چه نکاتی در شروع کسب و کار جدید وجود دارد؟

شروع کسب و کار,شروع کسب و کار اینترنتی,شروع کسب و کار جدید

1- قبل از شروع یک کسب و کار باید مطمئن شویم که مفهومی که در ذهن داریم قابل اجراست یا نه، بهتر است ابتدا یک نمونه کار انجام دهیم و نتیجه را ارزیابی نماییم.

2- پیش از شروع یک کسب و کار مطمئن شویم که مفهومی که در ذهن داریم، قابل اجرا باشد. بهتراست اول یک نمونه کار انجام دهیم و نتیجه را ارزیابی کنیم. بیندیشیم که چگونه می توانیم تئوری خود را در یک مقیاس کوچک بیازماییم، قبل از این که متعهد کاری بزرگ از قبیل قرارداد رهن و یا خرید مکان شویم.

3- اگر حتی بتوانیم حداقل یک مشتری پیدا کنیم و به ما ثابت شد که طرح مورد نظرمان قابل اجراست، این شانس را داریم که این موفقیت، دفعات دیگری نیز برایمان تکرار گردد.

4- با بودجه محدود کار کنیم. اگر تجهیزات قدیمی مان قابل استفاده هستند، تجهیزات جدید تهیه نکنیم، معامله پایاپای بهترین روش تهیه تجهیزات مورد نظرمان است.

5- بدون داشتن یک طرح کسب و کار جامع که حاوی کلیه جزئیات باشد، به شروع یک کسب و کار جدید مبادرت نورزیم.

6- یک حسابدار می تواند به ما در مسائلی نظیر گردش نقدینگی، نقطه سر به سر و صورت سود و زیان کمک کند.

7- بانک ها به مراتب ارزان تر از شرکاء می باشند و مشکل کمتری نیز در مواجهه با آنها داریم. داشتن یک شریک مانند ازدواج بدون وجود عشق است. زندگی ما در این صورت از آن خودمان نخواهد بود. البته به یاد داشته باشیم که شروع یک کسب و کار با یک شریک بی نهایت بهتر از عدم شروع یک کسب و کار است.

8- وقتی یک شریک داریم باید به نظرات او نیز توجه نماییم. در شراکت بدون رسیدن به توافق لازم، هر تلاشی به بن بست خواهیم رسید.

9- مسئله دیگر، مدیرعامل بودن و داشتن رأی اکثریت می باشد. این دلیل دیگری است که آگاه باشیم هیچ گاه بیش از 49% از سهام شرکت خود را واگذار نکنیم، البته اگر تمایل داریم که کنترل اوضاع به دست خودمان باشد.

شروع کسب و کار,شروع کسب و کار اینترنتی,شروع کسب و کار جدید

10- آیا برای کسب و کار ما بازار وجود دارد؟ وسعت این بازار چقدر است؟

11- تحقیقات بازار بسیار مهم و اساسی است. بهتراست به جای ایجاد بازار جدید، بازارهای موجود را پیدا کنیم.

12- اگر دراین بازار رقیبی نداریم و یا رقابت محدودی وجود دارد، هشیار باشیم. ممکن است به واقع بازاری وجود نداشته باشد. به عبارت دیگرممکن است روی یک محصول خاص دست گذاشته باشیم که تاکنون شناخته نشده است.

13- پیش از شروع یک کسب و کار، با یک مشاور، وکیل، واسطه بیمه و یا مدیر بانک مشورت نماییم.

14- ما می توانیم در هر زمینه کسب و کار و یا صنعت جدید از طریق خواندن کتاب متخصصین آن فن، حتی برای یک ساعت در روز نیز می توانیم عملاً تجربه کسب کنیم.

15- حتی اگر فکر می کنیم که برای شروع کسب و کاری که در ذهن داریم به تجربه عملی نیاز داریم، می توانیم مدتی را برای یکی از رقبای خود کار کنیم. حتی می توانیم نیمه وقت کار کنیم. هرچه برایمان مفید است یاد بگیریم و در عین حال مزد نیز دریافت کنیم. البته بهتر است قبل از امضای قرارداد مربوطه به انجام فعالیت های محرمانه از آنجا برویم، زیرا ممکن است علیه ما شکایت کنند.

16- به همان سرعتی که دارایی ما افزایش می یابد، باید هدفمان این باشد که خود نیز توسعه پیدا کنیم و از یک صاحب کسب و کار مجری به یک صاحب کسب و کار به مدیر تبدیل شویم.

17- هیچوقت نباید کسب و کاری را با این هدف که کلیه امور را خود رتق و فتق کنیم آغاز نماییم. این کار درست مانند این است که کار خود را با پول بخریم.

18- اگر بخواهیم هرکاری را خودمان انجام دهیم عملی نیست. باید یاد بگیریم که تفویض اختیار کنیم. باید افراد با انگیزه ای را به کار بگیریم که حتی از ما باهوش تر و زیرک تر باشند. به آنها استانداردهای بالای خود را بیاموزیم و در حالی که آنها اغلب کارها را انجام می دهند، بر آنها نظارت داشته باشد.

19- انتخاب یک نام تجاری مناسب، برای موفقیت ما بسیار حائز اهمیت است.

20- بزرگ بیندیشیم ولی با یک کار کوچک شروع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود