داستان موفقیت شرکت هوندا

hondas-success-story-2

داستان زندگی هوندا، مردی که کارخانه‌ هایش دو بار کاملا ویران شدند ولی …

سوئی چیرو هوندا مؤسس شرکت هوندا: صنایع موتور هوندا، یک شرکت بزرگ ژاپنی است و به دلیل تولید موتورسیکلت و خودرو شناخته شده است. هوندا پنجمین تولیدکننده خودرو در جهان و دومین تولیدکننده خودرو در ژاپن است. سوئی چیرو هوندا در سال ۱۹۰۶ در شهر کوچک ژاپنی کومیو متولد شد. او در کودکی به پدرش که یک تعمیرکار دوچرخه بود، کمک می‌ کرد. او 7 سال درتوکیو را صرف یادگیری تعمیر خودرو کرد. علاقه‌ هوندا به خودرو او را به سوی خودروهای مسابقه سوق داد و هوندا توانست در سال ۱۹۳۶، رکورد سرعت جدیدی خلق کند. متأسفانه هوندا دچار یک سانحه‌ شد و تعدادی از استخوان‌ هایش از جمله مچ هر دو دستش شکسته شد بعد از آن او تصمیم گرفت تمام انرژی خود را صرف تولید کند.

تاریخچه شرکت هوندا

سوئی چیرو هوندا در سال ۱۹۳۷ سراغ تولید رینگ پیستون رفت و شرکتی تأسیس کرد. اما در آن هم موفق نشد در زمان جنگ جهانی دوم، هوندا به شرکت‌ های دیگر در تولید انبوه پروانه هواپیماها کمک می‌ کرد اما بدبیاری او تمامی نداشت؛ در سال ۱۹۴۴، ایالات‌ متحده کارخانه او را بمباران کرد و سال بعد هم زلزله‌ ای باعث تخریب کامل تأسیسات شد، طوری که مجبور شد بقایای وسایل را به تویوتا بفروشد. او انستیتوی تحقیقات فناوری هوندا را تأسیس کرد، بعد از جنگ جهانی، در شرایط اقتصادی وخیم، مردم به وسایل نقلیه بسیار ارزان نیاز داشتند، شرکت هوندا در این زمان با ایده موتوردار کردن دوچرخه توانست، سرمایه اولیه برای موفقیت‌ های بعدی را کسب کند. سرانجام شرکت هوندا در سال ۱۹۴۹ اولین موتورسیکلت کامل خود را وارد بازار کرد. اما این شرکت باید تا سال ۱۹۶۳ صبر می‌ کرد تا نخستین خودروی خود را وارد بازار کند که در واقع وانت T360 بود. شرکت هوندا در سال ۲۰۱۱، بیش از یک میلیون و ۱۴۷ هزار خودرو فروخت. سوئی چیرو هوندا تا سال ۱۹۷۳، رئیس این شرکت بود که در سال ۱۹۹۱ به دلیل بیماری کبدی درگذشت.

 hondas-success-story-1

دوستان عزیزم بارها در کارگاه های آموزشی خدمت شما عرض کرده ام که خسته نشدن و ادامه دادن مهمترین رمز موفقیت بسیاری از بیزینسهای بزرگ تاریخ است.گرچه از کودکی یادمان هست که همه می گفتند بارها باید به زمین خورد تا راه رفتن را یاد گرفت اما خیلی از ماها امروزه این اولین آموزش مهم زندگی خویش را سرلوحه کارمان قرار نمی دهیم …

یادمان نرود آقای جابز چقدر سختی کشید و چند بار طعم شکست را چشید ولی ادامه داد تا تبدیل شد به جابزی که تاریخ تا ابد به پاس نام و زحمات او بر خود خواهد بالید.

حتی خود من هم در مدت این 14 سال فعالیت در تجارت الکترونیک دو بار در طی کمتر از 12 ساعت 99% بیزینسم را از دست دادم ولی با توکل به خدا ادامه دادم و هرگز خسته نشدم. باور داشتم من می توانم و به همین امید تا آخر راه خواهم رفت …

انتخاب با شماست

#رازهای تحول در کسب و کار ? :

 @NEWSEO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود