ضروری

روش های کسب درآمد از اینترنت – بهترین ها

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

در صنعت بازاریابی اینترنتی روش های بسیار زیادی جهت کسب درآمد وجود دارد. مانند راه اندازی فروشگاه های اینترنتی برای فروش محصولات و سرویس های مختلف که از جمله روش های کسب درآمد از طریق اینترنت می باشند.

به همین منظور و برای راهنمایی شما عزیزان در این مقاله تصمیم گرفته ام در رابطه با بهترین روش های کسب درآمد از طریق اینترنت که در دنیا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهم.

روش اول: کسب درآمد از طریق دریافت حق اشتراک برای دسترسی به محتوا

طیفی از محتویات مختلف سایت را می توانید در ازای دریافت حق اشتراک برای مدت مشخصی بین یک ماه یا یک سال در دسترس افراد قرار دهید. البته همان طور که می دانید، باید محتوایی را به این منظور انتخاب کنید که ارزش بالایی از نظر کیفیت و کمیت داشته باشد. مثلا می توان در بخش سئو سایت آموزش پیشرفته و آسمان خراش را از طریق پرداخت حق اشتراک در دسترس کاربر قرار داد. برای کسب درآمد از این مدل باید به پتانسیل کسب و کار خود توجه کنید و کمی خلاقیت به خرج دهید.

این مدل درآمدی در کشورهای پیشرفته در صنعت بازاریابی محتوا بسیار متداول است. به عنوان مثال هر یک از متخصصان کمپانی  Smart Insights برای دسترسی به محتوای مورد نظر خود در سایت FT.com برای هر سال 80 پوند پرداخت می کنند.

روش دوم: کسب درآمد از طریق دریافت وجه برای دسترسی به یک محتوای خاص

در این مدل برای دسترسی به یک مقاله یا ویدئو از کاربر وجه دریافت می شود. البته نکته ای که وجود دارد این است که کاربر اجازه دانلود محتوا را نخواهد داشت و تنها به صورت آنلاین به آن دسترسی دارد. در این مدل فقط برای دیدن محتوا برای اولین بار وجه دریافت می شود و پس از آن از طریق در اختیار گذاشتن کلیدی دیجیتال کاربر به محتوا دسترسی خواهد داشت.

روش سوم: کسب درآمد از طریق تبلیغات CPM

CPM مخفف عبارت “Cost Per Thousand” است. در این روش نمایش تبلیغات، مالک سایت به ازای دیده شدن تبلیغات از سوی هر 1000 کاربر مبلغی را دریافت خواهد کرد.

روش چهارم: کسب درآمد از طریق تبلیغات CPC

CPC مخفف عبارت “Cost Per Click” است. در این روش وبسایت تبلیغ کننده به ازای هر کلیک بر روی لینک آگهی مبلغی را دریافت خواهد کرد.

روش پنجم: کسب درآمد از طریق تبلیغاتCPA  

در این روش تبلیغاتی، وبسایت شما با انجام تبلیغات به ازای هر خرید حق کمیسیون دریافت خواهد کرد. به عنوان مثال در وبسایت شما، کتاب یک ناشر جهت تبلیغات بنری پذیرفته می شود. طبق قرارداد به ازای هر فروش از طریق تبلیغات کلیکی (CPC) انجام شده در وبسایت، 5 درصد سود آن به وبسایت شما می رسد که به این روش تبلیغاتی درآمد وابسته یا CPA گفته می شود.

روش ششم: کسب درآمد از طریق جذب اسپانسر

در این روش می توانید برای هر قسمت یا محتوای وبسایت خود اسپانسری را جذب کنید. به عنوان مثال برای محتوای ویدئویی می توانید یک اسپانسر برای نمایش در کنار نام برند خود در انتهای ویدئو، جذب کنید. البته همانطور که می دانید از این روش کسب درآمد باید زمانی استفاده کنید که اعتبار وبسایت شما به بالاترین حد ممکن رسیده باشد و ترافیک زیادی برای سایت ایجاد شده باشد.

روش هفتم:  دریافت حق اشتراک جهت انجام ایمیل مارکتینگ

در این روش یک وبسایت پایگاه داده ای از ایمیل مشتریان و مخاطبان مرتبط با کسب و کار خود را تشکیل داده است. بنابراین شما می توانید با یک وبسایت دیگر که موضوع آن با موضوع سایت شما مرتبط است جهت انجام ایمیل مارکتینگ به توافق برسید. البته باید قبل از انجام این کار، نظر مخاطب و مشتری جهت دریافت ایمیل تبلیغاتی از وبسایت مرتبط دیگر را جویا شوید، تا او حس اعتمادش را نسبت به وبسایت شما از دست ندهد.

در این مقاله بهترین راههای کسب درآمد از اینترنت که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد، معرفی و بررسی شد. اما حتما روش های دیگری نیز برای کسب درآمد وجود دارد. بنابراین تنها محدود به این روش ها نباشید.

2 نظر در مورد مقاله “ روش های کسب درآمد از اینترنت – بهترین ها ” ثبت شده است
  1. سحر جوزانی

    ایا تو ایران از این شیوه هم میشه پول در آورد !!! فرهنگ مردم در این ضمینه ضعیفه.


  2. علی عسگری

    سلام
    من به شخصه نمیتونم تصور کنم کسی پول بده محتوا بخره!!!
    ممنونم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود