در کسب و کارتان استرس داشته باشید تا خوشحال بمانید

افراد سخت کوش,چگونگی دستیابی به هدف,دستیابی به هدف

دانشمندان، استرس داشته باشید تا خوشحال بمانید

بر طبق تحقیقات انجام شده توسط پژوهشگران در رابطه با افراد سخت کوش، این چنین به نظر می آید که آنان برای بهبود توانایی ها و مهارت های خود، متحمل استرس های بسیاری می شوند که شاید در نگاه اول برایشان مضر باشد، اما باید گفت که همین چالش ها در بازه های زمانی روزانه و نیز بازه های طولانی مدت، منجر به رضایت خاطرشان می شود.

به گفته “رایان هول” کمک استاد در رشته روانشناسی دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو، اغلب انسان ها در مواجهه با مشکلات و چالش ها دچار دلسردی می شوند ولی تحقیقات نشان داده که این امر در نهایت موجبات رضایت خاطر آنان را فراهم می سازد. این موضوع علیرغم ناکامی در دستیابی به اهداف (لااقل در زمان حال)، حس رضایت مضاعفی از انجام کارها در شرایط وارد شدن استرس را برایشان به ارمغان می آورد.

با این اوصاف بررسی های اخیر محققان را می توان معادل ضرب المثل معروف “نابرده رنج گنج مسیر نمی شود” دانست.

افراد سخت کوش,چگونگی دستیابی به هدف,دستیابی به هدف

به عبارت دیگر تلاش برای رسیدن به یک آرمان بزرگ یا چیره شدن بر یک توانایی، سبب وارد شدن استرس زیادی می شود ولی همین استرس در آینده، موجبات رضایت خاطر شخص را فراهم می سازد.

در واقع صرفنظر کردن از لذت های آنی و تلاش برای کسب لذت های بلند مدت رضایتمندی بسیاری را در بازه های زمانی طولانی به وجود می آورد.

بنا به گفته محققان افراد موفق ابتدا تلاش می کنند تا اهداف خود را تعیین نمایند و سپس تمام تمرکزشان را بر روی دستیابی به آن قرار می دهند. در نهایت آنها به طرز غیر قابل باوری به مرور، هدفشان را از یاد می برند. این بدان معنا نیست که آنان اهدافشان را از یاد برده اند بلکه در واقع آنها روزانه تمرکزشان را روی کاری قرار می دهند که قرار است همین امروز به انجام رسانند. این خود سبب می شود که از کار روزانه و روتین خود لذت برده و انگیزه شان برای کارهای پیش رو بیشتر شود تا در نهایت به هدف والای خود دست پیدا کنند.

این نظریه باعث می شود تا انسان های موفق همواره وقت و انرژی خود را برای بررسی چرایی اینکه الان در کجای مسیر دستیابی به هدف هستند و چه میزان از راه دستیابی به آن مانده هدر ندهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود