معرفی محصول در ویدیو تبلیغاتی

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

همه ما می دانیم که ویدئو در عرصه بازاریابی اینترنتی نقش بسیار پر رنگی دارد و بر آن مسلط است. دلیل آن است که ویدئویی که در رابطه با یک محصول ساخته می شود تا چهار برابر بیشتر از محتوای متنی توسط مخاطب مورد توجه قرار گرفته و مشاهده می شود. ویدئو به خاطر شبیه سازی موقعیت و بیان شفاف کارایی یک محصول و یا سرویس جدید، راحت تر توسط افراد درک می شود. به دلیل تاثیرگذارتر بودن ویدئو، 46 درصد افرادی که آن را می بینند نسبت به ویدئو واکنش نشان می دهند. همچنین افرادی که مشتری بالقوه محصول هستند تا حدود دو برابر شانس خرید بیشتری پیدا می کنند.

شرکت های بزرگ در کسب و کار به این نتیجه رسیده اند که بازگویی یک داستان برای معرفی و مقایسه محصول در یک ویدئو با مدت زمان کمتر از 60 ثانیه، توجه مخاطب را بیشتر جلب می کند. در واقع این شرکت ها کاملا درک کرده اند که چگونه یک ویدئوی داده محور برای معرفی محصول خود معرفی کنند.

در این مقاله اصول معرفی محصول در ویدئو تبلیغاتی را بیان خواهم کرد. این نکات می تواند به شکلی شگفت انگیز در موفقیت شما در بازاریابی ویدئویی تاثیرگذار باشد.

استفاده از داستان به جای استفاده از لیست ویژگی ها

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که شرکت ها برای معرفی محصول به مشتری در ویدیو تبلیغاتی مرتکب می شوند، معرفی محصول با بیان کردن لیستی از ویژگی ها و خصوصیت ها است. به نظر من این نوع از ویدئو کلیپ تبلیغاتی بسیار کسل کننده است. علاوه بر آن مخاطبان تمایل کمتری به حفظ این نوع از اطلاعات دارند. در واقع به دلیل خسته کننده بودن ویدئو، مخاطبان دیگر تمایلی به تماشای این نوع از ویدئوها ندارند و آن ها را نادیده می گیرند و بلاک می کنند.

داستان همان چیزی است که مردم دوست دارند. اگر شما یک ویدئو توصیفی با یک داستان جذاب تولید کنید که در آن به صورت همزمان نحوه کار با محصول یا سرویس شما را آموزش دهد و همین طور با شبیه سازی، نحوه حل شدن یک مشکل را بیان کند، مطمئن باشید که ویدئوی شما مورد توجه قرار خواهد گرفت. در واقع، باید ویژگی ها را با استفاده از داستان بیان کنید. اما مهم تر از آن بیان حل شدن یک مشکل با استفاده از محصول یا خدمات شما است.

در واقع داستان باعث می شود که مخاطبان به سرعت آن را با تجربه شخصی مشابهی که داشته اند تطبیق دهند و پیام اصلی را راحت و ساده درک کنند.

طراحی یک داستان کوتاه و ساده

در یک ویدئو تبلیغاتی کوتاه بودن زمان آن، مهمترین نکته است. به عنوان مثال اگر در یک ویدئو تبلیغاتی 60 ثانیه ای اطلاعات غیر ضروری را بیان کنید؛ بعد از 10 دقیقه از تماشای ویدئو مخاطبان چیزی از این اطلاعات به یاد نخواهند آورد.

به جای این کار، پیام اصلی و کلیدی را تشخیص دهید و با طراحی یک داستان کوتاه و فراگیر فقط در رابطه با این نکته یک ویدئوی توصیفی برای مخاطب ایجاد کنید. در واقع در طراحی داستان باید تمام سناریو به پیام کلیدی و اصلی اشاره کند تا مخاطب بعد از دیدن ویدئو همواره آن پیام را به یاد بیاورد.

بیان داستان از دید مخاطب

برای طراحی داستان همیشه باید از دید مخاطب به مسئله نگاه کرد. به نظر شما او چه انتظاری از یک ویدیو تبلیغاتی دارد؟ پاسخ ساده است. اگر شما خود یک مخاطب باشید، انتظار دارید که در معرفی یک محصول این موضوع بیان شود که چگونه می تواند مشکلی را حل کند، تا آن که بیان شود این محصول چقدر خوب است و چه ویژگی های منحصر به فردی دارد. 80 درصد مصرف کنندگان یک محصول یا سرویس بیان می کنند که آن ها زمانی متقاضی استفاده از آن شده اند که متوجه نحوه کار محصول یا سرویس و رفع نیاز خویش، شده اند.

استفاده از اصطلاحاتی که مخاطب با آن ها آشنا است

یکی از کلیدی ترین نکات در نحوه معرفی یک محصول در ویدیو تبلیغاتی استفاده از اصطلاحاتی است که مخاطب با آن آشنا است. این مسئله کمک می کند تا معرفی محصول بسیار ساده تر شود و مخاطب راحت تر آن را درک کند و با آن ارتباط برقرار کند. در واقع به جای استفاده از اصطلاحات سخت و نا آشنا، باید از اصطلاحاتی استفاده کنید که مخاطب با آن آشنایی دارد.

استفاده از هنر فن بیان

نکته ای که می تواند ویدئو را تاثیرگذار تر کند استفاده از هنر فن بیان است. در واقع اگر شما یاد بگیرید که در چه قسمت هایی باید عمیق تر احساسات را بیان کنید و یا با استفاده از چه کلماتی با مخاطب به صحبت بپردازید، مطمئن باشید که او علاقه بیشتری به محصول و سرویس شما پیدا می کند. این نکته را به خاطر بسپارید که نحوه برقراری ارتباط با مخاطب، کلید موفقیت ویدئو تبلیغاتی شما است.

3 نظر در مورد مقاله “ معرفی محصول در ویدیو تبلیغاتی ” ثبت شده است
 1. علی برزگر

  سلام
  مرسی از مطالب جالبی که میگذارید.
  من بیشتر مقالاتتون خوندم.
  مرسی


 2. کورین

  من ویدیو در یوتیوب آپلود کرده و در سایتم قراردادم
  آیا امکان فیلتر شدن سایتم هست ؟


  • ناظر سایت

   با سلام
   لینک یوتیوب مشکلی ندارد. ویدیو ها از نظر محتوایی فیلتر می شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود