ضروری

داستان آبدارچی مایکروسافت – موفقیت بزرگان

tomato_seller-800x480

???? دوستان عزیزم با اینکه می دونم خیلی هاتون این داستان رو شنیدید یا خوندید، خواهش می کنم دوباره و با دقت این داستان رو بخونید ❗️تازه من که بارها و بارها خوندم و هر بار یک چیز جدید ازش یاد گرفتم …
????مرد بیکاری برای سِمَتِ آبدارچی در مایکروسافت تقاضا داد. رئیس هیئت مدیره با این شخص مصاحبه کرد و نمونه کارش را دید و گفت: «شما استخدام شدین، آدرس ایمیل‌تون رو بدین تا فرم‌های مربوطه رو وا‌ستون بفرستم تا پر کنین و همین‌طور تاریخی که باید کار رو شروع کنین.»
مرد جواب داد:«اما من کامپیوتر ندارم، ایمیل هم ندارم!»
رئیس هیئت مدیره گفت: «متأسفم. اگه ایمیل ندارین، یعنی شما وجود خارجی ندارین. و کسی که وجود خارجی نداره، شغل هم نمی‌تونه داشته باشه.»
مرد در کمال نومیدی اونجا رو ترک کرد. نمی‌دونست با تنها ۱۰ دلاری که در جیبش داشت چه کار کنه. تصمیم گرفت به سوپرمارکتی بره و یک صندوق ۱۰ کیلویی گوجه‌فرنگی بخره. یعد خونه به خونه گشت و گوجه‌فرنگی‌ها رو فروخت. در کمتر از دو ساعت، تونست سرمایه‌ش رو دو برابر کنه.
این عمل رو سه بار تکرار کرد و با ۶۰ دلار به خونه برگشت. مرد فهمید می‌تونه به این طریق زندگی‌ش رو بگذرونه و شروع کرد به این که هر روز زودتر بره و دیرتر برگرده خونه. در نتیجه پولش هر روز دو یا سه برابر می‌شد. به زودی یه گاری خرید، بعد یه کامیون، و به زودی ناوگان خودش رو در خط ترانزیت (پخش محصولات) داشت. پنج سال بعد، مرد دیگه یکی از بزرگترین خرده‌فروشان امریکاست. شروع کرد تا برای آینده‌ی خانواده ا‌ش برنامه‌ربزی کنه و تصمیم گرفت بیمه‌ی عمر بگیره. به یه نمایندگی بیمه زنگ زد و سرویسی رو انتخاب کرد. وقتی صحبت‌شون به نتیجه رسید، نماینده‌ی بیمه از آدرس ایمیل مرد پرسید.
مرد جواب داد: «من ایمیل ندارم.»
نماینده‌ی بیمه با کنجکاوی پرسید: «شما ایمیل ندارین، ولی با این حال تونستین یک امپراتوری در شغل خودتون به وجود بیارین. می‌تونین فکر کنین به کجاها می‌رسیدین اگه یه ایمیل هم داشتین؟»
مرد برای مدتی فکر کرد و گفت: آره! احتمالاً می‌شدم یه آبدارچی در شرکت مایکروسافت.!!

⚡️ نه اینکه فکر کنید با تکنولوژی پیش رفتن باعث پسرفت آدما میشه.هرگزززززززززززززززز.بلکه از این داستان مهمترین نکته ای که باید یاد بگیرید این است که فراموش نکنید که برای رسیدن به موفقیت هیچ چیزی نمیتونه جلوی ما رو بگیره و همواره هر مشکلی آغاز رسیدن به یک موفقیت جدید و بهتر است …

❗️ #رازهای تحول در کسب و کار ???? :

➡️ @NEWSEO

2 نظر در مورد مقاله “ داستان آبدارچی مایکروسافت – موفقیت بزرگان ” ثبت شده است
  1. هانیه

    سلام آقای قمصری
    با این داستان شما میشه اونایی که بیکارن و ناامید شدن رو امیدوار کرد
    عالی بود سپاسگزارم


  2. غلامی!!

    شاید از این داستان بشه اینگونه برداشت کرد که با تکنولوژی و به روز بودن محض، دلیل اصلی پیشرفت نیست!!!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود