ظهور کدام روندها در حوزه ی کسب و کار را واکنشی به این یافته ها می دانید؟

استراتژی یادگیری,استراتژی یادگیری سازمانی,حوزه کسب و کار

هم اکنون ما شاهد روندی جالبی برای آسان کردن رویکرد کلی نسبت به توسعه ی رهبری می باشیم. به این ترتیب از شر قابلیت های متعدد و نامشخص در حوزه کسب و کار خلاص می شویم و در عوض روی مجموعه ای کوچک و به یاد ماندنی از انتظاراتی متمرکز خواهیم شد که یک رهبر بایدآن را برآورده کند. وقتی افراد تنها می توانند 3 یا 4 ایده را به راحتی در ذهن داشته باشند، داشتن چارچوبی برای رهبری با 7 یا 8 دسته بندی گوناگون نتیجه ی خوبی نخواهد داشت. به جای آنکه سعی نماییم همه ی کارها را انجام دهیم، باید مسائل را ساده، و روی موضوعات اساسی تمرکز نماییم.

از طرف دیگر شاهد آن هستیم که کمپانی ها و شرکت های بزرگ کل استراتژی یادگیری خود را بر اساس شیوه ی واقعی یادگیری مغز مورد بازبینی قرار می دهند. جنبش بزرگی علیه رتبه بندی و ارزش گذاری روی افراد به وجود آمده است که تماماً تحت تأثیر تحقیقات ما است. در کل، شرکت ها تمرکز خود را از چیزهای دیگر متوجه بالا بردن مشارکت، چابکی و همکاری می کنند.

مهم ترین توصیه های شما برای کسانی که می خواهند رهبران بهتری باشند چیست؟

همه جلسات خود را با شفافیت کامل در مورد اهداف جلسه آغاز کنیم. برای مشخص کردن هدف و مسیر خود برنامه ریزی کرده و زمان بگذاریم. سپس ببینیم بهترین طرح برای رسیدن به آن کدام می باشد، و اطمینان حاصل کنیم با تک تک کسانی که نقشی در این موضوع دارند شفافیت و همسویی داریم. چه وقتی در جلسه هستیم و چه زمانی که با کسی گفتگو می کنیم، در مورد هدف و طرح خود شفافیت داشته باشیم. در کل این فرایند، کماکان به کیفیت تفکر خود در طول مسیر توجه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود