ویژگی های شخصیتی مدیران موفق

کسب و کار,مدیر موفق,مدیران موفق

ویژگی های شخصیتی یک مدیر موفق

انگیزه

انگیزه یکی از ویژگی های بارز مدیر موفق می باشد که حتی می توان به عنوان یک صفت شخصیتی از آن نام برد.

مهارتهای ارتباطی

رهبر یا مدیر باید قادر به برقراری ارتباط با سبک و شیوه خاص سازمان یا گروه باشد و پیام و منظور او مناسب با فهم و درک شنوندگان و حضار باشد.

ذکاوت و زیرکی

مدیر باهوش و با ذکاوت، به مدیری می گویند که بتواند به طور دقیق وضعیت خلقی زیردستان را تشخیص داده و به رفع ناراحتی ها و مشکلات روحی آنها بپردازد.

راستی و صداقت

زیردستان اغلب از مدیری اطاعت می‌ کنند که صادق و قابل اطمینان باشد. پذیرا بودن و خلوص را می توان از دو ویژگی نام برد که اغلب زیردستان از آن تقدیر می‌ کنند و دوست دارند که مدیر آنان دارای این دو ویژگی باشد.

کسب و کار,مدیر موفق,مدیران موفق

تشویق و پاداش

مدیری موفق است که بتواند به موقع و به طرز مناسبی کلیه کارکنان تحت امرش را که به گونه ای مفید و اثر بخش برای سازمان کار می کنند، مورد تشویق قرار دهد، حتی تشویق کلامی و در این راه رعایت عدل و انصاف را نیز بکند.

قدرت پیش بینی

مدیر موفق، مدیری است که در تعیین احتمالات، واقع بین باشد مدیر باید هنر درک امکانات و احتمالات را داشته باشد.

عملگرا بودن

مدیر زمانی موفق است که در اجرای تصمیماتش راسخ باشد و آنها را به منصه ظهور برساند. مدیر باید آمادگی رویارویی با ناکامی ها، کارشکنی ها و انتقادات درست و نادرست را در راه اجرای تصمیماتش داشته و در این راه از هیچ گونه کوششی دریغ نکند.

تفویض قدرت

ویژگی مشترک در تمام مدیران موفق توانایی آنها در کار گروهی و پیوند با زیردستانی است که قادر به همکاری در جهت اداره بهینه سازمان هستند.

اعتماد به نفس

یکی دیگر از ویژگی های شخصیتی مشترک مدیران موفق، اعتماد به نفس و انعطاف پذیری آنان می باشد. نیاز خیلی کمی به تأیید دیگران دارند، آنها کلاً افرادی مطمئن و فاقد احساس گناه بوده و معمولاً تحت تأثیر اشتباهات و شکست های گذشته قرار نمی‌ گیرند.

تسلط

مدیر باید فردی قاطع، جسور و مسلط باشد و در شیوه های تفکر و نگرش نسبت به دیگران راسخ و مصمم عمل کند.

ثبات هیجانی

یک مدیر خوب باید قادر به تحمل ناکامی و فشار روانی باشد. بنابراین او باید بلوغ فکری و قدرت سازگاری مناسب را برای کنار آمدن با مشکلات پیش آمده داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود