استخراج بیت کوین توسط انرژی آتشفشان

اخبار فناوری,استخراج,استخراج بیت کوین 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

استخراج بیت کوین با انرژی آتشفشانی! ریاست جمهوری کشور السالوادور بیان کرد از این پس استخراج بیت کوین را به وسیله انرژی های گرمایی زمین انجام می دهند. او در توییتر بیان کرد کشورش کار استخراج بیت کوین را شروع کرده، بر اساس توییت نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، این کشور تا به حال تقریباً چیزی حدود 500 دلار بیت کوین استخراج کرده که هرچند مبلغی ناچیزی است، اما قصد دارند باگذشت زمان آن را افزایش دهند.

همچنین بوکله بیان کرده است که این مبلغ، نخستین بیتی است که به صورت رسمی از “volcanode”، نیروگاه تأمین انرژی از آتشفشان در این کشور، استخراج شده است. او اوایل این هفته ویدئوئی را در توییتر منتشر کرد که در آن به نخستین اقدامات این کشور، در بهره گیری از انرژی گرمایی زمین، حاصل از آتشفشان‌ ها اشاره شده بود.

ویدئو ذکرشده که بیش از ۲ میلیون بازدید داشت، مرکز اطلاعاتی در دل جنگلی در السالوادور را نشان می‌ دهد و در ادامه آن یکی از افراد، دستگاه ماین بیت کوین را وصل می کند. نایب بوکله در جدید ترین توئیت خود بیان می کند: این پروژه هنوز در مراحل آزمایش و راه‌اندازی قرار دارد.

استخراج بیت کوین به دلیل نیاز به انرژی زیاد و آثار مخرب کربنی، انتقادات و جنجال ‌های بسیاری به پا کرده است. با افزایش مطالعات در مورد آسیب ها و اثرات زیست محیطی این رمز ارزها، برخی از استخراج ‌کنندگان استفاده از منابع انرژی پاک‌ و قابل تجدید را ترجیح می دهند که انرژی زمین گرمایی یکی از این گزینه ‌ها است.

نایب بوکله در ماه ژوئن سال جاری (خرداد ۱۴۰۰) اظهار کرد شرکت دولتی تولید الکتریسیته‌LaGeo با بهره گیری از انرژی ارزان، ۱۰۰٪ پاک و تجدید پذیر همچنین با تولید کربن صفر حاصل از آتش‌فشان‌ها به استخراج بیت کوین می پردازد.

در حالی که طرفداران محیط زیست انتقاداتی به این رئیس جمهور وارد کرده‌اند، اما مردم این کشور نیز در موردپذیرش بیت کوین به‌ عنوان وجه قابل معامله در کشور خودشان اختلاف نظر دارند.

اخبار فناوری,استخراج,استخراج بیت کوین

بوکله اولین ‌بار در مورد برنامه‌ی خود مبنی بر پذیرش بیت کوین به ‌عنوان ارز رایج در کشور، در کنفرانس میامی سخن گفت. از آن زمان تاکنون این خبر با انتقادات زیادی مواجه شده است، برخی از ساکنان این کشور، قانون بیت کوین را نشانه خودکامگی این رئیس جمهور می دانند اما با وجود این انتقادات نسبت به تصمیم بوکله، در بند ۷ از قانون بیت کوین، این رمز ارز تحت‌ عنوان وجه قابل پرداخت معاملاتی این کشور قرارگرفته.

کسب و کارهای کوچک و بزرگ در این جریان به یک اندازه از سمت دولت السالوادور تهدید شده‌اند. یکی از تاجران محلی در این باره گفته است: دولت بازرسانی را برای رسیدگی به اجرای صحیح قوانین کار، به سراغ مسئولان اجرایی مشاغلی می ‌فرستد که در این زمینه انتقادی کرده باشند.

کسانی که در این رابطه خلاف میل دولت السالوادور سخنی گفته ‌اند هم مورد هدف این دولت گرفته‌ اند. یکی دیگر از تاجران محلی در رابطه با بازداشت غیرقانونی ماریو گومز، یکی از منتقدان قانون بیت کوین در ابتدای این ماه، گفته است: پلیس کسی را به دادگاه نمی‌ برد بلکه اشخاص را برای چند ساعت یا چند روز می ‌دزدند. چندین راه ‌پیمایی و تظاهرات، باهدف مخالفت شهروندان این کشور در ارتباط با قبول بیت کوین به ‌عنوان وجه رایج، شکل گرفته است.

هرچند نایب بوکله به پذیرش بیت کوین به عنوان وجه رایج پافشاری دارد، اما برخی از جزئیات مهم از این قانون تا به اینجای کار شفاف‌ سازی نشده. به عنوان مثال چه شخصی کلید خصوصی این بیت کوین ‌ها را نگه ‌داری خواهد کرد؟ معیار خرید این ارزدیجیتال در زمانی مشخص، توسط این کشور چه چیزی است؟

یکی از مقامات BlockBank، شرکت تأمین‌ کننده‌ کیف پول دیجیتال، در این باره گفته است: در این حوزه جای هیچ‌ گونه اشتباهی پذیرفته نیست و باید کاملاً شفاف عمل کنیم؛ چون جامعه‌ ارزهای دیجیتالی به این مورد اهمیت زیادی می‌ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود