ضروری

7 راه افزایش فروش برای مدیران کسب و کار

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

کسب و کارهای اینترنتی و تجارت الکترونیک در آینده با سرمایه گذارانی از شرکت های فعال در این حوزه رو به رو خواهند شد که پیش بینی می شود تا سال 2020، سرمایه گذاری این بخش به مبلغی در حدود 29/79 میلیارد دلار برسد. از این رو بیشتر فعالان در زمینه تجارت الکترونیک در صدد رفع ایرادات و تمرکز بیشتر بر روی سئو سایت و بازاریابی اینترنتی هستند.

به همین جهت در این مقاله راهکارهای بهبود فروش را بررسی خواهم کرد. امیدوارم این مقاله مورد توجه شما دوستان عزیزم قرار بگیرد. 

برخی عوامل موثر در افزایش فروش و بهره وری برای کسب و کار ها به صورت زیر می باشد:

 1. یادآوری اهمیت سئو برای کارمندان و مدیران کسب و کار:

به منظور بهبود سئو سایت ابتدا مدیران ارشد باید نیروها و کارمندان سازمان خود را نسبت به اهمیت سئو توجیه نمایند. به عبارت ساده تر ابتدا باید کارمندان نسبت به اهمیت سئو سایت کاملا واقف باشند سپس راندمان کار به طور حتم بالاتر خواهد رفت.

دوستان عزیزم، اگر به بیشتر شرکت های موفق نگاهی بیاندازید، متوجه خواهید شد که آنها همواره ترافیک های ورودی وب سایت خود را بررسی می کنند. تقریبا حدود 83 درصد از ترافیک های ورودی وب سایت های موفق براساس سئو سایت و جستجوی گوگل می باشد.

در حال حاضر شرکت های موفق در زمینه فروش بر روی مقوله سئو سایت سرمایه گذاری هنگفتی کرده اند، زیرا آنها به درستی اهمیت این حوزه را درک کرده اند. بنابراین سعی کنید زمان و منابع خود را به منظور کارایی هر چه بهتر راندمان فروش ذخیره کنید. فروش بهتر شما در گرو توجه به این دو مقوله مهم و حیاتی است.

 1. بهسازی سرمایه انسانی :

 کارآمدی، اثر بخشی و بهره وری از اجزای اصلی هر سازمانی است که می تواند پایداری و بقای سازمان ها را تضمین کند و راهکاری برای کسب مزیت رقابتی باشد.

دوستان من، بهره وری افراد، انرژی، تجهیزات و امکانات مادی دارای ظرفیت و توان مشخص است که به سهم خود باید برای افزایش بهره وری در سازمان و میزان فروش سازمانی مورد توجه قرار گیرد. اما آنچه در سازمان منجر به بهره وری واقعی، مداوم و مستمر می شود و حد مشخصی ندارد، بهره وری سرمایه انسانی می باشد.

بنابراین مدیران موفق و کارآمد با اعمال مکانیزم هایی چون تربیت نیروی انسانی، احترام و ارزش نهادن به انسان، مهربانی و معاشرت با افراد در سازمان، جلب رضایت کارکنان، فراهم کردن محیط سالم اخلاقی و رفتاری، تقویت روحیه و تشویق آنها، از بین بردن ترس و جایگزین کردن اعتماد موجب افزایش حداکثری بهره وری در سازمان می شوند. از این رو رعایت موارد فوق تاثیرات شگفت آوری در میزان فروش سازمانی در پی خواهد داشت.

نکته دیگری که بسیار مهم است آموزش پرسنل و نیروی انسانی سازمان شما است. برای این منظور می توانید از روش های متعددی استفاده کنید. ازقبیل دورکاری، آموزش از راه دور، برگزاری کلاس و دوره های فوق برنامه و…  

هر چه میزان دانش پرسنل و نیروی انسانی شاغل در سازمان شما بیشتر باشد سریع تر به اهداف از پیش تعیین شده سازمانی خود دست خواهید یافت.

 1. پرورش مهارت ها :

با توجه به گسترش روز افزون بازاریابی اینترنتی، شما نیز باید دائما در حال افزایش سطح آگاهی و توانایی های خود در این زمینه باشید چرا که پیشبرد اهداف شما در گرو افزایش دانش خواهد بود.

بهره گیری از منابع مختلفی مانند تجزیه و تحلیل داده ها و ترافیک های کاربران از جمله مواردی است که می توانید به منظور افزایش دانش و سطح آگاهی پرسنل و نیروی انسانی سازمان استفاده کنید.

شما دوستان عزیز به خوبی می دانید که اهمیت مهارت سئو سایت از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند که اکثر آنها نیز فقط به صفحه‌ اول نتایج جستجو نگاه می کنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه‌ اول نتایج جستجو قرار گیرد.

آمارها نشان می دهد که درایران تقریبا ۹۹% جستجو ها از طریق گوگل صورت می پذیرد. پس در بحث سئو و بهینه سازی سایت، سعی ما بر این است تا یک سایت را برای کاربران و گوگل بهینه کنیم.

این جای تعجب نیست که وب سایت‌ها با محصولات و خدماتی که به فروش می‌رسانند بر سر رتبه یک نتایج جستجو رقابت کنند. به عنوان مثال کلمه کلیدی “بیمه خودرو” ۱٫۵ میلیون جستجوی گوگل را در ماه به خود اختصاص می‌دهد. این به معنای آن است که ۳ جایگاه اول ۵۸٫۴ درصد بازدیدکنندگان و خود جایگاه اول ۳۶٫۴ درصد بازدیدکنندگان را به خود اختصاص می‌دهد. این مسئله برای خیلی از سایت‌ها سودمند است که در بالای نتایج جستجو قرار گیرند به خصوص آنهایی که با افزایش ترافیک سایت به تعداد مشتریانشان اضافه می‌شود.

یک مطالعه دیگر نشان می‌دهد جستجو کنندگان خیلی دوست دارند روی لینک طبیعی نتایج جستجو کلیک کنند. این مطالعه مشخص می‌کند ۷۲٫۳ درصد کاربران گوگل روی لینک های طبیعی نتایج جستجو کلیک می‌کنند و تنها ۲۷٫۳ درصد کاربران روی لینک های تبلیغاتی کلیک می‌کنند. این یکی دیگر از دلایلی است که شرکت‌ها تاثیر سئو سایت را دانسته و حاضر هستند برای آن زمان و هزینه صرف کنند.

 1. پیدا کردن راه هایی برای شکستن باگ های داخلی :

همواره در سازمان شما عوامل تاثیرگذار بی شماری وجود دارند که مانع رسیدن شما به اهدافتان می شوند. ما از آنها در اینجا به باگ یاد می کنیم. باگ ها عوامل مشکل سازی هستند که باعث کندشدن روند اجرای پروژه ها می شوند و باعث می شوند شما در روند رسیدن به اهدافتان ناکام بمانید.

یکی دیگر از موانع مهم درون سازمانی شما ترس است. ترس از اشتباه انجام دادن کار باعث می شود که شما آن کار را انجام ندهید و یا برای انجام آن کار داوطلب نشوید. ترس ها را کنار بگذارید. برای این کار باید دانش بیشتری به سازمان و پرسنل خود تزریق کنید. ارتقا سطح دانش نه تنها باعث افزایش اعتماد به نفس در روند انجام کار می شود بلکه باگ ها و موانع سر راه سازمان را از بین می برد.

 1. زمان، منابع و انرژی خود را مدیریت کنید :

به منظور تحقق اهداف و رویاهایتان، باید یک دیدگاه دقیق و روشن از کارتان داشته باشید، زیرا باید با درک درست و بینشی صحیح از هر مرحله به سلامت عبور کنید.

برای اینکه یاد بگیرید چگونه وقت خود را بهتر مدیریت کنید، باید اول از همه متوجه نقطه شروع کار خود باشید. در چند روز آینده شیوه صرف زمان را در کسب و کار خود زیر نظر بگیرید. چه مقدار زمان برای چک کردن شبکه‌های اجتماعی می‌گذارید؟ چه زمان‌هایی بیشتر از همه اوقات در روز بهره وری بالایی دارید؟ چه میزان زمان جهت بررسی ترافیک های گوگل اختصاص می دهید؟ 

همه این موارد در مدیریت زمان و بازدهی کاری شما نقش غیر قابل انکاری را بازی می کند. برقراری تعادل میان وظایف در کسب و کارتان و کارهای گوناگون در زندگی‌ آسان نیست. با استفاده از روش های مدیریت زمان و برنامه ریزی، کارها آسان تر می‌شود. می‌ توانید میان اهداف کوتاه‌ مدت و بلند‌مدت تعادل برقرار کنید و کارها را بر اساس اهمیتی که برای شما دارند اولویت‌ بندی کنید.

 1. استفاده از یک استراتژی هدفمند حول نیازهای مشتری :

در دنیای بازاریابی مدرن امروزی، تمرکز بر روی نیازهای مشتری یکی از مسائل غیرقابل انکار است. به عبارت ساده تر فروش بیشتر در گرو بررسی و شناخت نیاز مشتریان خواهد بود. امروزه مشتریان نقطه عطف هر سازمان و یا ارگانی هستند و رفع نیازهای آنها با تهیه و تدوین یک استراتژی هدفمند باید در اولویت هر سازمانی قرار گیرد. 

برای تحت پوشش قرار دادن نیازهای مشتریان باید به نکات ذیل توجه کنید:

 • شناسایی و فهرست کردن نیازهای مشتری
 • شناسایی نحوه تعدیل نیازهای مشتری
 • بررسی میزان انتظارات و سطح توقعات مشتری
 • شناسایی و نحوه شکل گیری توقعات و انتظارات مشتری
 • منتشر کردن اطلاعات (به مشتریان کمک می کند قیمت پیشنهادی شما را بهتر درک کنند)
 • مستند سازی
 • استفاده از نظرات مثبت و مکتوب دیگران (اعتماد مشتری را به توانایی شما در ارائه خدمات افزایش می‏دهد)
 • در تبلیغات هرگز افراط نکنید و وعده‌ های بزرگ ندهید

رعایت عناصر فوق کمک می کند تا کسب و کار شما در حد مطلوبی از مشتری مداری قرار گیرد.

 1. شیوه صحیح سخن گفتن را بیاموزید :

یکی از روش های افزایش راندمان افراد ، نحوه پاسخ گویی و صحبت کردن اشخاص می باشد. آیا تاکنون به راز موفقیت افرادی که در ارتباط برقرار کردن مهارت دارند، فکر کرده اید؟

 همه‌ چیز به رساندن پیام مرتبط است. مدیران کسب‌ و کار به ارتباطات اهمیت زیادی می دهند. اگر می خواهید ارتباطات مؤثری برقرار کنید، باید به آن چه که می خواهید بگویید مسلط شوید، زیرا نحوه بیان و چگونگی صحبت کردن در مورد آن موضوع از فاکتورهای مهمی است که در جلب رضایت مشتری نیز بسیار حیاتی است.

همه صاحبان کسب و کار موفق، به آرامی صحبت می‌کنند، نقطه نظراتشان را شفاف بیان می‌کنند و با صدای رسا به تشریح افکارشان می‌پردازند. هنگامی که تند تند صحبت می‌کنید، اهمیت و تاثیر کلمات شما کم می‌شود، زیرا شنوندگان احساس می‌کنند حرف‌ هایی که می‌ زنید، ارزش کمی دارد. آنها به حرف های شما گوش نمی دهند زیرا متوجه آن نمی شوند. بنابراین سعی کنید به آرامی و با لحنی مهربان صحبت کنید تا با این کار مشتریانتان را جذب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود