حذف فیلیمو و آپارات از google play

google play,پلتفرم گوگل پلی,پلی استور 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

حذف فیلیمو و آپارات از google play در پی حذف روبیکا و ذره بین از این پلتفرم اتفاق افتاد، دو نرم افزار ایرانی دیگر، یعنی فیلیمو و آپارات که میزان دانلودهای زیادی را هم گوگل ‌پلی داشتند، از پلتفرم گوگل پلی حذف شدند.

طبق گفته مالک دو اپلیکیشن فیلیمو و آپارات یعنی شرکت صبا ایده، گوگل از 10 روز قبل به توسعه‌ دهندگان این دو نرم افزار اعلام کرده بود که بنابر قوانین تحریمی ایران، مجبور به حذف هر دو نرم افزار از پلتفرم خود خواهد شد، روابط عمومی صبا ایده هم اعلام کرد که مسئله را از طریق مراجع قانونی پیگیری می کند. همچنین طبق گفته این شرکت، دلیل حذف شدن فیلیمو و آپارات با روبیکا متفاوت است.

حال اگر حذف این دو نرم افزار به دلیل تحریم ها باشد، این اولین باری نیست که اپلیکیشن های ایرانی در اپ استور اپل و پلی استور گوگل در لیست برنامه های تحریم شده قرار می گیرند.

باید این نکته را در نظر گرفت که احتمالا این اتفاق به‌ دنبال ثبت شکایت‌ های فراوان از سمت کاربران ایرانی رخ داده است. زیرا در مرداد ماه هم به دلیل گزارشات کاربران ایرانی، اپلیکیشن روبیکا و ذره ‌بین از پلی استور حذف شده اند.

شایان ذکر است که فقط چند ساعت پس از حذف فیلیمو و آپارات، نرم افزار مسیریاب و نقشه ایرانی “بلد” هم از گوگل پلی حذف شد.

باید منتظر ماند و دید که پس از حذف فیلیمو و آپارات از google play سایر نرم افزار‌ های ایرانی هم به دلایل مختلف با چنین سرنوشتی روبه ‌رو خواهند شد و از پلی استور حذف می شوند یا خیر. یا این که با تصویب و اجرای طرح صیانت از فضای مجازی در ایران، راه حلی برای جلوگیری از اینگونه اقدامات یک جانبه گوگل که موجب تحمیل ضرر به پلتفرم های ایرانی می شود، پیدا خواهد شد.

یک نظر در مورد مقاله “ حذف فیلیمو و آپارات از google play
  1. عباس باران

    سلام
    آپارات مزاحم کار من است میخواهم حذفش کنم لطفا کمکم کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود