سه اشتباهی که موجب کاهش بهره وری در کار و زندگی می شوند

علل کاهش بهره وری,عوامل کاهش بهره وری,عوامل موثر در کاهش بهره وری

ما نیز مانند دیگر افراد تمایل داریم در هر روز از زندگی خود، بیشترین بازدهی را در کمترین زمان ممکن داشته باشیم. در واقع به دنبال بهبود بهره وری در فعالیت های روزانه مان می باشیم. حال آنکه بروز برخی رفتارها می تواند منجر به تحت تاثیر قرار دادن منفی کارها شوند. موضوع وقتی جالب می شود که بدانیم انجام این رفتارها در نگاه بعضی از کارفرمایان یا مدیران، منجر به بهره وری بهتر کسب و کار می شود. در حالی که واقعا اینطور نیست. با ما همراه باشید تا در ادامه به سه موردی بپردازیم که به منظور افزایش راندمان در کار و زندگی، باید از آنها دوری کرد:

1- انجام وظایف کاری در سفر

بسیاری از افراد تمایل دارند تا کارهای اداری شان را در هنگام سفر انجام دهند. حال آنکه انجام این کار می تواند موجب کاهش بهره روی کار و نیز لذت بردن از تعطیلات شود. مسلم است که نباید علت سفر را از یاد برد: مسافر موجب می شود تا از دنیای کسب و کار جدا شویم و ذهن مشوش خود را خالی نماییم.

2- برقراری ارتباطات کاری حین تعطیلات

برخی افراد در هنگام تعطیلات نیز به دنبال برقراری ارتباطات کاری می باشند. آنها تلفن های کاری و ایمیل های همکاران را جواب می دهند، به آنها پیام فرستاده و ساعت ها مشغول مکالمه با آنها می شوند. اگر شما نیز چنین خصوصیتی دارید باید بدانید که پیام دادن به همکاران در موقع تعطیلات به این معنا می باشد که شما از وی انتظار دارید در تعطیلات نیز دست از کار کردن نکشند. این کار باعث می شود راندمان کاری کاهش یابد. همواره به خود و دیگران احترام بگذارید و از ارسال پیام یا برقراری تماس با سایر همکاران در طول تعطیلات خودداری نمایید.

3- انجام چند وظیفه به طور همزمان

موازی کاری باعث می شود کارایی به میزان زیادی کاهش پیدا کرده و از سوی دیگر استرس افزایش پیدا کند. در صورتی که اگر ابتدا کار اول را شروع کرده و به سرانجام رسانید و سپس به سراغ کار بعدی بروید، بهره روی افرایش یافته و وظایف بهتر و سریعتر انجام می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود