به تعویق افتادن برنامه اسکن آیفون برای جلوگیری از کودک آزاری

اخبار روز آیفون,اخبار فناوری,اسکن تصاویر آیفون 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

اپل برنامه اسکن تصاویر در آیفون ها را که باهدف جلوگیری سوءاستفاده جنسی از کودکان طراحی شده بود، به دلیل حفظ حریم خصوصی و نگرانی های امنیتی به تعویق انداخت.

واکنش های شدیدی نسبت به این موضوع شکل گرفته است به خصوص به این دلیل که “تیم کوک” مدیرعامل اپل، معروف است که عبارت “حریم خصوصی یک حقوق اساسی بشر است” را مرتب تکرار می کند.

اعتراضات کارشناسان امنیتی و حریم خصوصی که هشدار داده اند این فناوری می تواند برای اهداف دیگر، توسط هکرها و دولت های مزاحم مورد سوءاستفاده قرار گیرد، موجب به تعویق افتادن برنامه های اسکن تصاویر آیفون در ایالات متحده به طور نامحدود شد.

این تعویق پس از گذشت یک ماه از اطلاعیه اپل مبنی بر آماده شدن برای ارائه ابزاری جهت تشخیص تصاویر شناخته شده از سوءاستفاده گران جنسی از کودکان، اتفاق افتد، این ابزار با اسکن فایل ها قبل از بارگذاری، در سیستم ذخیره سازی پشتیبان iCloud کار می کند. همچنین برنامه ریزی شده بود که یک ابزار جداگانه برای اسکن پیام های رمزگذاری شده کاربران، برای محتوای واضح جنسی معرفی شود.

اخبار روز آیفون,اخبار فناوری,اسکن تصاویر آیفون

اپل اصرار داشت که فناوری آن به گونه ای توسعه یافته است که از حریم خصوصی دارندگان آیفون در ایالات متحده محافظت کند. حال این شرکت با انتقاد کارشناسان امنیتی و گروه های حقوق بشری روبرو شده است. همچنین مشتریان نگران بودند که این فناوری اسکن، یک روزنه جهت افشا اطلاعات شخصی و حساس آن ها ایجاد کند.

اپل هرگز تاریخ خاصی را برای زمان عرضه این فناوری اسکن تعیین نکرد ولی انتظار می رود که این شرکت آیفون بعدی خود را در اواخر این ماه رونمایی کند، اما مشخص نیست که آیا در آن از تغییر برنامه های خود برای اسکن دستگاه ها در ایالات متحده استفاده می کند یا خیر.

واکنش و انتقادات شدیدی به فناوری اسکن تصاویر وارد شد، مخصوصاً برای شرکتی که حفاظت از حریم شخصی را به یک شعار بازاریابی تبدیل کرده بود، اپل ادعا می کند که نسبت به سایر شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل و فیسبوک قابل اعتماد تر است و یکی از دلایل او برای اثبات این ادعا این است که اطلاعات مربوط به علایق و موقعیت کاربران خود را برای فروش تبلیغات دیجیتال حذف می کنند.

سیندی کان، مدیر اجرایی بنیاد Electronic Frontier، یکی از جدی ترین منتقدان برنامه های شرکت اپل، می گوید “فناوری اسکن عکس” برای اپل موضوعی بزرگ محسوب می شد و گفت: “اگر قصد دارید برای حفظ حریم خصوصی افراد موضع گیری کنید، نمی توانید تلفن های آن ها را اسکن کنید.”

حال باید ببینیم اپل با توجه به این واکنش ها و انتقادات، چه تصمیمی در مورد آینده برنامه “اسکن تصاویر قبل از بارگذاری در iCloud” می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود