ضروری

اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته

اصول ثروتمند شدن,ثروتمند خودساخته,ثروتمندان خود ساخته

ثروتمندان قابلیت هایی بیشتر از مردم معمولی ندارند، ولی چیزهایی می دانند که ما هنوز یاد نگرفته ایم. متن زیر که خلاصه شده مقاله الکس چرفن کارشناس سایت موفقیت «success.com» است، اصول ده گانه ای را که از صحبت ها و زندگینامه آنها بدست آمده است خیلی خلاصه بیان می کند.

1- سادگی هدف: میلیاردرها برای این ثروتمند شده اند که وقتی داشتند به ساخت یک امپراتوری فکر می کردند، فقط و فقط روی یک هدف خاص تمرکز داشته و همه تلاش و انرژی خود را برای رسیدن به آن هدف صرف کردند.

2- سادگی طرح: میلیاردرها با برنامه ریزی های بسیار دقیق و استادانه به این جایگاه نرسیده اند. بلکه با یک طرح بسیار ساده اما کاربردی، به هدفشان رسیده اند.

3- تحمل نکردن محدودیت ها: ثروندمندان محدودیت های اطراف و کارهای غیرمفید را تحمل نمی کنند و در راستای برطرف کردن آنها می کوشند.

4- اعتماد به توانایی های فردی: ثروندمندان به قابلیت های تمامی افراد اطرافشان تکیه می کنند و از آنها کمک می گیرند، از منشی گرفته تا هیئت مدیره و مشتریان و حتی تمام سهامداران

5- فداکاری برای افرد اطراف: میلیاردرها علاوه بر اینکه از اطرافیان کمک می گیرند، با تمام توان هم برای آنها از خود مایه می گذارند و تلاش می کنند. چه همکاران و چه مشتریان و سهامداران.

6- تکیه بر سیستم های ارتباطی: برای موفقیت در کسب و کار، داشتن سیستم ارتباطی شفاف ضروری است. برای همین میلیاردرها از سیستم های پیشرفته، دقیق و اندازه گیری نتایج برای سنجش و بهینه سازی عملکردهای شرکت خود بهره می گیرند.

7- دوری جستن از ارتباطات فراقانونی: ثروندمندان به جای نشستن و بهره گرفتن از ارتباطات غیرقانونی، خودشان و افراد سیستمشان ساعت ها بررسی می کنند تا به نتیجه مطلوب برسند.

8- هدفمندی: میلیاردرها از منابع، اطلاعات و داشته هایشان به طور هدفمند استفاده می کنند.

9- تصمیم گیری بر اساس داده ها و دستورالعمل ها: میلیاردرها ریسک نمی کنند. بلکه همواره براساس داده ها و اطلاعات دقیقی که به دست آورده اند، تصمیم می گیرند.

10- فعالیت شفاف: ثروندمندان برای جلوگیری از سوء تفاهم فعالیت بسیار شفافی دارند. چه با کارمندان و همکارانشان و چه با مردم و سهامدارنشان.

نکته پایانی: همانطور که پیش از این هم گفتیم نه پولدار شدن هدف است نه پولدارهایی که معرفی کردیم الگو، هدف ما این بود که بگوییم هرچه قدر شرایط سخت باشد و اوضاع گره بخورد تلاش ما آدم ها فراتر از این شرایط می تواند اتفاقات بزرگ را رقم بزند و در این زمینه مصادیقی را معرفی کردیم که در یک بُعد زندگی خود موفق بودند و ممکن است در ابعاد دیگر ضعف هایی داشته باشند.

4 نظر در مورد مقاله “ اصول ده گانه ثروتمندان خودساخته ” ثبت شده است
 1. راحله زمانی

  تعیین هدف همیشه اولین قدم راه موفقیت هست و تمرکز روی یک هدف باعث میشه همه انرژی یکجا جمع بشه و موفقیت اینطوری حاصل میشه . ممنونم از مطلب خیلی خوب شما


 2. ومبلی

  خوشم میاد توضیحات اصلا خسته کننده نیستن و مقاله ها کوتاهن، واقعا ممنون


 3. مرضیه

  یک چیزی هم به اسم استعداد ذاتی فک کنم باید وجود داشته باشه! :/


 4. مرتضی علیزاده

  سلام
  مرسی از مطالب مفیدی که میگذارید
  با سپاس


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود