ضروری

نیک ویجیک قهرمانی بدون دست و پا

maxresdefault

برای یک لحظه چشمانتان را ببندید و فکر کنید هیچ دستی ندارید. نمی‌ توانید چیزی را با انگشتانتان لمس کنید، یا با دوستانتان دست دوستی بدهید و یا حتی مادرتان را در آغوش بگیرید. حال تصور کنید هیچ پایی برای راه رفتن ندارید. نمی‌ توانید با دوستانتان پیاده‌ روی کنید. دوچرخه‌ سواری کنید یا پابه پای فرزندتان بدوید. هر کدام از این شرایط بسیار دشوارند؛ اما همیشه شرایط بدتری هم وجود دارد، فقط کافی است یک لحظه به این فکر کنید که نه دست دارید و نه پا! حتی فکر کردن به این موضوع تن آدم را به لرزه می‌ اندازد…
نیک ویجیک (Nick Vujicic) از معدود افرادی است که به دلیل سندروم تتراآملیا، بدون دست و پا به دنیا آمد و در زندگی محدودیت‌ های زیادی داشته است، اما توانسته با این محدودیت‌ ها کنار بیاید و حتی از بسیاری افراد سالم نیز موفق‌ تر باشد.
نیک در سال 1982 در استرالیا به دنیا آمد. در آن زمان به دلیل نبود امکانات تصویربرداری از جنین هیچکس از وضعیت نیک خبر نداشت. می‌ توانید شوک بزرگی را که پدر و مادر نیک در هنگام تولد او داشته‌ اند را تصور کنید؛ اما کسی حتی نمی‌ توانست تصور کند که این کودک زیبای معلول با این همه ناتوانی روزی به یکی از موفق‌ ترین افراد جهان تبدیل شود و بتواند به جایی برسد که به افراد سالم درس امید و روش زندگی آموزش دهد!
او از اولین افرادی بود که پس از حذف قانون ممنوعیت ورود افراد معلول حرکتی به مدارس معمولی، مانند دیگر کودکان سالم به ادامه تحصیل پرداخت.
اما در سن 8 سالگی به دلیل تمسخرهای شدید همکلاسی‌ هایش دچار افسردگی شد و تصمیم به خودکشی گرفت. این هیجان احساسی باعث شد تا تصمیم بگیرد خود را در آب غرق کند اما خودش می‌ گوید به دلیل علاقه به پدر و مادرش از این کار منصرف شد.
او با تلاش بسیار زیاد و به کمک مادرش یاد گرفت با دو انگشتی که در انتهای اندامی مانند پا در سمت چپ پایین‌ تنه‌ اش وجود دارد، بنویسد. همچنین کارهای روزانه دیگری مانند نوشیدن آب با لیوان، تایپ، پرتاب توپ بیس‌ بال و… را آموخت.
در دبیرستان به عنوان رهبر گروه برای مؤسسه خیریه اعانه جمع می‌ کرد و در سن 17 سالگی مؤسسه خود با عنوان «زندگی بدون دست و پا» را به منظور امید دادن به افراد افسرده و ناتوان تأسیس کرد.
نیک ویجیک جوان در سن 21 سالگی از دانشگاه گریفیت با دو مدرک لیسانس در رشته‌ های حسابداری و برنامه‌ ریزی مالی فارغ‌ التحصیل گردید. از دیگر مهارت‌ های او شنا، موج‌ سواری و بازی گلف است.
او با ادامه فعالیت‌ های خود در نهایت تبدیل به شخصی شد که سخنرانی‌ هایش برای میلیون‌ ها شنونده در سراسر جهان امید به زندگی و انگیزه به ارمغان می‌ آورد …

 

#رازهای تحول در کسب و کار ? :

 @NEWSEO

2 نظر در مورد مقاله “ نیک ویجیک قهرمانی بدون دست و پا ” ثبت شده است
  1. اﺣﺴﺎﻥ

    ﺳﻼﻡ
    ﻧﻴﻚ اﻟﮕﻮﻱ ﺧﻮﺑﻲ ﻭاﺳﻪ اﻣﻴﺪ و ﺁﺭﺯﻭ ﺩاﺷﺘﻦ ﺗﻮ ﺯﻧﺪﮔﻴﻪ . ﺩﺭﺳﻲ ﻛﻪ ﻣﻴﺸﻪ اﺯﺷﻮﻥ ﻳﺎﺩ ﮔﺮﻓﺖ اﻳﻨﻪ ﻛﻪ ﺑﺎﻳﺪ ﺑﺎ ﺩاﺷﺘﻪ ﻫﺎ ﻓﻜﺮ ﻛﺮﺩ ﻧﻪ ﻣﺤﺪﻭﺩﻳﺖ ﻫﺎ .


  2. ﻣﻌﻴﻦ ﻣﻴﺮﺯا ﻛﻮﭼﻜﻲ

    ﺳﻼﻡ ﺟﻨﺎﺏ ﻗﻤﺼﺮﻱ. ﻣﻦ اﻳﻦ ﻣﻘﺎﻻﺕ ﻭﺑﻼﮒ ﻧﻴﻮﺳﻴﻮ ﺭﻭ ﻗﺒﻼ اﺯ ﻃﺮﻳﻖ ﻛﺎﻧﺎﻝ ﺗﻠﮕﺮاﻡ ﺗﻮﻥ ﺧﻮﻧﺪﻡ. ﺧﻴﻠﻲ ﺧﻮﺑﻪ ﻛﻪ ﺗﻮ ﺳﺎﻳﺖ ﺗﻮﻥ ﻫﻢ ﮔﺬاﺷﺘﻴﺪ ﭼﻮﻥ اﻳﻦ ﻃﻮﺭﻱ ﻣﻴﺘﻮﻧﻴﻢ ﻧﻆﺮ و ﺑﺮﺩاﺷﺖ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ ﺭﻭ ﺑﺮاﻱ ﺷﻤﺎ ﺑﻨﻮﻳﺴﻴﻢ. ﺑﺎ ﺗﺸﻜﺮ ﻓﺮاﻭاﻥ. ﭘﻴﺮﻭﺯ ﺑﺎﺷﻴﺪ


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود