5 کاربرد مهم Google Trends برای تحقیق کلمات کلیدی

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

تحقیق کلمات کلیدی تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت داشته و می توانند باعث بهبود عملکرد شما شوند. تعداد بسیار زیادی ابزار تحقیق کلمات کلیدی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کرده و بهترین عبارات را به منظور تمرکز برای رتبه گرفتن پیدا کنید.

البته دقت داشته باشید که این ابزارها تا زمانی می توانند برای شما مفید باشند که اطلاعات زیاد و کاربردی ارائه کنند. شما باید کلمات کلیدی را انتخاب کنید که ارزش هدف گذاری بالایی داشته باشند. البته موتورهای جستجو، ارزش یک صفحه سایت را تنها با این مقیاس نمی سنجند که چه عبارات کلیدی در متن به کار برده شده است. با این حال اگر شما بتوانید با استفاده از اصول سئو سایت و بهترین ابزارهای موجود، کلمات کلیدی مورد نظر خود را پیدا کنید، مطمئنا اعتبار و رتبه سایتتان تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

بسیاری از ابزارهای موجود در این زمینه، اختلاف بین محلی بودن عبارات را در نظر نمی گیرند؛ در حالی که این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس اگر تا الان نتوانسته اید در این زمینه، موفق باشید، پیشنهاد می کنیم که ادامه این مقاله را با دقت بیشتری مطالعه کرده و نکات آموزشی آن را به خوبی پیاده سازی کنید.

Google Trends یک ابزار رایگان و بسیار قدرتمند است که می توانید از آن در زمینه تحقیق کلمه کلیدی استفاده کنید. یکی از ویژگی های منحصر به فردی که در این ابزار مشاهده می شود، راحتی و بهینه بودن تجربه کاربری آن است؛ شما به راحتی می توانید با این ابزار بهترین ابزارها را برای کسب و کار خود پیدا کنید. Google Trands با ارائه حجم مناسبی از داده های مربوطه، تعداد بسیار زیادی گزینه مناسب و مفید برای استفاده از آن ها به عنوان کلمات کلیدی هدف، در اختیار شما قرار می دهد.

حال که اهمیت تحقیق عبارات کلیدی و کاربردی بودن ابزار Google Trends برای آن را به خوبی درک کرده اید، پیشنهاد می کنیم که از 5 روش استفاده از Google Trends که در ادامه این مقاله برای شما ارائه کرده ایم را به دقت مطالعه کنید.

  • کشف کلمات کلیدی بر اساس منطقه

ممکن است که شما از ابزاری برای پیدا کردن کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید که اهمیت زیادی به منطقه ای که شما در آن فعالیت دارید، نمی دهند. این دسته از ابزارها در برخی از موارد ممکن اطلاعات نادرستی در اختیار شما بگذارند؛ مثلا ممکن است که شما تصور کنید رقابت برای کسب رتبه های برتر برای یک کلمه کلیدی مورد نظرتان، اندک باشد، در صورتی که اینطور نیست.

حالا وقتشه! اینو بخون: 6 روش کارآمد برای بهبود سئو محلیپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

به عنوان مثال ممکن است که در دو منطقه مختلف، اسامی متفاوتی برای یک مفهوم خاص وجود داشته باشد. به همین دلیل ممکن است شما به اشتباه از کلمه کلیدی منطقه ای استفاده کنید که کارایی برای شما ندارد. این قضیه آسیب های جدی به سئو محلی و کسب و کار شما وارد می کند.

با جستجوی این موارد در ابزار تحقیق کلمه کلیدی SEMrush، داده هایی مربوط به حجم کلمات کلیدی برای شما به نمایش در می آید و همچنین می توانید که اصطلاحات و عبارات مرتبط با مشاهده کنید. اما شما با استفاده از این ابزار نمی توانید اطلاعاتی در مورد متفاوت بودن برخی از عبارت در مناطق مختلف به دست بیاورید. ابزار تحقیق کلمات کلیدی SEMrush گزینه بسیار فوق العاده ای برای شما است اما ممکن است که اطلاعات کاملی در همه زمینه ها ارائه نکند.

به طور کلی پیشنهاد می کنیم که به این اطلاعات بسنده نکرده و شخصا کلمه کلیدی پیشنهادی که با استفاده از ابزار کلمات کلیدی به دست آورده اید را در گوگل جستجو کنید. علت این است که افراد در منطقه های مختلف، در مورد یک عبارت کلیدی، از جملات و مفاهیم متفاوتی استفاده می کنند. Google Trends اطلاعات مفیدی در مورد متفاوت بودن عبارت های کلیدی در مناطق مختلف به شما نشان می دهد. شما می توانید پس از اینکه کشور مورد نظر خود را انتخاب کردید، کلمات کلیدی مرتبطی که در دیگر منطقه های کشور شما مورد استفاده قرار می گیرد را نیز مشاهده کنید.

  • تغییرات در روند جستجوهای کاربران

بر اساس آمارهای به دست آمده متوجه می شویم که جستجوهایی که توسط کاربران انجام می شود، به مرور زمان تغییر می کنند. به همین دلیل شما باید عبارات کلیدی که در گذشته به کار می رفته، کلماتی که در اکنون استفاده می شوند و آن دسته از عبارات کلیدی ها پیش بینی می شود در آینده بیشتر توسط کاربران جستجو می شوند را در روند تولید محتوای خود پیاده سازی کنید.

گوگل ترندز ابزاری است که در این زمینه به شما کمک می کند. این ابزار با به کارگیری نمودار به شما نشان می دهد که در حال حاضر کاربران هدف شما از چه عبارات هایی برای جستجوهایشان استفاده می کنند و چه عبارت کلیدی در حال افزایش میزان جستجو و جایگزینی به جای کلمه کلیدی قدیمی است.

البته دقت داشته باشید که این روند پیشرفت یا پسرفت جستجوی یک عبارت کلیدی ممکن است که موقتی باشد و یا اینکه کاربران به دلایل خاصی، تصمیم گرفته اند که در مدتی مشخص از یکسری عبارت کلیدی خاص استفاده کنند.

به هر حال پیشنهاد می کنیم که تمامی این عبارات را در محتوای خود به کار ببرید و مقاله های سایت خود را برای زمان های آینده نیز بهینه کنید. همچنین هیچ زمان نباید از اهمیت بروز رسانی محتواهای وب سایت خود غافل شوید.

  • تقویت Google Analytics

ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که شما عملکرد وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کرده و متوجه بروز یکسری تغییرات بزرگ شده باشید. همچنین امکان دارد که شما دارای اطلاعات و توانایی کافی برای مرتفع کردن اینچنین مشکلاتی نیستید.

برای بررسی و رفع این موضوع، پیشنهاد می کنیم که داده های حساب های کاربری Google Search Console و اطلاعاتی که در Google Analytics شما وجود دارد را چک کرده و بررسی کنید که صفحه اصلی وب سایت شما برای یک کلمه کلیدی خاص، تا چه میزان توانسته است که ترافیک طبیعی دریافت کند.

این اطلاعات به دست آمده را با تحلیل های Google Trends مقایسه کنید و بررسی کنید که کاربران تا چه حدی برای عبارت مورد نظر شما در گوگل جستجو می کنند. به این صورت شما می توانید که یک تحقیق کلمه کلیدی موفقی داشته باشید.

  • بررسی املای متفاوت یک عبارت کلیدی

تعداد بسیار زیادی ابزار تحقیق کلمات کلیدی وجود دارد که بیشتر آن ها نتایجی که برای تحقیق کلمه کلیدی به شما نشان می دهند را از فیلترهای خاصی رد نمی کنند. کاربران در گوگل ممکن است که یک کلمه را با املاهای مختلف جستجو کنند و نکته جالبی که وجود دارد این است که حتی اگر املای کلمه مورد نظر اشتباه هم جستجو شود، باز هم می تواند به عنوان یک عبارت کلیدی در نظر گرفته شود.

در نتیجه اهمیت زیادی دارد که یک ابزار تحقیق کلمه کلیدی، املاهای متفاوت یک عبارت را برای شما به نمایش در بیاورد. Google Trends در این زمینه عملکرد بسیار فوق العاده ای دارد. با استفاده از این ابزار شما می توانید کیفیت و کمیت جستجوی که برای دو کلمه کلیدی یکسان با املاهای متفاوت می شود را مورد بررسی قرار دهید.

  • تحقیق کلمات کلیدی بر اساس بروزترین جستجوها

Google Trends به شما این امکان را می دهد که جستجوهایی که برای یک کلمه کلیدی خاص انجام می شود را در زمان های مختلف مشاهده کنید؛ این آمارها، جستجوهای یک روز گذشته، چند ساعت گذشته و حتی اطلاعات مربوط به یک ساعت گذشته را به نمایش در می آورند. شما می توانید که از روش های زیادی برای این کار استفاده کنید.

نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید تا در مورد تحقیق کلمات کلیدی خود اشتباهی انجام دهید، این است که گوگل ترندز هم در برخی موارد ممکن است که نتواند تفاوت های ضروری بین دو عبارت کلیدی را نشان دهد. چراکه ممکن است که علاقه و تمایل افراد برای جستجو در مورد یک موضوع از بین رفته و به سمت دیگری هدایت شده باشد. این موضوعی است که Google Trends نمی تواند از پس آن بر بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود