راز خلاقیت

ایده و خلاقیت,پرورش خلاقیت,تعریف خلاقیت

راز خلاقیت در کسب و کار

1-روی نقاط قوت خود کار کنید

اگر ما ۸۰% تلاش خودمان را برای بهتر کردن نقاظ ضعفمان صرف کنیم میتوانیم فقط ۲۰% در آنها بهبود ایجاد نماییم. ولی اگر ۸۰% تلاش خود را بر روی نقاط قوت مان کار کنیم میتوانیم آنها را ۱۰۰ تا ۴۰۰% یا بیشتر بهبود بخشیم!!

2-ترس همراه همیشگی خلاقیت است

ما وقتی در قلمروی نا آشنا قدم می گذاریم میترسیم مگر اینکه خیلی ریسک پذیر باشیم و دارای شخصیت هیجان مداری باشیم. ایرادی ندارد میتوانیم مکث کنیم و به موقعیت مان نگاه کنیم. ولی هرگز به خودمان اجازه توقف ندهیم! ترس را احساس کنیم ولی ادامه دهیم! تنها راه رها شدن از ترس انجام کارهای است که از آن وحشت داریم.

3-از خودمان انتقاد نکنیم

ما با انتقاد می توانیم خودمان را حتی قبل از شروع متوقف کنیم. وقتی شروع به کار جدید می کنیم در مورد عملکرد خود نگرش مثبت داشته باشیم. بله می توانیم عملکردمان را بهتر کنیم ولی نباید از خودمان انتقاد کنیم.

4-بر کمال گرایی غلبه کنیم

وقتی حس میکنیم هر کاری را باید به طور کامل انجام دهیم به ندرت دست به کار جدیدی میزنیم چون ما نمی توانیم کاری را که برای بار اول انجامش دهیم بی عیب و نقص به پایان برسانیم. بله کارمان را عالی انجام دهیم ولی خیلی اصرار نداشته باشیم که کامل باشد. هرچند این ممکن است با وقت گذاشتن بر روی آن، کاملش کنیم ولی ما آن زمان دیگر احتمالاً ایده ی جدیدی نخواهد بود.

5-بازی کنیم, تفریح کنیم , لذت ببریم و انرژی بگیریم

خلاقیت با بازی, تفریح, جاری بودن ارتباط دارد. وقتی ما زمان را گم میکنیم و انرژی بسیار بالایی داریم یعنی در حال انجام کاری هستیم که عاشقانه دوستش داریم و البته ما بالاترین خلاقیت را در همین کارها از خود نشان خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود