6 تکنیک کاربردی سئو روزانه سایت

سئو روزانه سایت

سئو روزانه یا everyday seo در واقع باید به یکی از فعالیت های ثابت شما تبدیل شود که به طور کلی بر روند بهبود سئو سایت شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت. خیلی از افراد روزانه وارد وب سایت خود می شوند؛ مسئله ای که وجود دارد این است که آن ها همیشه شاید نتوانند سئو سایت خود را مورد بررسی قرار داده و در جهت تقویت آن فعالیت هایی مفیدی انجام دهند. به همین منظور، در این مقاله 6 تکنیک کاربردی و تاثیرگذار برای شما آماده کرده ایم که با استفاده از آن ها می توانید سئو روزانه سایت خود را به راحتی انجام دهید.

استراتژی سئو بلند مدت

قبل از اینکه سئو روزانه سایت را مورد بررسی قرار دهیم، باید اهمیت داشتن یک استراتژی سئو بلند مدت را به خوبی درک کنیم. اینکه شما همیشه از یکسری تکنیک برای بهبود سئو وب سایت خود استفاده کنید، امری بسیار مفید است؛ اما باید دقت داشته باشید که هدف اصلی و بلند مدت شما چه چیزی است. موارد کلی که باید در نظر داشته باشید، به ترتیب زیر می باشند:

  • تحقیق کلمات کلیدی
  • شناسایی هدف جستجو
  • هماهنگ سازی دو مورد بالا

بعد از انجام این موارد و قرار دادن آن ها در استراتژی اصلی کسب و کار خود، وقت آن است که از تکنیک های سئو روزانه سایت استفاده کنید تا عملکرد خوبی در زمینه بهینه سازی وب سایت خود داشته باشید.

وقتشه اینو بخونیحالا وقتشه! اینو بخون: بروزرسانی محتوا و اهمیت آن در سئو سایتپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

1)    مطمئن شوید که محتوایی جدید و بروز منتشر می کنید

اینکه محتوا سایت شما بتواند رنک خوبی دریافت کند، اهمیت بسیار زیادی دارد. این مسئله به ما نشان می دهد تا همیشه به بروز رسانی و انتشار مطالب جدید در سایت خود اهمیت بدهیم. کاربرانی که وارد سایت شما می شوند، تمایلی ندارند که اطلاعات قدیمی موجود را مطالعه کنند. به همین منظور، شما باید این مورد را جزو استراتژی های سئو روزانه سایت خود قرار بدهید.

2)    تقویت ساختار لینک سازی داخلی سایت

 ایجاد یک ساختار مناسب برای قرار گرفتن لینک های داخلی سایت شما، به گوگل کمک زیادی می کند تا دسترسی بهتر و بیشتری به صفحات سایت شما داشته باشد. در نتیجه، شما باید به طور مداوم ساختار لینک سازی داخلی خود را به خوبی بهبود دهید.

یکی از چیزهایی که هنگام بازنگری پست های خود باید به آن دقت داشته باشید، محتواهایی هستند که هیچ لینکی از دیگر صفحات سایت شما دریافت نکرده اند و در واقع به این دسته از مقاله ها، بی توجهی شده است؛ چراکه لینک ها ارزش بسیار زیادی دارند. ابزارهای زیادی مثل افزونه Yoast وجود دارند که شما می توانید با استفاده از آن ها، محتواهای کم و بدون لینک موجود در سایت خود را پیدا کنید. بعد از شناسایی آن ها باید با ارائه یک ساختار مناسب، لینک های داخلی سایت خود را به خوبی بین تمامی مقاله ها، تقسیم کنید.

3)    پاکسازی منظم سایت

طبیعتا شما نیز موافق این موضوع هستید که بهتر است به شکل روزانه وب سایت خود را پاکسازی کنید و نگذارید تا بعد از چندین ماه فعالیت مداوم، این کار را انجام دهید. یکی از نکات آموزش پایه سئو این است که هیچ زمان نگذارید صفحات سایت شما از مدیریتتان خارج شوند؛ شما باید همیشه به این مسائل دقت کافی داشته باشید.

از آنجایی که شما به صورت روزانه محتواهای جدید و بروز در سایت خود قرار می دهید، دیگر نباید یکسری محتوای بی کیفیت در رابطه با عنوان جدید شما وجود داشته باشند. در نتیجه باید سریعا این دسته از مقاله ها را پیدا کنید و از لیست محتواهای خود حذفشان کنید تا مطلب جدید شما نیازی نداشته باشد تا با محتوای قدیمی ضعیفی، رقابت کند.

همچنین پیشنهاد می کنیم آن دسته از محتواهایی که دیگر اعتباری ندارند و کسی در مورد آن ها جستجویی نمی کند را نیز از سایت خود حذف کنید و هیچ ترسی در این زمینه نداشته باشید.

4)    بررسی سئو فنی سایت

آموزش پایه سئو

سئو فنی سایت اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به بهترین شکل ممکن انجام شود. بسیاری از تکنیک های بهبود سئو فنی سایت نیاز به تخصص و تجربه داشته و هر کسی نمی تواند آن ها را پیاده سازی کند. با این وجود برخی موارد هست که شما می توانید آن ها را پیاده سازی کنید.

یکی از اینکارها این است که تا جایی که می توانید، حجم تصاویر سایت خود را کاهش دهید؛ در عین حالی که از کیفیت آن ها خیلی کم نشود. وجود تصاویر حجیم مشکلات زیادی را می تواند برای رتبه و بازدید سایت شما ایجاد کند.

مسئله دیگر، جلوگیری از ایجاد محتوای تکراری یا duplicate content می باشد. هنگامی که شما از سئو روزانه سایت خود را انجام می دهید، در واقع باید اطمینان حاصل کنید که هیچ محتوای تکراری به صورت تصادفی منتشر نشود. محتوای تکراری به آن دسته از مطالبی گفته می شود که یک محتوا در دو URL و یا تعداد بیشتری، در سایت موجود باشد.

5)    پیگیری داده های Google Analytics

شما می توانید اطلاعات بسیار زیادی را در حساب کاربری Google Analytics خود پیدا کنید و از آن ها در روند بهبود فعالیت های خود به خوبی استفاده کنید. این پلتفرم، داده های بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد که بر روند سئو روزانه سایت اثرات مفید بسیار خوبی می گذارند.

6)    تثبیت حضور خود در شبکه های اجتماعی

به احتمال زیاد شما حداقل در یک شبکه اجتماعی فعالیت دارید؛ ایده بسیار خوبی است که محتواهای سایت خود را به طور منظم برای کاربران شبکه های اجتماعی خود ارسال کرده و آن ها را تشویق کنید که وارد وب سایت شما بشوند. این امر سبب می شود تا نرخ کلیک شما به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند. درست است که این تعداد کلیک ها را از SERP ها دریافت نکرده اید، اما هنگامی که یک وب سایت به صورت جداگانه می تواند بازدید داشته باشد، این مسئله از نظر گوگل اهمیت زیادی دارد و این موتور جستجو رنک بالایی برای این دسته از سایت ها، در نظر می گیرد.

در آخر باید بگوییم که اگر این 6 مورد را به صورت روزانه در استراتژی های خود قرار دهید، در مدت زمان کوتاهی، نتایج فوق العاده آن را مشاهده خواهید کرد. در تمامی دوره های آموزش پایه سئو، بر بهینه سازی های روزانه، تاکید بسیار زیادی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود