اصول و استراتژی های اولیه تولید محتوا برای سایت

اصول تولید محتوا چیست؟

دانستن اصول تولید محتوا می تواند کمک بسیار زیادی به شما در زمینه سئو سایت کند. اگر شما در گذشته، محتوای زیادی برای وب سایت خود یا افراد دیگر، تولید نکرده اید، ممکن است که نوشتن مقاله، یک عمل دلهره آور برایتان باشد. در نتیجه برای اینکه بتوانید عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشید، می توانید از این مقاله نیوسئو که در آن به اصول اولیه تولید محتوا پرداخته ایم، استفاده کرده و مقاله های بسیار با کیفیتی برای سایت و کسب و کار اینترنتی خود بنویسید.

تولید محتوا که یکی از اصلی ترین بخش های سئو سایت به شما می رود، مانند تمامی حرفه های دیگر، دارای یکسری اصول اولیه است که باید به خوبی رعایت شوند تا نتیجه مطلوبی را برای سایت به ارمغان بیاورند. در ادامه اساسی ترین اصول تولید محتوا در سئو را مورد بررسی قرار می دهیم.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: آموزش تولید محتواپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

انجام تحقیقات مناسب برای تولید محتوای سایت

انجام دادن تحقیقات، اولین چیزی است که هر فرد برای آشنایی با تولید محتوا، باید آن را انجام دهد. شما نباید به صورت کورکورانه مقاله ها و مطالب متفاوتی برای وب سایت خود نوشته و آن ها را منتشر کنید. اگر محتوایی که تولید می کنید مخصوص مخاطبین اصلی برند و کسب و کارتان نیست، در نتیجه باید به خوبی اطمینان حاصل کنید که این محتوا برای چه کسانی نوشته می شود. فهمیدن این موضوع تنها در صورتی اتفاق می افتد که شما تحقیقات مفید و کاربردی در این زمینه انجام دهید. تحقیق شما باید شامل موارد زیر شود:

  • درک مفهوم عنوان، محصول و یا خدمات پیشنهادی که شما دارید برای آن تولید محتوا می کنید؛ اگر شما نیاز به تحقیق در این زمینه داشتید، مطمئن شوید از منابعی استفاده می کنید که اعتبار بالایی داشته و به خوبی قابل اعتماد باشند.
  • شما باید هدف اصلی محتوای مورد نظر را بدانید؛ در واقع باید به خوبی متوجه شوید که این محتوا برای چه کاری نوشته می شود. آیا قرار است که میزان فروش محصولی را افزایش دهد و یا اینکه تنها می خواهد ترافیک و رتبه صفحه سایت مورد نظر را به مقدار زیادی بالا ببرد؟
  • دانستن لحن نوشتاری خود؛ باید اطلاعاتی راجع به اینکه برای چه نوع افرادی قرار است تولید محتوا کنید، داشته باشید. چراکه ممکن است مخاطبین هدف این محتوا، افرادی باشند که از لحن رسمی خوششان نیاید و یا برعکس. همچنین ممکن است که شما نیاز داشته باشید که از لحن های کتابی، جدی، دوستانه و …، در متن نوشتاری خود استفاده کنید. این نکته ای است که در بیشتر کلاس های آموزش سئو در سرفصل اصول اولیه تولید محتوا، به آن پرداخته می شود.
  • شما باید ویژگی های اصلی مخاطبین خود را بدانید؛ اعم از سن، جنس و موقعیت جغرافیایی. این یکی از مهمترین اصول تولید محتوا به شمار می رود.
  • انجام تحقیقات لازم در مورد ساختار کلی محتوا.
  • زمان و مکان انتشار محتوا نیز آخرین موضوعی است که باید به خوبی در مورد آن تحقیق کنید.

کاربرد صحیح دستور زبان

دانستن دستور زبان نیز از مهمترین اصول تولید محتوا به شمار می رود. در واقع اگر شما دستور زبان را به خوبی نیاموخته باشید، احتمال اینکه بتوانید یک محتوای اصولی و با ارزش از دیدگاه کاربران و موتورهای جستجو تولید کنید، بسیار کاهش پیدا می کند.

املای صحیح عبارات می تواند تاثیر خوبی در ذهن کاربران بگذارد. البته ابزارهایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید غلط ها و اشتباهات املایی که در متن محتوای شما وجود دارد را به خوبی مرتفع کنید. در نتیجه بهتر است قبل از اینکه شروع به تولید محتوا کنید، تمامی نکات مربوط به دستور و قواعد زبان را با استفاده از مقاله های علمی مناسب، بیاموزید.

برنامه ریزی مناسب برای نوشتن محتوا

اگر واقعا نمی دانید که در مورد چه موضوعی تولید محتوا می کنید، برنامه ریزی و تقطیع متن محتوا به چندین قسمت می تواند کمک زیادی به شما در این زمینه کند. شما می توانید مطلب اصلی را به طور کلی تشریح کنید و به این صورت عیب ها و نواقص کار خود را متوجه شوید. بعد از اینکه متوجه شدید که در مورد کدام قسمت ها اطلاعات بیشتری دارید، بهتر است که بیشتر در همان قسمت ها مانور داده و اطلاعات خود را پیاده سازی کنید. در نتیجه با این کار می توانید بقیه قسمت های ضعیف محتوای خود را پوشش دهید.

اصول اولیه تولید محتوا

از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی مرتبط که با استفاده از تحقیقات مناسب به دست آمده اند، می تواند مخاطبین شما را به شدت افزایش دهد. البته دقت داشته باشید که کاربرد صحیح کلمات کلیدی در استراتژی تولید محتوا باید بر اساس اصول کلی سئو سایت انجام شود. در غیر این صورت می تواند اثرات مخربی بر روی عملکرد وب سایت شما داشته باشد.

با به کار بردن درست کلمات کلیدی در محتوای خود، موتورهای جستجو محتوای شما را برای جستجوهایی که با استفاده از آن کلمات کلیدی انجام شده است، به نمایش در می آورد. البته باید دقت داشته باشید که به کارگیری این عبارات کلیدی در محتوا نباید به شکلی باید که مخاطب را اذیت کند.

به کار بردن تصاویر مناسب در محتوا

تصاویر نقش بسیار موثری در ایجاد یک مقاله بر اساس اصول تولید محتوا دارند. بر اساس آمارهای به دست آمده، اگر مخاطبینی که وارد یک صفحه وب سایت شده اند، هیچ تصویری را در متن محتوا مشاهده نکنند، سریعا از سایت خارج می شوند.

به کار بردن تصاویری که جذاب بوده و ارتباط کافی با متن را دارند، می تواند کاربر را ترغیب کند که در سایت بماند و به مطالعه مطلب مورد نظر بپردازد. این نکته اصول تولید محتوا به شما کمک می کند تا در کاهش نرخ پرش سایت خود عملکرد خوبی داشته باشید.

اهمیت ویرایش در تولید محتوا برای سایت

نکته آخری که در زمینه اصول تولید محتوا در سایت باید رعایت کنید این است که همیشه متنی که نوشته اید را چندین مرتبه ویرایش کنید. هنگامی که مطلب و محتوای مورد نظر خود را بر اساس قواعد اصول تولید محتوا ایجاد کردید، به هیچ وجه سریعا اقدام به انتشار آن نکنید. پیشنهاد نیوسئو به شما این است که حداقل 2 مرتبه کل متن را از ابتدا مطالعه کنید.

در این صورت می توانید اشکالات خود را به خوبی متوجه شوید. منظور از مشکلات تنها اشتباهات املایی و مربوط به قواعد دستور زبان نیست؛ بلکه با خواندن دوباره مطلب می توانید به اصلاح آن قسمت هایی که منظور شما درست به مخاطب نرسیده بپردازید.

امیدواریم که با استفاده از این مقاله توانسته باشید به خوبی درک کنید که اصول تولید محتوا چیست و چه اهمیتی برای شروع به کار در زمینه نوشتن مقاله های یک وب سایت دارد. مطمئن باشید که با وجود کمی علاقه و پشتکار در این زمینه، می توانید بهترین و با ارزش ترین محتواهای ممکن را تولید کرده و بازخورد مناسبی که آن ها خواهند داشت، نهایت لذت را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود