استارت آپ چیست

استارت آپ,استارت آپ جدید,استارت آپ چیست

استارت آپ چیست؟

فرض کنیم ۱۰۰تومان داریم و هزینه جذب مشتری یک تومان است. در کسب‌ و کار عادی ۱۰۰ تومان را ریال به ریال خرج می‌ کنیم و ۱۰۰ مشتری به‌ دست می‌ آوریم و تمام؛ دوباره باید پول خرج کنیم تا مشتری‌ های بیشتری به دست آوریم. خب، ما به پول زیادی برای جذب یک بازار بزرگ نیاز پیدا می کنیم . . .

اما در کسب‌ و کار استارت‌ آپی فکر می‌ کنیم و بررسی های لازم را انجام می دهیم، ۱۰ نفر آدم اصلی اولیه را پیدا می‌ کنید برای یکی از آنها یک ریال خرج می‌ کنیم و همان یک نفر هم آنقدر سرویس رضایت‌ بخش و خوبی را برایش فراهم کرده‌ ایم که به ۱۰ نفر هم‌ دردش می‌ گویم و این ۱۰ نفر به ۱۰ نفر دیگر. بنابراین درست است که ۱۰۰ تومان داشتیم، به جای ۱۰۰ مشتری، ۱۰ به توان ۱۰۰ مشتری پیدا می‌ کنیم.

تیم استارت‌ آپی، تیمی خیلی همدل است که حاضرند از خودشان‌ بگذرند تا مفهوم جدیدی را به دنیا اضافه کنند. نقطه شروع کوچک ولی با رشد بالا و داشتن یک سرویس طراحی‌ شده خوب و ارزشی که آدم‌ ها به خاطر آن همدیگر را معرفی کنند، این مهم‌ ترین ویژگی های یک استارت آپ موفق است، اما هیچ چیزی به پای اهمیت تیم‌ بودن نمی رسد. تیم است که به جای حرام‌ کردن آن ۱۰۰ تومانی که در ابتدا اشاره کردم، یک تومان یک تومان خرج میکند تا بالاخره آدم‌ ها، سرویسی که دنیا را جای بهتری میکند، پیدا نمایند. این همدلی، هوشمندی و از‌خود گذشتگی تیم است که می‌ تواند این فرمول جادویی را ایجاد کند.

این تیم خوب است که باعث خواهد شد تا یک سرمایه‌ گذار هوشمند، پولش را بگذارد تا بین ۱۰۰ تیم شاید یکی از آنها بتواند یک ۱۰ به توان ۱۰۰ بزند و جواب تمام پول‌ های سوخت‌ شده را هم بدهد. با کسب‌ و کار عادی چنین ریسکی اصلاً منطقی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود