استراتژی محتوا,آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی,استخراج عبارات کلیدی 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

اگرچه در چند سال گذشته وبلاگ نویسان سایت های مختلف، تاحدودی به تولید محتوا در سئو سایت بی توجهی کرده اند، اما باید دقت داشته باشید که تولید محتوا از سال 2000 به بعد شکل و کاربرد متفاوتی پیدا کرده است. در زمان های قبل این مورد، مردم مطالب شما را به طور مرتب مطالعه می کردند تنها به این دلیل که مطالب سایتتان را دنبال می کردند. کسانی که پست های بسیار قدیمی را در مجموعه مقاله های سایت خود نگه داشته و ذخیره می کنند، به خوبی درستی نکته بالا را می فهمند.

رفتار کاربران از سال 2000 به بعد تغییرات بسیار زیادی کرده است. در حالی که بعضی از مردم برای دسترسی به مطالب جدید سایت مورد علاقه شان، آن را در لیست ایمیل های خود قرار می دادند تا از انتشار نکات جدید مطلع شوند، بسیاری دیگر از مردم ترجیح می دادند تا از موتورهای جستجو وصفحات نتایج آن ها استفاده کنند تا به محتوای مدنظر خود برسند. در نتیجه از آن زمان به بعد، عبارات و کلمات کلیدی جایگاه و اهمیت بسیار بالایی برای تولید محتوا وبلاگ نویسان مختلف پیدا کرده اند. بنابراین اکنون بهترین زمان برای شما است تا استراتژی تولید محتوا و کلمات کلیدی خود را بهبود بخشید.

نکاتی که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم، بیشتر برای آن دسته از افرادی است که تازه شروع به تولید محتوا سایت و تحقیق کلمات کلیدی کرده اند. اگرچه افرادی که مدت ها است در زمینه تولید محتوا فعالیت دارند و همیشه دچار مشکلاتی در این زمینه می شوند نیز می توانند از نکات مهم این مقاله در روند بروز رسانی استراتژی های خود استفاده کنند.

کلمات کلیدی دقیقا چه هستند؟

کلمات کلیدی به مجموعه عباراتی گفته می شود که کاربران، آن ها را در موتورهای جستجو تایپ می کنند تا به مطالب مورد نیاز خود برسند.

مردم از عبارات کلیدی برای رسیدن به بسیاری از نتایج استفاده می کنند. چیزهایی مثل جستجو درباره یک فیلم، وضعیت آب و هوا یا پیدا کردن آدرس و تلفن رستوران مدنظرشان، جزو پر جستجوترین موارد هستند. در واقع هر جستجویی به این منظور انجام می شود تا پاسخ پرسشی را پیدا کند و هدف اصلی موتورهای جستجو مثل گوگل این است تا کاربران خود را در سریع ترین زمان به بهترین پاسخ ها برسانند.

نکته مهمی که از موارد بالا به دست می آید چیست؟ هدف شما به عنوان یک وبلاگ نویس باید این باشد که عباراتی که کاربران آن ها را جستجو می کنند را به خوبی بشناسید تا بتوانید بهترین محتوا را برای رفع نیاز آن ها تولید و منتشر کنید.

چگونه عبارات کلیدی بر استراتژی تولید محتوا تاثیر می گذارند؟

مقاله های سایت هایی که بر اساس تحقیق کلمات کلیدی ایجاد شده اند، با دیگر مقاله های وب سایت های دیگر تفاوت های زیادی دارند. در این مورد، نویسنده این مقاله های سعی می کنند تا بر روی پاسخ یک پرسش مهم، متمرکز شوند.

در برخی از موارد که محتوا سایت بر اساس یک تجربه شخصی است یا قصد معرفی یک ایده جدید را دارد، قضیه متفاوت است. در هر دو مثالی که زده شد به دلیل اینکه محتوا سایت پاسخ یک پرسش موجود را نمی دهد، کسی نیز برای دسترسی به آن محتوا در گوگل، جستجو نمی کند؛ بنابراین ترافیک سایت این دسته از افراد، زیاد نخواهد بود.

البته دقت داشته باشید که نکته بالا به این معنی نیست که شما به هیچ وجه نباید شرو عبه تولید یک ایده یا محتوا جدید کنید؛ شما از روش های مختلفی می توانید به بازدید مورد نیاز خود دست پیدا کنید. اما چیزی که مهم می باشد این است که این دسته از وب سایت ها ترافیک طبیعی مناسبی برای بلند مدت دریافت نخواهند کرد. بنابریت اگر می خواهید ترافیک زیادی داشته باشید، باید مطالب سایت خود را بر اساس دست آوردهای تحقیق کلمات کلیدی تولید کنید.

چگونگی پیدا کردن کلمات کلیدی

برای دسترسی به عبارات کلیدی مناسب، راه های بسیار زیادی وجود دارد. یکی از آن ها، استفاده از ابزارهای مختلف است مثل Moz Keyword Explorer. با به کارگیری این ابزار، دو راه برای پیدا کردن بهترین و بررسی بهترین کلمات کلیدی وجود دارد. اولین راه این است که کلمه مورد نظر خود را در قالب یک عبارت تایپ کنید تا به کلمات کلیدی مرتبط دست پیدا کنید. دومین راه این است که می توانید عبارات کلیدی یک صفحه سایت را استخراج کنید تا متوجه شوید که رقبای شما از چه عباراتی برای جذب کاربرد به سایت استفاده می کنند. ویژگی بسیار عالی دیگر این ابزار، مشاهده عبارات جستجو افراد، به صورت پرسش می باشد.

آموزش استراتژی محتوا,آموزش یافتن بهترین کلمات کلیدی,استخراج عبارات کلیدی

چه کلمات کلیدی را انتخاب کنیم؟

اگر مراحل ذکر شده در بالا را به خوبی طی کنید، اکنون شما تعداد بسیار زیادی کلمات و عبارات کلیدی دارید. نکته مهم این است که بدانید از کدام یک از این عبارات در متن محتوا سایت خود استفاده کنید. با استفاده از نکات زیر به راحتی می توانید در این زمینه، واکنشی موفقیت آمیز داشته باشید.

انتخاب عبارت مرتبط با کاربران سایت

شناخت کامل مخاطبینتان یکی از فاکتورهای اصلی تحقیق کلمات کلیدی است؛ چراکه این مورد به شما کمک می کند تا عبارتتان از یک فیلتر رد شوند تا مهمترین، کاربردی ترین و مرتبط ترین آن ها برای تولید محتوا سایت شما باقی بمانند. این یکی از مهمترنی نکاتی است که در اکثر کلاس های معتبر آموزش تولید محتوا به آن اشاره می شود.

اگر تا کنون فعالیتی در زمینه شناخت بهتر مخطبین سایتتان انجام نداده اید، بهتر است که ایده آل ترین نوع کاربر را برای وب سایتتان در نظر بگیرید و بر اساس آن شروع به انتخاب کلمات کلیدی کنید. به عنوان مثال اگر محتوا سایت شما ورزشی است، بهتر است که کلماتی را انتخای کنید که برای علاقه مندان به ورزش باشد.

در این زمینه می توانید که دقیق تر نیز عمل کنید. به این صورت که سن، علایش شخصی، نوع فرهنگ و موارد مهم دیگر را برای در نظر گرفتن بهترین مخاطب، به کار ببرید. شما هرچه بهتر و دقیق تر به این موارد بپردازید پروسه انتخاب کلمات کلیدی نیز برایتان آسان تر می شود.

به سختی کلمات کلیدی از 1 تا 10 امتیاز بدهید

برای راحتی کار، بهتر است که لیستی از سختی تمام عبارات کلیدی که دارید درست کنید تا در روند انتخاب کلمات کلیدی، بهتر عمل کنید. منظور از سختی عبارات کلیدی یعنی اینکه برای رسیدن محتوای سایت به رتبه های برتر نتایج جستجو گوگل برای کلمه کلیدی مدنظر، چه میزانی باید تلاش کرده و بر روی سئو سایت کار کرد.

اگر در ابتدای مسیر تولید محتوا سایت خود هستید، پیشنهاد می کنیم از آن دسته از کلمات کلیدی استفاده کنید که میزان سخیت پایینی دارند. چراکه هنوز اعتبار سایت شما خیلی بالا نبوده و کسب رتبه های برتر نتایج جستجو برای شما کمی سخت خواهد بود.

بررسی میزان جستجو کاربران برای کلمه کلیدی خاص

با استفاده از این نکته می توانید متوجه شوید که چه تعدادی از کاربران موتورهای جستجو، ماهانه برای کلمه کلیدی انتخابی شما در اینترنت جستجو می کنند. اینکه تعداد افراد بیشتری برای عبارات شما در گوگل جستجو کنند، نکته بسیار خوبی است؛ اما باید دقت داشته باشید که کیفیت از کمیت اهمیت بیشتری دارد. در برخی از موارد شاید مجبور باشید عباراتی را انتخاب کنید که تعداد زیادی کاربر برای آن در اینترنت جستجو نمی کنند؛ چراکه نیاز دارید تا این کلمه کلیدی ارتباط بیشتری با محتوا سایت شما داشته باشد.

چگونگی کاربرد کلمات کلیدی در صفحات سایت

در قدیم، الگوریتم گوگل سخت گیری زیادی برای رتبه بندی های خود نمی کرد. اما اکنون شاهد هستیم که فاکتورهای بسیار زیادی برای کسب رنک بهتر وجود دارد. در سال های ابتدایی شکل گیری الگوریتم گوگل، به این صورت بود که برای بالا آمدن در صفحات نتایج جستجو گوگل، تنها با تکرار زیاد کلمات کلیدی در متن محتوای سایت خود، به راحتی می توانستید رتبه های برتر را از آن خود کنید.

با توجه به اینکه هدف اصلی گوگل برطرف کردن نیازهای کاربران خود می باشد، با گذشت سال ها، این موتور جستجو فاکتورهای رتبه بندی سایت خود را به شدت بهبود داد تا بتواند به بهترین شکل رضایت کاربران را جلب کند. به این صورت که دیگر اهمیتی نداشت تا یک عبارت کلیدی برای دفعات بسیار زیادی در متن محتوا سایت تکرار شده باشند، بلکه نکته مهمی که گوگل بع آن رسید این بود که یک محتوای ارزشمند، باید بتواند پاسخ پرسش های مخاطبین خود را به خوبی بدهد.

در ادامه چند نکته مهم برای حل مسئه کاربرد کلمات کلیدی در محتوا را برای شما ارائه می دهیم:

 • کلمات کلیدی باید ورودی های شما باشند: شما در ابتدای نوشتن محتوا باید به جای پرسیدن اینکه چگونه این کلمات کلیدی را در متن خود بگنجانم، از خود سوال کنید که آیا این محتوای تولیدی من، پاسخ پرسش های کاربران را خواهد داد؟
 • لازم نیست تا برای هر کلمه کلیدی یک صفحه جداگانه داشته باشید: اگر در حال نوشتن محتوا سایت بای یک عنوان خاصی هستید، بهتر است در آن واحد علاوه نوشتن متن برای عنوان مورد نظر، باری موضوعات دیگر نیز تولید در همان صفحه، تولید محتوا کنید.
 • بررسی عملکرد رقبا: صفحات سایت رقبای خود را تجزیه و تحلیل کرده و بررسی کنید که آن ها چگونه از عبارات کلیدی در متن محتوا سایت خود استفاده می کنند.

در آخر پیشنهاد می کنیم که اگر به خوبی در این زمینه مطالعه کرده و اطلاعات مناسبی کسب کرده اید، هرچه سریعتر شروع به کاربرد این نکات در استراتژی تولید محتوا خود کرده و رنک خود در نتایج جستجو گوگل را به بهترین شکل بهبود بخشید.

2 نظر در مورد مقاله “ کاربرد صحیح کلمات کلیدی در استراتژی تولید محتوا ” ثبت شده است
 1. payam

  سلام
  برای سایت های نوپا که تازه میخان محتوا تولید کنن چه تناسبی از کلمات کلیدی بهتر هستش از نظر چند کلمه ای بودن یا دو کلمه ای و تک کلمه ای


  • محمد نصیری

   درود بر پیام عزیز
   بسیار سوال خوب و پرتکراری رو پرسیدید. سایت های تازه تاسیس، باید از استراتژی عبارات کلیدی طولانی استفاده کنند و بیشتر بدنبال پاسخ به سوالات کاربران باشند. شما عبارت کلیدی اصلی حوزه خودتان رو سرچ کنید و عبارات کلیدی که گوگل به شما پیشنهاد میده کمک بگیرید. حتما برای خودتان تقویم محتوایی تدوین کنید و طبق تقویم محتوا پیش برید. موفق باشید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود