8 روش عالی بهبود ایمیل مارکتینگ

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

ایمیل مارکتینگ در سال های اخیر، یکی از تاثیرگذارترین راه ها برای افزایش تعداد کاربران سایت و تبدیل آن ها به مشتریان دائمی بوده است. وقتی شما لیست ایمیل خود را ایجاد می کنید، در واقع این امکان برای شما به وجود می آید که در هر زمانی که خواستید، با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. ایمیل مارکتینگ همچنین داده ها و اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید برای ارزیابی عملکرد و ایجاد پیشرفت های کسب و کار خود از آن ها استفاده کنید.

حالا وقتشه! اینو بخون: تاثیرات شگفت انگیز ایمیل مارکتینگپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

تکنیک های مهم ایمیل مارکتینگ

بنابراین اهمیت زیادی دارد که شما بتوانید از تکنیک های بهبود ایمیل مارکتینگ استفاده کرده و عملکرد خود را به خوبی ارتقا دهید. به همین منظور در این مقاله ما 8 روش فوق العاده برای بهبود ایمیل مارکتینگ برای شما ارائه کرده ایم.

1- فهرست ایمیل خود را به طور مرتب تصحیح و تایید کنید

وقتی شخصی آدرس ایمیل خود را به لیست شما اصافه می کند، ممکن است که اشتباهی رخ داده باشد. مثلا ممکن است آدرس ایمیل را به اشتباه وارد کرده و یا اینکه آن را بنا بر دلایلی تغییر داده است. اگر به این مورد توجهی نکنید، ممکن است که آسیب های جدی به روند بازاریابی ایمیلی شما وارد شود. به عنوان مثال ممکن است که ایمیل هایی که ارسال می کنید جزو اسپم ها محسوب شده و کارایی خود را از دست بدهد و به طور کلی شما به عنوان یک اسپمر شناخته شوید. در نتیجه باید لیست ایمیل های خود را به طور منظم بروز و تصحیح کنید تا در این زمینه مشکلی برای شما به وجود نیاید.

2- ایمیل ها را برای همه لیست خود شخصی سازی کنید

برای درک این موضوع بهتر است که به ایمیل های تبلیغاتی که دریافت می کنید، دقت کنید. این دسته از ایمیل ها برای شما هیچ ارزش و تفاوتی نداشته و طبیعتا به آن ها توجهی نخواهید کرد. بنابراین اگر می خواهید که کاربران هدفتان، برای برند شما تفاوت قائل بشوند، باید سعی کنید که توجه آن ها را به خود جلب کنید. بر اساس آمارهای به دست آمده می فهمیم که شروع محتوای ایمیل با نام کوچک مقابل، می تواند ذهنیت خوبی را به وجود بیاورد. در واقع این امر باعث می شود تا خواننده به خوبی با متن محتوای شما درگیر شده و در نهایت تمایل به همکاری پیدا کند.

3- در عنوان خود از ایموجی های مناسب استفاده کنید

ایموجی ها در تمامی پلتفرم ها وجود داشته و مورد استفاده قرار می گیرند. این موارد برای بیان بهتر احساسات و اهداف به کار برده شده و در واقع تاثیر خوب و جالبی برای برقراری ارتباطی هدفمند دارند. به آخرین پیام هایی که در شبکه های اجتماعی ارسال و دریافت کرده اید، دقت کنید و بررسی کنید که تا چه میزان از ایموجی ها برای بیان بهتر و ارتبط موثرتر استفاده کرده اید. وقتی ایمیل را ارسال می کنید، در حقیقت پیام شما در inbox فرد مورد نظر رفته و در بین چندین ایمیل دیگر قرار می گیرد. در نتیجه برای اینکه بتوانید توجه خواننده را جلب کنید تا ایمیل ارسالی شما را مطالعه کند، بهتر است که از ایموجی های مناسب استفاده کنید.

4- از ارسال های چندگانه استفاده کنید

بر اساس نکات آموزش ایمیل مارکتینگ متوجه می شویم که بدرترین کاری که در این زمینه می توانید انجام دهید، این است که پس از ارسال یک ایمیل به یک مخاطب، دیگر به آن توجهی نکرده و اقدامی برای ارسال دوباره آن به شکل های مختلف نکنید. هیچ زمان فرض را بر این نگذارید که تمامی مخاطبین هدف شما، ایمیل های شما را مطالعه خواهند کرد. بنابراین برای ایمیل مارکتینگ اهمیت زیادی دارد که از ارسال های چندگانه استفاده کنید.

5- تشکیل یک لیست انتخاب مضاعف

لیست انتخاب مضاعف برای بهبود ایمیل مارکتینگ اهمیت زیادی دارد و در واقع به لیستی گفته می شود که شامل بهترین مشتری های شما است. بسیاری از افراد وجود این لیست را مهم نمی دانند که از تشکیل دادن آن خودداری می کنند. به هر حال داشتن یک لیست کوچکتر که به اهداف شما اهمیت بیشتری می دهند، بسیار با ارزش تر از لیست طولانی است که هیچ توجهی به فعالیت های بازاریابی ایمیلی شما ندارند.

6- بخش بندی کردن لیست ایمیل

بخش بندی لیست ایمیل های ارسالی شما به بهتر باز شدن ایمیل های شما و بهبود نرخ کلیک آن ها کمک زیادی می کند. وقتی مخاطبین شما متوجه شوند که در لیست های هدفمند ایمیل های شما قرار دارند، طبیعتا این موضوع باعث افزایش اهمیت پیام شما شده و موجب می شود تا میزان همکاری آن ها را برندتان تقویت شود.

بر اساس اصول آموزش ایمیل مارکتینگ می فهمیم که همیشه مشتریانی وجود دارند که تمایل به دریافت پیشنهاداتی خاص بوده و می خواهند که از موقعیت های ویژه خدمات شما استفاده کنند. بنابراین بهتر است که شما با بخش بندی لیست ایمیل های خود، این افراد را در دسته های جداگانه ای قرار دهید و برای آن ها به شکل خاص تولید محتوا انجام دهید.

7- از یک الگوی خاص برای ایمیل پاسخگو استفاده کنید

اکثر مشتریان هدف شما می خواهند ایمیل های شما را در دستگاه های تلفن همراه خود باز کنند؛ بنابراین مهم است که از یک الگوی خبر مانند استفاده کنید که پاسخگوی خوبی برای آن ها باشد. اگر از سرویس Mailchimp استفاده می کنید، الگوهای آن ها پاسخگوی این موضوع بوده و پیام شما را کاملاً در تمام دستگاه ها و اندازه صفحه نمایش های متفاوت ارائه می دهند. اگر بتوانید از قدم بزرگتری برداشته و یک الگوی سفارشی خاص را طراحی کنید، این مورد به بهبود ایمیل مارکتینگ کمک زیادی کرده و باعث می شود تا ایمیل های شما منحصر به فرد باشند. صرفه جویی در هزینه هایتان نیز یکی دیگر از مزایای طراحی الگو می باشد.

8- پیاده سازی یک call-to-action قدرتمند در هر ایمیل

اگر نتوانید که یک call-to-action مناسب برای هریک از ایمیل های ارسالی خود نداشته باشید، ممکن است که آن نتایجی که به دنبال آن هستید را نتوانید به دست بیاورید. Call-to-action شما باید کاملا واضح باشد تا به خوبی عمل کند. مشتریان هدف شما وقت آن را ندارند که از طریق ایمیل های طولانی به آنچه که می خواهند برسند. سعی کنید مختصرا و سریعا مشخص کنید که دقیقا هدف شما چیست و چه چیزی از آن ها می خواهید.

اگر گیرنده ایمیل شما سریعا متوجه نشود که چه پیشنهادی داشته و یا از او چه درخواستی دارید، بدون شک پیام شما را حذف کرده و دیگر به ایمیل های ارسالی شما توجه نخواهد کرد.

نکات و تکنیک هایی که در این مقاله گفته شد، تنها بخش کوچکی از اصول آموزش ایمیل مارکتینگ بود که امیدواریم با استفاده از آن ها بتوانید که روند فعالیت های خود را شدیدا بهبود دهید.

2 نظر در مورد مقاله “ 8 روش عالی بهبود ایمیل مارکتینگ ” ثبت شده است
 1. نادر


  چه نوع محتوایی میتواند سابسکرایبر بیشتری دریافت کند؟


  • مهدی گنجعلی

   درود بر شما دوست عزیز. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه زیر مراجعه بفرمایید:
   آموزش ایمیل مارکتینگ


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود