55 درصد کاربران از ویدئو برای تصمیم گیری خرید استفاده می کنند

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

ویدئو و استراتژی های بازاریابی ویدئویی، تاثیر بسیار زیادی در سئو سایت دارد و می تواند افزایش ترافیک سایت که یکی از اصلی ترین اهداف سئو می باشد را شدیدا تقویت کند.

تحقیقات گوگل نشان داده است که حدود 55 درصد کاربران برای تصمیم گیری در خرید از ویدئوهای موجود در اینترنت استفاده می کنند. در نتیجه گوگل پیشنهاد می کند که اگر می خواهید در روند فروش محصولان کسبو کار خود موفق باشید، بازاریابی ویدئویی می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند

.بر اساس همین مقاله، گوگل اعلام کرده است که در لحظات پایان تصمیم گیری برای خرید یا عدم خرید محصولی توسط یک کاربر، این ویدئو است که می تواند باعث شود او تصمیم نهایی خود را بگیرد. در نتیجه این عدد در واقعیت بیشتر از 55 درصد می باشد.

گوگل لیستی فراهم کرده است که در آن ویدئو آنلاین و تاثیر آن در ذهن کاربرانی که قصد خرید محصول یا خدماتی را دارند، مورد بررسی قرار می دهد:

  • ویدئو در واقع یک لیست خرید است

بسیاری از کاربران از ویدئوهای موجود در اینترنت برای یاد|آوری برخی از نکات و قسمت هایی که فراموش کرده اند، استفاده می کنند. به عنوان مثال برخی ویژگی ها و ابزارهایی که لازم دارند تا در کنار محصول هدف خود خریداری کنند.

  • ویدئو به افراد اعتماد به نفس می دهد

این نکته بر اساس یک تحقیق که بر روی مشکلات فنی مربوط به پول به دست آمده است. به عنوان مثال، یادگیری تعمیر مشکلات  تلفن همراه توسط خود افراد و توانایی مدیریت یک موقعیت با استفاده از دانسته های خود نمونه های بسیار خوبی از فواید و مزایای ویدئوها می باشند.

  • تعداد بازدیدهای یک ویدئو در ذهن کاربر تاثیر زیادی دارد

بازیدهای ویدئوها در واقع بازدیدهای محصولاتی هستند که آن ویدئو در مورد آن ها مطلبی ارائه می کند.

گوگل پیشنهاد می کند تا از تبلیغات YouTube استفاده کنید

بنا بر دلایلی، گوگل به کاربران خود پیشنهاد می کند تا از تبلیغات گوگل برای افزایش مشتریان خود استفاده کند. به دنبال همین موضوع، گوگل مقاله ای در این زمینه منتشر کرده است و در آن بیان کرده است که کاربران واکنش مثبتی به نظرات درباره یک محصول نشان می دهند؛ حال کاری که بازاریابان کسب و کار شما باید انجام دهند این است که روش هایی را به وجود آورند تا با استفاده از آن ها بتوانید تا حد زیادی در این زمینه پیشرفت داشته باشید.

 با انتشار ویدئو خود در YouTube سعی کنید تا با ایجاد پرسش و پاسخ های ارزشمند، کاربران را تشویق به کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول مورد نظر شما کنید.

بازاریابی تاثیرگذار YouTube

در دنیای مجازی ممکن است روش های مهمتر و معتبرتری نسبت به این مورد وجود داشته باشد. به عنوان مثال تیم تحقیقاتی ما در حال جستجو در YouTube بود که در قسمت نظرات یک ویدئو، متوجه شد یک کسب کار، تبلیغ محصولات خود را کرده است. چیزی حدود یک سال از انتشار ان ویدئو می گذشت و آن تبلیغ، هنوز در قسمت نظرات وجود داشت؛ در نتیجه قسمت نظرات می تواند یک پل بازاریابی بسیار قدرتمند باشد.

البته باید دقت داشته باشید که این عملیات حتما باید برای ویدئوهای مربوط با کسب و کار شما انجام شودف در غیز این صورت ممکن است بازخورد خوبی دریافت نکنید. با یک بررسی ساده متوجه شدیم که روند فروش محصولات کسب و کاری که در قسمت نظرات، تبلیغ کار خود را کرده بود، به شکل قابل توجهی افزایش داشته است.

روش کار آن ها به این صورت بود که در متن تبلیغ خود از کلمات کلیدی اصلیشان استفاده کرده بودند و طی یک سال تمام تلاش خود را کردند تا برای آن کلمه کلیدی، در نتایج جستجو گوگل رنک یک باشند. حال بعد از یک سال تنها با استفاده از قسمت نظرات یک ویدئو پر بازدید، توانستند، یک استراتژی موفق داشته باشند. البته دقت داشته باشید که استفاده از این ویدئو تنها یکی از استراتژی های کسب و کار آن ها بود که توانستند با ادغام چند تکنیک مناسب، عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشند.

همانطور که در بالاتر اعلام کردیم، گوگل اعلام کرده است که 55 درصد از تصمیمات خرید، به واسطه تماشا کردن ویدئوها به دست می آید. جالب است بدانید که گوگل بعدا به مقاله خود این موضوع را اضافه کرد که تمامی این 55 درصد از YouTube به دست می آیند. اگر این موضوع صد درصد درست باشد، بهتر است که حتما جایگاه مناسبی برای بازاریابی ویدئویی در Youtube برای خود در نظر بگیرید.

اهمیت صداقت و اعتبار در کسب و کار اینترنتی

همه ما باید به این موضوع اعتقاد داشته باشیم که هر فعالیتی که شما در فضای آنلاین انجام می دهید، بهتر است که بر اساس صداقت باشد تا بتواند برای شما اعتبار مناسبی به وجود بیاورد. داشتن اعتبار در همه جا، باعث جذب کاربر برای شما می شود؛ چه در شبکه های اجتماعی، چه در موتورهای جستجو.

این مفهوم درباره بازاریابی ویدئویی در YouTube هم صدق می کند و باعث می شود تا بازدید بسیار بیشتر و با کیفیت بالاتری داشته باشید. به عنوان مثال، آن دسته از ویدئوهایی که روند رونمایی تلفن های همراه، فعالیت دارند؛ بهتر است تا هرچه بیشتر صداقت را در اولویت کارهای خود قرار دهند. سپس می توانند مشاهد کنند که چگونه در زمینه کسب و کار خود موفق خواهند بود.

به طور کلی امروزه محتوای ویدئویی بسیار بیشتر از محتوا متنی مورد استقبال کاربران قرار می گیرد. با یک بررسی ساده می توانید متوجه اهمیت این موضوع شوید. البته هیچ وقت نباید فراموش کنید که محتوای متنی مادر تمامی محتواهای سایت می باشد.

در نتیجه بسیار اهمیت دارد شما بتوانید با استفاده از نکات مهم آموزش سئو، تناسب فوق العاده ای بین محتوای ویدئویی و متنی وب سایت خود به وجود بیاورید. آن وقت است که تمامی دسته های مختلف از مخاطبین شما، از عملکرد کسب و کارتان راضی خواهند بود.

حال که اهمیت این موضوع را به خوبی متوجه شدید، پیشنهاد می کنم که قبل از هرگونه اقدامی، حتما از نکات کاربردی بازاریابی ویدئویی استفاده کرده و آن ها را در استراتژی های خود پیاده سازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود