چطور تشخیص دهیم که در کسب و کار از دیگران باهوشتریم

افراد باهوش,چه کار کنیم باهوش شویم,راز موفقیت افراد باهوش

چه کار کنیم باهوش شویم؟

اغلب افراد زمانی که به دلیل هوش و نبوغشان مورد تحسین قرار می گیرند، عادت دارند از خود تواضع نشان داده و در مقام انکار آن برآیند. حال آنکه همه افراد در درون خود، مایل به برتری جستن نسبت به دیگران می باشند و همواره درصدد نشان دادن هوش و نبوغ خود هستند.

اگر تمایل دارید که بدانید آیا واقعاً از اطرافیانتان باهوش تر هستید یا صرفا با تعارفات عادی و روزمره روبرو شده اید، نکات زیر را که مشخصه چنین افرادی است، مدنظر داشته باشید.

کمتر حواسشان پرت می شود

با پژوهش های صورت مشخص گردید، افرادی که نسبت به تغییرات محیط پیرامون خود بی تفاوت می باشند و راحتتر قادر به تمرکز بر روی کارشان هستند، معمولا در تست های آی کیو نمرات بیشتری کسب می کنند.

شب بیدارند

افراد باهوش معمولا بیشتر تمایل دارند که شب ها، چه در طول هفته و چه تعطیلات پایانی آن بیدار بمانند.

انعطاف پذیری بیشتری دارند

افراد باهوش اقدام به وفق دادن خود با محیط اطرافشان می کنند و محدودیت ها، خللی در روند کارشان ایجاد نمی کند.

به خوبی از آنچه نمی دانند آگاهند

افراد باهوش بر خلاف افراد معمولی که ترس از مطرح کردن دانش پایین خود دارند، این موضوع را بدون هیچ ابایی مطرح می کنند.

کنجکاوی سیری ناپذیری دارند

اگر انیشتین را فردی باهوش می دانید، به این جمله او به خوبی دقت نمایید تا دلیل کنجنکاوی بیش از حد افراد باهوش را درک کنید. وی می گوید: “من نبوغی ندارم و تنها آدم کنجکاوی هستم.”

ذهنی باز دارند

افراد باهوش ذهن خود را بر روی ایده های جدید باز گذاشته و همواره آمادگی پذیرش نظرات متفاوت را دارند.

تنهایی را ترجیح می دهند

افراد باهوش نسبت به هم سن و سالان خود، تمایل کمتری نسبت به برقراری روابط اجتماعی دارند.

کنترل بالایی روی خود دارند

خصوصیت دیگر افراد باهوش این است که قبل از شروع به انجام یک کار برنامه ریزی می کنند، اهدافشان را ترسیم می نمایند و به دنبال پیدا کردن استراتژی های جایگزین، برای برنامه های خود می باشند.

طبق تستی که از یک گروه داوطلب گرفته شد، از آنها خواستند که بین یک پاداش کوچک اما فوری و پاداشی بزرگ اما با تاخیر زمانی، گزینه دلخواهشان را انتخاب کنند و در ادامه مشخص گردید، افرادی که گزینه دوم (یعنی پاداش بزرگ با تاخیر زمانی) را برگزیده اند و به نوعی روی خود کنترل دارند، امتیازهای بیشتری را در تست های هوش دریافت کرده اند.

افراد باهوش,چه کار کنیم باهوش شویم,راز موفقیت افراد باهوش

شوخ طبع هستند

طبق یک پژوهش صورت گرفته مشخص گردید که کمدین های حرفه ای نسبت به دیگر هنرمندان، نمره های بالاتری را در تست های هوش کلامی کسب می کنند.

نسبت به حال اطرافیان حساس هستند

افراد باهوش قادر به درک افکار و احساسات اطرافیان خود می باشند. از جمله اصلی ترین مشخصه های هوش حسی این افراد می توان به احساس همدردی، حساسیت داشتن نسبت به نیاز و احساسات دیگران و بی تفاوت نبودن به این نیازها اشاره کرد.

می توانند مفاهیم نامرتبط را به هم ارتباط دهند

افراد باهوش قادر به دیدن الگوهایی هستند که افراد عادی از دیدن آنها ناتوانند و دلیل آن نیز این است که افراد باهوش می توانند موضوعات نامرتبط نسبت به یکدیگر را تشخیص دهند.

کارهایشان را به تعویق می اندازند

یکی از دلایل موفقیت افراد باهوش این است که بجای تمرکز بر روی موضوعات غیر ضروری، بر روی موضوعات مهم تر تمرکز می کنند. این امر که افراد باهوش کارهای غیر ضروری خود را به تعویق می اندازند شاید کمی عجیب به نظر برسد اما مشخص شده که امروزه این امر، یکی از مولفه های نوآوری است که شخصیت مهمی چون استیو جابز، از آن بهره می جست.

زیاد در مورد پرسش های مهم فکر می کنند

افراد باهوش آنطور که تحقیقات نشان می دهند زیاد در مورد عالم هستی و معنای زندگی می اندیشند و عموما به دنبال اهداف و فلسفه وجودی هرچیزی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود