هفت انتظار مشتری که حتما باید برآورده کنیم

ارتباط کلامی,اطلاعات مشتریان,انتظار مشتری

انتظارات مشتری که حتماً باید برآورده شود

1- من را بشناس

اطلاعات و داده‌ های مشتریان در هر تعاملی باید به صورت یکپارچه ذخیره شود تا در تعامل بعدی مورد استفاده قرار گیرد. این سابقه نباید با تغییر کانال تماس از دست برود. اگر مشتری در یک نمایندگی در شهر تهران با ما مذاکره داشت، باید بتواند همان مذاکره را در نمایندگی شهر شیراز ادامه دهد.

2- کانال ارتباط موبایلی

حدود 70% از مشتریان ارتباط متنی را به ارتباط کلامی ترجیح می‌ دهند و به همین علت کانال ارتباطی موبایل یک الزام برای همه کسب و کارها شده است. این کانال موبایلی می‌ تواند یک کانال تلگرامی، یا یک اپلیکیشن اختصاصی شده برای کسب و کار ما باشد تا سفارش‌ ها و تماس‌ ها از طریق آن انجام شود.

3- اجازه بدهیم خودم انجام دهم

نزدیک به 72% از مشتریان، خدمات سلف سرویس را به خدمات از قبل آماده شده ترجیح می‌ دهند. واقعیت این است که رضایت مشتریان در خدمات سلف سرویس افزایش پیدا خواهد کرد.

4- در شبکه‌ های اجتماعی فعال باشیم

امروزه اکثر مشتریان در صفحات شبکه‌های اجتماعی سازمان‌ها، پیشنهاد می‌دهند، شکایت می‌کنند، درخواست کمک دارند و مهمتر از همه، از نظر بقیه مشتریان درباره محصول یا خدمت شما اطلاع پیدا می‌کنند. این سادگی و در دسترس بودن ارتباطات در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند یک جذابیت برای برند شما ایجاد کند. بنابراین اصلا از آن غافل نشوید.

5- همیشه در دسترس باش

شاید ما هم اسم خدمات 24*7 ( خدمت رسانی 24 ساعته در 7 روز هفته) زیاد شنیده باشیم. مشتریان نمی‌ خواهند به ساعت کسب و کار ما محدود شوند. زندگی در حال حرکت است و آنها هم در حال رسیدگی به آن هستند. بنابراین سعی نماییم همیشه در دسترس باشیم و در ساعت غیر اداری نیز بتوانیم پاسخ مشتری را بدهیم.

6- به من در صرفه جویی وقت کمک کن

مشتریان دوست ندارند برای پاسخ یک ایمیل ساده سه روز منتظر بمانند. برای رسیدگی به دنیای ماشینی امروز، زمان بسیار کم و صبر مشتریان هم کمتر شده است. برای کارهای ساده، فرآیند رسیدگی را کوتاه کنیم.

7- من را به روز نگه دار

مشتریان پر و پا قرص ما دوست دارند اطلاعاتشان درباره محصولات و خدمات ما به روز و حتی جلوتر از زمان حال باشد. سازمان ها باید همواره مشتریان خود را از محصولات جدید و خدمات آتی با خبر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود