روش تشویق کارمندان

تشکر و قدردانی از پرسنل,تشکر و قدردانی از دیگران,تشکر و قدردانی از همکاران

روشهای تشویق تیم کاری

بحث تشویق و قدردانی آنقدر مهم است که بعضی از صاحب نظران آن را مهم ترین اصل مدیریت می دانند و علت این امر آن است که ما به عنوان یک رهبر درست همان رفتاری را که به دیگران تقدیم می کنیم از آنها دریافت خواهیم کرد.
همه ما به تشویق نیاز داریم و کلید تشویق درست آن است که انگیزه های دیگران را بشناسیم. باید بدانیم که هرکسی ممکن است در آن برهه از زمان نیاز خاصی به تشویق داشته باشد که با دیگری متفاوت باشد.
اعضای تیم زمانی که ارتباط مناسبی بین کاری که می کنند و تشویق و قدردانی که دریافت میدارند نداشته باشند، تمام توان خود را به کار نمی گیرند.
در ادامه مهم ترین شیوه های تشویق و پاداش ذکر می گردد:

پول:
قطعا پول موثر است، چراکه عضو تیم به این ترتیب ارزیابی می کند که چقدر برای کارفرمایش ارزشمند هستند.

قدردانی و قدرشناسی:
اعضای تیم ما نیاز دارند بفهمند که مفید هستند، کارشان را خوب انجام می دهند و ما آنها را می بینیم.

مرخصی دادن:
اگر همکار ما ساعات طولانی روی یک پروژه وقت گذاشته است و کار را به اتمام رسانده است با یک مرخصی تشویقی و البته یک تشکر ویژه و صمیمانه می توانیم او را تشویق کنیم.

پیشرفت در مدارج سازمانی:
اگر در سازمان کار می کنیم، می توانیم حوزه مسئولیتی همکاری که از وی راضی هستیم را گسترده کنیم و وی را در سلسله مراتب تیم و سازمان رشد دهیم.

آزادی عمل:
بهترین پاداش برای بسیاری از افراد ارائه آزادی عمل و اختیار برای تجربه کارشان به شیوه ای که راحت هستند می باشد. به خصوص افرادی که کار خلاقانه می کنند به این نوع تشویق احتیاج دارند.

زمان ویژه برای با هم بودن:
به عنوان یک رهبر یک پاداش خاص و ویژه ای که می توانیم به دیگران بدهیم وقت گذاشتن برای صرف ناهار یا شام با آن افراد است.

هدایای خاص:
خیلی خوبه که هدایای ارزان و خوبی برای افراد خود تهیه کنیم. توجه کنیم که هرچه این هدیه بیشتر، خاص آن فرد باشد و برای او معنا دارتر باشد این روش تشویق اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود