افزایش 100 درصدی ترافیک سایت

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

افزایش ترافیک سایت یکی از اهداف اصلی و بسیار مهم سئو سایت می باشد که صاحبان کسب و کارهای مختلف برای رسیدن به آن تلاش های زیادی می کنند. طبیعتا برای اینکه بتوانید افزایش ترافیک وب سایت مناسبی داشته باشید، باید از روش ها و تکنیک های معتبر و ارزشمندی استفاده کنید. تنها در این صورت است که می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید؛ دقت داشته باشید که اگر از روش ها و اصول اشتباه در روند سئو سایت خود استفاده کنید، ممکن است که آسیب های اساسی به رتبه و رنک سایت خود وارد کنید.

ترافیک سایت چیست؟

طبیعتا قبل از اینکه به شما روش های افزایش 100 درصدی افزایش ترافیک سایت را بیاموزیم، بهتر است که با مفهوم این مورد به خوبی آشنا شده و ماهیت کلی آن را به بهترین شکل ممکن درک کنید. ترافیک سایت در واقع اشاره به تعداد بازدیدهایی که کاربران از صفحات مختلف یک سایت انجام می دهند، دارد. قطعا با افزایش ترافیک وب سایت شما، رتبه و رنک کسب و کارتان نیز به همان میزان تقویت خواهد شد.

نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید، این است که تنها صفحه اصلی سایت شما برای ترافیک اهمیت ندارد. بلکه هنگامی که صحبت از ترافیک و بازدید وب سایت می شود، منظور تمامی صفحاتی که شما برای آن ها تولید محتوا کرده اید.

چرا ترافیک سایت اهمیت زیادی دارد؟

طبیعی است که هر کسب و کاری قصد دارد که تعداد مشتریان و مخاطبین خود را افزایش دهد؛ چراکه این مورد یکی از اصلی ترین بخش های موفقیت محسوب می شود. حال تصور کنید که شما قصد فروش یک محصول و یا ارائه خدامتی را به افراد دارید و به همین منظور سایتی در گوگل راه اندازی کرده اید.

نکته ای که مهم است این است که بتوانید با استفاده از روش های مختلف، سایت مناسب و جذابی داشته باشید. اما اگر این سایت جذاب نتواند مشتریان زیادی را برای کسب و کار شما جذب کند، پس فایده آن چیست؟

تنها مسئله ای که باید برای حل این موضوع به آن بپردازید، به کارگیری تکنیک های افزایش ترافیک سایت می باشد. شما می توانید روش های افزایش ترافیک سایت را در هر دوره آموزش سئو می توانید بیاموزید. بسیاری از افراد تمامی تلاش خود را می کنند تا نکات و اصول سئو سایت را پیاده سازی کنند؛ اما باز هم نمی توانند که ترافیک و بازدید خوبی را برای صفحات سایت خود داشته باشند. اگر جزو این دسته از افراد هستید، پیشنهاد می کنیم که ادامه این مقاله آموزش افزایش ترافیک سایت به صورت رایگان را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

تکنیک های برتر افزایش ترافیک سایت

حال که اهمیت و مفهوم بالا بودن ترافیک سایت را به خوبی درک کرده اید، وقت آن است که روش های افزایش ترافیک سایت را که تاثیر زیادی در بهبود این قضیه دارند، مورد بررسی قرار دهیم. به هر حال، حتی اگر صفحات سایت شما ترافیک قابل قبولی دارند، بهتر است که از تکنیک های افزایش ترافیک سایت استفاده کرده و سعی کنید با رعایت کامل این اصول، عملکرد صفحات خود را تا جایی که ممکن است، بهبود دهید.

تولید و انتشار محتواهای بروز و منحصر به فرد

اگر بتوانید تمامی اصول سئو سایت را در روند فعالیت های خود بگنجانید، قطع به یقین ترافیک صفحات سایت شما افزایش چشمگیری خواهد داشت. محتواهایی که مطالب قدیمی و نامعتبر پرداخته و همچنین از نکات آموزش تولید محتوا پیروی نمی کنند، نمی توانند که ترافیک زیادی را برای سایت شما به ارمغان بیاورند.

با توجه به بروز رسانی هایی که گوگل برای الگوریتم های خود انجام داده است، متوجه می شویم که محتواهای تکرای و یا کپی شده (duplicate content)، یک پوئن بسیار منفی از نظر این موتور جستجو بوده و مطمئنا آن دسته از سایت هایی که در استراتژی های سئو سایت خود، توجهی به این موضوع ندارند، رتبه و رنک قابل قبولی در صفحات نتایج جستجوی گوگل نخواهند گرفت.

یکی دیگر از نکات مهمی که در این زمینه باید به آن توجه داشته باشید، کاربرد صحیح کلمات کلیدی است. قبل از اینکه تولید محتوای سایت خود را شروع کنید، باید تحقیق کلمات کلیدی صفحات سایت خود را با دقت زیادی انجام دهید. پس از اینکه عبارت مورد نظرتان را پیدا کردید، وقت آن است که با رعایت اصول آموزش تولید محتوا، آن ها را در متن مقاله های سایت خود پیاده سازی کنید.

بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحات سایت

بر اساس آمارهای به دست آمده، متوجه می شویم که بیشتر کاربرانی که در موتورهای جستجو به دنبال موضوعی هستند، اگر نتوانند صفحه مورد نظر خود را در زیر 3 تا 5 ثانیه مشاهده کنند، از سایت خارج خواهند شد. بهینه سازی تصاویر، یکی از مهمترین کارهایی است که در زمینه افزایش سرعت بارگذاری سایت باید انجام دهید.

هرچه نرخ پرش صفحات شما پایین بیاید، به احتمال زیاد افزایش ترافیک سایت مناسبی خواهید داشت. بنابراین سعی کنید که این مورد را هم جزو تکنیک های افزایش ترافیک سایت خود قرار داده و به آن توجه دائمی داشته باشید.

حالا وقتشه! اینو بخون: 7 نکته استثنایی برای انتخاب عنوان صفحهپیشنهاد نویسنده این است که اول مقاله بالا را خوانده و سپس ادامه این مقاله را بخوانید.

عنوان جذاب و مطابق با اصول سئو

اگر به تجربیات خودتان دقت کنید، متوجه می شوید که تصمیم شما برای ورود به یک سایت، قبل از هر چیزی، بر اساس عنوان صفحه مورد نظر بوده است. اگر بتوانید که اصول نوشتن یک عنوان جذاب و بهینه را بیاموزید و آن ها را برای تمامی صفحات خود به کار ببرید، بازدید مقاله های شما به شدت تقویت خواهند شد.

شروع عنوان با عبارت کلیدی اصلی و به کار بردن کلمات جذاب کننده در طول عنوان، دو اصلی است که باید سعی کنید همیشه آن ها را در روند تولید محتوای خود پیاده سازی کنید. عبارت کلیدی اصلی شما وقتی در عنوان به کار برده شود، در واقع به کاربر می فهماند که موضوعی که قرار است آن را مطالعه کند، درباره چه چیزی است و چه محوریتی دارد.

ایجاد یک بلاگ جداگانه

اگر وب سایت های فروشگاهی موفق و سایت های خدماتی برتر را مورد بررسی قرار دهید، متوجه خواهید شد که این سایت ها، به غیر از ارائه خدمات در خصوص کسب و کار خود، مقاله های آموزشی خاصی نیز برای کاربرانشان ارائه می کنند.

طبیعی است که همه مخاطبین به غیر از اینکه محصولی را خریداری کنند و یا از خدمات یک سایت استفاده کنند، تمایل دارند که اطلاعات مفیدی نیز به دست بیاورند. شما می توانید با ایجاد یک دسته بلاگ جداگانه و تولید محتواهای ارزشمند برای هر کدام از صفحات آن، روند افزایش ترافیک وب سایت خود را بهبود دهید.

مواردی که در بالا برای شما ارائه شد، ساده ترین و مهم ترین نکاتی هستند که می توانید از آن ها استفاده کرده و کاربران زیادی را جذب صفحات خود کنید. همانطور که می دانید، با افزایش ترافیک، رتبه و رنک شما نیز در گوگل افزایش پیدا خواهد کرد؛ در واقع این دو فاکتور رابطه مستقیم با هم دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود