آپدیت فاکتور های شناسایی اسپم گوگل

اسپم چیست,اسپم شدن,اسپم شناخته شدن سایت 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

الگوریتم شناسایی اسپم گوگل جهت مبارزه با سایت های اسپم در نوامبر سال 2021 آپدیت شد. گوگل رسما اعلام کرد که آپدیت این الگوریتم برای مبارزه با هرزنامه‌ها به پایان رسیده ولی هنوز جزئیات دقیق تری از این بروزرسانی منتشر نشده است.

الگوریتم هرزنامه گوگل هر از گاهی جهت مبارزه با سایت های اسپم و بالابردن کیفیت نتایج جستجو آپدیت می شود. در سال 2021، گوگل تا پیش از ماه نوامبر، سه بار این آپدیت را انجام داده و در تقویم امسال، این چهارمین بار است که الگوریتم گوگل برای حذف هرزنامه‌ها آپدیت می‌شود.

در نتیجه این بروزرسانی‌ها، سیستم‌های خودکار گوگل، بیش از 99 درصد صفحات موجود در نتایج جستجو را برای پیدا کردن موارد اسپم، بررسی می‌کنند. در سال گذشته، سیستم خودکار گوگل به صورت روزانه 25 بیلیون صفحه اسپم را بلاک کرده و از ایندکس شدن آنها جلوگیری نموده است. 

وب سایت‌هایی که از راهنمای گوگل وبمستر استفاده می‌کنند نباید نسبت به آپدیت شناسایی اسپم گوگل نگران باشند.

اسپم یعنی چه

اسپم چیست,اسپم شدن,اسپم شناخته شدن سایت

گوگل تعریف دقیقی از اینکه چه چیزی اسپم نامیده می‌شود، ارائه داده است که در درجه‌ی اول شامل سایت‌های بی‌کیفیتی می‌شود که کاربران را به دادن اطلاعات شخصی خود و یا نصب بدافزارها تشویق می‌کنند.

نمونه دیگری از سایت‌های اسپم، سایت‌های کلاهبرداری فیشینگ و یا سایت‌های کپی کننده از سایت‌های معتبر هستند.

برخی از افراد تصور می‌کنند که محتوای بی‌کیفیت و کم ارزش نیز به اسپم شدن منجر می‌شود؛ اما بایستی بگوییم که محتوای بی‌کیفیت در تعریف گوگل از اسپم، جایی ندارد.

طبق تعریف گوگل، معمولا قصد مخربی در پشت پرده اسپم یا هرزنامه وجود دارد. با توجه به این تعریف، بسیاری از سایت‌ها نیز ممکن است از دید گوگل مجرم باشند، در صورتی که از این موضوع اطلاعی ندارند.

اگر امنیت یک سایت به اندازه کافی بالا نباشد، ممکن است هک شود؛ که نتیجه‌ی آن ارائه‌ و نمایش بدافزار به کاربران است.

اگر سایت شما عمدا یا سهوا دارای امنیت ضعیفی باشد، این مسئله از دید گوگل هنگام آپدیت تفاوتی ندارد. گوگل با سایت‌هایی که هک شده‌اند، متفاوت رفتار نمی‌کند، چرا که مسئولیت امنیت سایت به عهده صاحب آن است.

گوگل هرساله گزارشی از مبارزه با اسپم‌ها منتشر می‌کند که در این گزارش موارد hacked spam رو به رشد است. اسپم شدن سایت یکی از مواردی است که برای این موتور جستجو بسیار اهمیت دارد؛ زیرا سایت‌های اسپم چیزی را به کاربران ارائه می‌کند که به آن ها ضرر می‌رساند.

اگر سایت شما بعد از آخرین آپدیت گوگل دچار افت رتبه شده است، حتما سایت خود را از نظر امنیت و حملات احتمالی مورد تحلیل و بررسی قرار دهید.

هنگامی که گوگل، سال آینده گزارش خود را در خصوص آپدیت هرزنامه گوگل در نوامبر 2021 منتشر کند، همه‌ی ما درباره‌ی تاثیر آن در سئو سایت نکات بیشتری را فرا خواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود