ترغیب کاربر برای عضویت در خبرنامه

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

همه ما اعتقاد داریم که در تجارت الکترونیک هیچ چیزی برای یک کسب و کار، ارزشمند تر از فهرست ایمیل مشتریان علاقه مند نیست. هر چند که بعضی از بازاریابان بر این عقیده هستند که فیلترهای اسپم، ایمیل مارکتینگ را نابود خواهد کرد. اما این تفکر اشتباه است. به عقیده من فیلترهای اسپم تنها برای عدم دریافت ایمیل های ناخواسته توسط افراد تهیه شده است. بنابراین اگر شما بتوانید فهرستی از ایمیل های افراد علاقه مند به دریافت ایمیل را تهیه کنید، از اعمال فیلتر اسپم بر روی ایمیل های ارسالی خود جلوگیری خواهید کرد و از بازاریابی ایمیلی نهایت استفاده و سود را خواهید برد.

به همین دلیل در این مقاله قصد دارم تا روش های ترغیب کاربر برای عضویت در خبرنامه ها را بیان کنم.

قرار دادن فهرست ثبت نام در وبسایت

در وبسایت خود فرم هایی را برای عضویت در خبرنامه قرار دهید. نکته ای باید توجه داشته باشید آن که باید عضویت در خبرنامه رایگان باشد و وابسته به خرید کالا نباشد. همچنین باید لینک عضویت در خبرنامه را در قسمت هدر یا فوتر صفحات خود قرار دهید تا مخاطب بتواند از هر صفحه ای به آن دسترسی داشته باشد. برای عضویت در خبرنامه از پرسیدن اطلاعات اضافی خودداری کنید. تنها نشانی ایمیل کفایت می کند.

درخواست از مشتریان برای ثبت نام بعد از انجام خرید

زمانی که کاربری یک خرید آنلاین از سایت شما انجام می دهد، نشانه این است که به محصولات شما علاقه مند است. به این معنی که این کاربر می تواند نامزد خرید دوباره از سایت شما باشد. بنابراین در پایان دریافت اطلاعات برای تکمیل فرآیند خرید، می توانید گزینه ای را برای کسب اجازه جهت ارسال ایمیل قرار دهید. توجه کنید که باید این گزینه در منطقه ای قرار گیرد که به راحتی توسط کاربر دیده شود. نکته پایانی اینکه باید به مشتری خود این اطمینان را بدهید که هرگز ایمیل اسپم برای او ارسال نخواهید کرد.

پیشنهاد سرویس رایگان

هیچ چیز مانند پیشنهاد خدمتی رایگان توجه کاربر را جلب نخواهد کرد. مانند ثبت نام برای دریافت مقالات تخصصی آموزشی و یا دریافت مشاوره و راهنمایی و خدماتی نظیر این موارد.  فقط باید این اطمینان را پیدا کنید که خدمتی که به صورت رایگان ارائه می دهید دارای کیفیتی مطلوب است. این را همیشه به خاطر بسپارید که کیفیت خدمتی که به صورت رایگان ارائه می دهید، معرف میزان تخصص و تسلط شما در کسب و کارتان است.

پیشنهاد یک فرصت استثنایی و اختصاصی

یکی از راه های ترغیب کاربر برای عضویت در خبرنامه، پیشنهاد عضویت برای گرفتن 10 درصد تخفیف در خرید یک محصول یا کالای جدید است، این طور فکر نمی کنید که این روش بی نظیر است؟ خرید یک محصول جدید با تخفیف و یا قابلیت خرید یک محصول جدید قبل از بقیه کاربران می تواند پیشنهادات جذابی باشند. این نکته را همیشه به یاد بسپارید که کاربران همیشه عاشق دو چیز هستند؛ گرفتن تخفیف ویژه برای خرید یک محصول جدید و یا قرار گرفتن در یک گروه اختصاصی. ترکیب کردن این دو مورد می تواند یک انگیزه بسیار قوی را در کاربر برای عضویت در خبرنامه به وجود آورد.

اجازه اشتراک گذاری ایمیل

به کاربران خود اجازه دهید که بتوانند ایمیل شما را به اشتراک بگذارند. این را به یاد داشته باشید که هر چه ایمیل شما بیشتر به اشتراک گذاشته شود، شانس به دست آوردن ایمیل جدید برای خبرنامه بیشتر می شود. تنها نکته بسیار مهم این است که گزینه اشتراک گذاری باید در محلی قرار گیرد تا کاربر به راحتی بتواند آن را ببیند. برای ترغیب کاربران جهت به اشتراک گذاشتن ایمیل می توانید پاداش ها و تخفیفاتی را در نظر بگیرید. این نکته ای است از بازاریابی ویروسی که بسیار می تواند به شما کمک کند.

انشار محتوای ارزشمند

دوستان عزیزم، ارسال ایمیلی که فقط در محتوای آن آمده است که “محصول من را بخر” اصلا خوب نیست. این گونه مخاطبان شما از عضویت در خبرنامه پشیمان شده و انصراف خواهند داد. محتوای ایمیل ارسالی شما باید شامل لینک هایی به مقالات جذاب باشد و یا اینکه نکته ای ارزشمند و کلیدی را در آن بیان کنید. در این صورت، کاربر علاقه بیشتری به دریافت ایمیل پیدا می کند و بیش از پیش ترغیب می شود که آن را به اشترک بگذارد.

دوستان عزیزم، خبرنامه می تواند به شما در بهبود کسب و کارتان بسیار کمک کند، اما به شرط آن که از آن درست استفاده کنید. علاقه مند هستم که اگر تجربه ای در این زمینه دارید در قسمت نظرات همین مقاله با من و تیم همراهم به اشتراک بگذارید تا از نکات آن برای بهبود این مقاله استفاده کنیم.

4 نظر در مورد مقاله “ ترغیب کاربر برای عضویت در خبرنامه ” ثبت شده است
 1. رامین

  سلام خیلی عالی بود
  ممنون


 2. امیر بیدی

  بسیار مفید


 3. سعید

  اینکه کاربر ترغیب شه خیلی سخت و زمان بره


 4. Mahsa

  سلام استاد عزیز
  وقت بخیر
  پیشنهاد های واقعا خوبی ارائه کردید
  حتما تو خبرنامه سایت ام استفاده میکنم.
  ممنون


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود