چگونگی برخورد با صحبت های تمسخرآمیز مشتری

حرف های تمسخر امیز,روش صحبت با مشتری,صحبت با مشتری

توجه داشته باشیم که یک انسان کامروا، موفق و با اعتماد به نفس، هیچ نیازی به تحقیر دیگران ندارد. شاید این افراد از دیگران انتقادهای سازنده ای کنند اما هیچ گاه آنها را تحقیر نمی کنند. برخی افراد به طور کلی نظر منفی نسبت به دیگران دارند و مدام در حال تحقیر دیگرانند که دلایل آن به شرح زیر است:

به دلیل کمبودهایی که احساس می کنند دوست دارند خودشان را قدرتمند تر از دیگران جلوه بدهند تا به این طریق بر تزلزل شخصیتی خود غلبه کنند.

قبلاً فردی آنها را آزرده ساخته است و چون توانایی مقابله با آن را نداشتند، با تحقیر دیگران سعی می کنند از موقعیت فعلی خود دفاع کند.

افرادی که دیگران را تحقیر می کنند با این کار فقط ناراحتی، نرسیدن به موفقیت و بی هدفی خود را در زندگی به نمایش می گذارند.

چگونگی برخورد با حرف های تمسخر امیز مشتری

در هنگام صحبت با مشتری، اگر شما حرف درست و منطقی به مشتری می زنید و وی با کلمات تمسخر آمیز و طنزگونه، به شما پاسخ می دهد راه حل چیست؟

روش متقاعدسازی:

بهترین عکس العمل از سمت فروشنده، باید ساکت ماندن و دوباره مطرح کردن موضوع باشد. زیرا هدف از این‌ که حرف شما را به شوخی می‌ گیرند، این است که ببینند شما چه عکس‌ العملی نشان می‌ دهید و مغز را فریب می‌ دهند و شما باید توانایی کنترل این مورد را داشته باشید.

یک فروشنده حرفه ای باید بتواند در چنین شرایطی خود را کنترل کند و عصبی نشود، گام بعدی می تواند بیان جوابی طنزآلود و هوشمندانه باشد؛ هرچند به کارگیری این تکنیک، نیازمند داشتن ذهنی خلاق و تمرین زیاد است.

لبخند بزنید و ادامه بدهید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود