نکات موفقیت در کسب و کار

راز موفقیت در کسب و کار آزاد,رازهای موفقیت در کسب و کار,راههای موفقیت در کسب و کار

گندم برای کاه شدن کاشته نمیشود. اما گندم که به عمل بیاید، کاه هم طبیعتاً همراهش به عمل خواهد بود. موفقیت و به دست آورد و به اهداف رسیدن هم از همین قسم است: موفقیت هیچ وقت تنها برای پولدار شدن نیست، پولدار شدن محصولِ طبیعیِ موفق شدن است.

البته هرگز اینطور نبوده که با موفق شدن در هر زمینه ای، پول هم همراهش بیاید. موفقیت در امور معنوی، یا درس خواندن برای کسب آگاهی، ربط مستقیم به کسب ثروت ندارند. بلکه منظور موفقیت هایی است که با هدف پولسازی طرح ریزی شده اند. مثلاً راه اندازی یک کسب و کار.

در این معنا، اگر در پی راه اندازی کسب و کاری جدیدی هستیم و آن را برای پول می خواهیم، مثل این است که داریم گندم میکاریم برای برداشت کاه.

راه اندازی کسب و کار باید ناشی از یک “درد” باشد و “شوق”. کاری که برای رفع کردن نیازی از این دنیا و ارائۀ راه حلی صورت گیرد و فرد برای برطرف کردن آن نیاز، شوق داشته باشد.

و در این دنیا، اینقدر سؤال و درد هست که هر کسی بتواند برای خدمت رسانی، زمینۀ مورد علاقۀ خودش را پیدا کند.

راز موفقیت در کسب و کار آزاد,رازهای موفقیت در کسب و کار,راههای موفقیت در کسب و کار

خیلی تکراری است نه؟ چاره ای نیست، باید در کارمان پشتکار داشته باشیم، باید پشتکار داشته باشیم و باز هم باید پشتکار داشته باشیم.

حتی فردوسی پور با این همه شهرت و موفقیت باز هم به شدت کار می کند. روزهای کمی در خدمت خانواده است و از ابتدای صبح تا هرجا که در توانش باشد، کارهای برنامه اش را انجام میدهد. چیزی به اسم استراحت وجود ندارد. البته پاگردهایی وجود دارند برای رفع خستگی، ولی اسمش استراحت نیست.

به قول ابوسعید ابوالخیر، زندان مرد، آسایش مرد است و اگر از این زندان برهد، آزاد خواهد شد.

هر چقدر که موفق تر می شویم، باید سعی و تلاش بیشتری در کار داشته باشیم، دست کم برای حفظ برندی که ایجادش کرده ایم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود