ضروری

افزایش فروش اینترنتی با تغییرات جزئی در سایت

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

طراحی سایت و بازاریابی اینترنتی بیش از پیش پیچیده شده است. هر روزه مقالات بیشماری در دنیای اینترنت در مورد نحوه طراحی وبسایت، امکانات مورد نیاز برای بهبود تجربه کاربری، تعامل با مخاطب، تهیه فهرست ایمیل و تبدیل بازدید کننده به مشتری منتشر می شود. اما متاسفانه شرکت های کسب و کار اینترنتی مهمترین نکته در رابطه با طراحی سایت و محتوای خود را فراموش کرده اند، و آن چیزی نیست جز پاسخ دادن به این سوال کاربران:  “چه چیزی در آن (محصول) برای من (مشتری) وجود دارد؟”.  به عبارت ساده، بسیاری از سایت ها ارزش ها را به کاربران نشان نمی دهند.

بنابراین در طراحی دوباره وبسایت خود، زمانی را به پاسخ گویی به این سوالات مطرح شده در ادامه مقاله اختصاص دهید تا مطمئن شوید که وبسایت شما کاملا به کاربران پاسخ می دهد که چرا باید از شما خرید کنند. در این صورت می توانید با خیالی آسوده تر فرایند افزایش فروش اینترنتی را دنبال کنید.

سوال شماره یک: محصول یا سرویس شما چه کار بهتری را انجام می دهد؟

راه حل ارائه شده توسط محصول شما حتما نباید مناسب همه افراد باشد. بنابراین به جای لیست کردن یک به یک ویژگی ها، نظرات برجسته از مهمترین جنبه های محصول یا سرویسی که به فروش می رسانید را ارائه کنید.

 • چرا محصول یا سرویس شما بهترین است؟
 • چه ویژگی هایی از محصول شما باعث شده است تا کاربران از آن تعریف و تمجید کنند و مورد ستایش قرار دهند؟
 • شما توانایی ارائه چه پیشنهادی را دارید که بقیه رقبا این توانایی را ندارند؟

سوال شماره دو: چرا کاربران باید از شما خرید کنند؟

در این مرحله باید شما در رابطه با مزایا و برتری شرکت خود نسبت به رقبا توضیح دهید.

 • در انجام چه کاری بهترین هستید؟
 • چگونه می توانید به مشتریان خود در کم کردن هزینه، افزایش بهره وری و بدست آوردن سود بیشتر کمک کنید؟

نشان دادن آمار و ارقام موفقیت و استفاده از ویدئوهای توصیفی برای پاسخ گویی به سوالات زیر در این مرحله بسیار مهم و موثر است:

 • چه چیزی باعث شده است که محصول و کسب و کار شما برای مخاطبان دوست داشتنی باشد؟
 • بخش خدمات مشتری در چه مسائلی وارد می شود؟
 • بخش گارانتی و بیمه چگونه به مشتریان در کاهش هزینه کمک می کند؟
 • به خاطر داشته باشید که پاسخ گویی به این سوالات و ارائه جزئیات باید از نگاه مشتری ارائه شود و در نهایت به این سوال پاسخ دهد که “چه چیزی برای من (مشتری) در این شرکت وجود دارد؟”

علاوه بر این موارد سعی کنید سوالاتی که ممکن است در ذهن مشتریان در طی فرآیند خرید به وجود آید را پیش بینی کنید و به این سوالات در وبسایت خود پاسخ دهید.

سوال شماره سه: چرا محصول شما موثر و کارآمد است؟

یکی از مهم ترین بخش های وبسایت شما صفحه مشتریان است. بنابراین یک صفحه اختصاصی یا یک بخش را به مطالعات موردی اختصاص دهید و در آن موفقیت ها، تعریف و تمجید ها و ستایش های مشتریان و نیز مشتریان راضی و خوشحال را بازتاب دهید. از بهترین مشتریان خود برای تهیه ویدئو و یا ساخت یک مجموعه مصاحبه به صورت پادکست استفاده کنید. در این مصاحبه ها در رابطه با نتایج خوبی که آن ها با استفاده از محصول شما به دست آورده اند سوال کنید. همچنین از آن ها درخواست کنید که توضیح دهند که محصول شما چه تاثیر خوب و عمیقی در زندگی آن ها گذاشته است.

 بیشتر مواقع بهترین راه برای نشان دادن اینکه محصول شما چگونه زندگی افراد را بهبود می دهد، استفاده از محتوای تعاملی است. در این مرحله شما باید کمی خلاق باشید. می توانید از اینفوگرافی های جذاب، کتاب های کمدی و ویدئوهای توصیفی و انیمیشن ها الگو برداری کنید. نباید محتوایی که برای این مرحله تولید می کنید طولانی و خسته کننده باشد. در واقع باید محتوایی را تولید کنید که کاربران آن را دوست داشته باشند و علاقه مند باشند که آن را به انتشار بگذارند.

سوال شماره چهار: چگونه می توانیم رو به جلو حرکت کنیم؟

در نهایت، وبسایت شما باید از یک الگوی واکنش گرایی روشن پیروی کند. این مورد خیلی روشن و واضح است، اما غافلگیر خواهید شد که بدانید در بسیاری از وبسایت ها نمی توان دکمه “خرید” را به راحتی پیدا کرد. بنابراین باید وبسایت خود را طوری طراحی کنید که هر بازدید کننده ای به راحتی بتواند با تیم فروش و پشتیبانی شما تماس بگیرد، ایمیل بزند و هر اطلاعاتی را که نیاز دارد، پیدا کند.

باید تمام دکمه های واکنش گرای وبسایت شما به راحتی برای بازدیدکننده قابل دیدن باشد، در تلفن های همراه به سادگی در دسترس باشد و نیز کار با آن برای مشتری ساده باشد. به عنوان مثال، برای ارسال ایمیل مشتریان را مجبور به تکمیل کردن فرم های سخت و طولانی نکنید. به جای این کار، آدرس ایمیل یا شماره تلفن های خود را در اختیار آن ها قرار دهید و حتی اگر لازم است در زمان استفاده از تلفن همراه توسط مشتری آن ها را قابل لمس کنید تا راحت تر بتواند ارتباط برقرار کند.

بازاریابی اینترنتی و تبدیل بازدید کننده به خریدار در صورت توجه به این چند سوال کلیدی می تواند زیاد پیچیده نباشد. مطمئن شوید که وبسایت شما به کاربر جواب این سوالات را خواهد داد. در این صورت بازدید کنندگان تمایل بیشتری برای خرید خواهند داشت. به همین راحتی می توانید فرآیند افزایش فروش کسب و کار اینترنتی خود را سرعت ببخشید و بهبود دهید.

2 نظر در مورد مقاله “ افزایش فروش اینترنتی با تغییرات جزئی در سایت ” ثبت شده است
 1. وحیده سلیمانی نژاد

  خیلی عالی بود ممنونم از گروه پرسش و پاسخ و سایت عالیتون


 2. Nasim

  ممنون دوست عزیز البته جامع نبود ای کاش دقیقتر بگید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود