تبلیغات هدفمند و موفق چگونه است؟

تاثیر تبلیغات,تاثیر تبلیغات بر رفتار مصرف کننده,تاثیر تبلیغات بر فروش

تبلیغات هدفمند و موفق چگونه است؟

مارک تواین: با داشتن عوامل قدرتمند، به مقصود خود دست می یابید

… و به درستی همین طور است. شکست یا موفقیت فعالیت های بازاریابی ما به نوع کلمات انتخابی برای معرفی تولیدات، خدمات و موقعیت خودمان در تبلیغات بستگی دارد. ما در انتخاب کلمات مختاریم. مشکل اصلی استفاده از کلمات پوچ و بی معنی است. مغز به یک باره از هرگونه فکر خلاق تهی می شود. این دقیقا زمانی است که مجموعه ی جملات تعیین شده برای ایجاد تغییرات اعجاب انگیز در تبلیغات، جادوی خود را از دست می دهند.

منظور، مجموعه ای از عبارات و کلمات از پیش نوشته شده است که با اضافه کردن به متن تبلیغاتمان، نیرویی خارق العاده و همین طور امکان انتخاب گزینه های مختلف را به وب سایت، محصولات و با خدمات ما عرضه می کند. این مجموعه در واقع سفری باورنکردنی از درون کلمات است که به تبلیغات ما جذابیت، رنگ و حس می بخشد. با عبارات حاوی نکات روز می توانیم به تبلیغاتمان جان ببخشیم.

تاثیر تبلیغات,تاثیر تبلیغات بر رفتار مصرف کننده,تاثیر تبلیغات بر فروش

حالا، چگونه این عبارات و نکات روز را انتخاب کنیم؟

گام نخست: به درستی از مضمون آگهی تبلیغاتی که در تلویزیون، روزنامه، ای میل یا مجله به نمایش گذاشته ایم، آگاه باشیم. کافی است تبلیغات را به دقت مطالعه کنیم.

گام دوم: این بخش شامل جملات درنظر گرفته شده ی ماست. کلماتی را که تأثیر عمیقی بر ما می گذارند، در جایی یادداشت کنیم. دفترچه یا بخشی از کامپیوتر خودمان را به نوشتن این نکات روز اختصاص دهیم. اینها جملات آگهی هایی  هستند که اخیراً یادداشت کرده ام:

چیزی را نپذیرم مگر آنکه بهترین باشد، چرا که من ارزشش را دارم، و این هدیه ای از خودم به خودم است.

گام بعدی: ترکیب و اضافه کردن این جملات به تبلیغاتمان می باشد. برای درک و فهم بهتر این مرحله باید تبلیغی را که قبلاً تهیه شده مورد بررسی قرار دهیم. میزان تأثیر آن بر خواننده چقدر است؟ چقدر شور و حرارت در آن موج می زند؟ آیا این تبلیغ توجه ما را به خود جلب می کند؟ درصورت منفی بودن پاسخ، زمان استفاده از جملات سحرآمیز بازاریابی فرا رسیده است. جمله های مناسب که خدمات یا تولیداتمان را هرچه بهتر معرفی می کند، در جای جای تبلیغات گنجانده، سپس آن را اصلاح کنیم.

حال این آگهی را که شخصی بدون آگاهی از جملات سحرآمیز بازاریابی نوشته، بخوانیم:

  • کت قهوه ای جدید برای بانوان سایز XL

در حقیقت این جمله مرا جذب نکرد، بلکه تصویر مربوط به آن برایم تازگی داشت. بله، واقعاً تولید فوق العاده ای است: حال ببینید که چگونه یک تبلیغ خشک و خالی با استفاده از جملات سحرآمیز بازاریابی تغییر می کند:

  • با پوشیدن این کت چرمی قهوه ای شکلاتی، تمام قد و عالی، به هرآن چه که در اطراف شماست می تابید.
  • برای دوست داران کیفیت خوب با پرداخت بخشی از قیمیت خرده فروشی، راحتی و شیک پوشی را تجربه می کنید.
  • این کت بی نظیر زیبا را به کمد لباس های زمستانی خود وارد می کنید.برای بانوان با سایز XL

آیا تفاوت را حس می کنید؟ با استفاده از کلمات جادویی بازاریابی به راههای جدید تأثیر برخریداران دست پیدا کرده، به این طریق تولیدات خود را هرچه عمیق تر در قلب و روح آنها جای می دهیم و به ژرفترین نقطه ی خواسته های آنها می رسیم.

چرا از همین حالا برای تبلیغات مان اقدام نکنیم؟ کافی است این سه پیشنهاد را برای اضافه کردن گرمی، رنگ و حس به تبلیغات مان اضافه کنیم. تغییرات حاصل را در تبلیغات و همین طور در درآمد حاصل از فروش محصولات بررسی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود