زنگ خطرهای یک پیشنهاد شغلی بد کدامند؟

پیشنهاد شغل,پیشنهاد شغل بدون سرمایه,پیشنهاد شغل دوم

۱- اگر حقوق پرداختی کمتر از رقمی بود که با کارفرما توافق کرده‌ ایم یا اگر میان شغل پیشنهادی و آنچه در عمل باید انجام دهیم، تفاوت زیادی وجود دارد، پیشنهاد را رد کنیم.

۲- اگر به افرادی که طی فرآیند مصاحبه با آنها ملاقات کرده‌ ایم اعتماد نداریم، پیشنهاد را رد کنیم.

۳- اگر در محیط کار احساس راحتی نمیکنی پیشنهاد را رد کنیم. اگر جو حاکم بر محیط سنگین باشد و همه ناراضی یا ناراحت به‌ نظر برسند، این یعنی فرهنگ سازمان دچار مشکل است.

۴- اگر مستقیماً یا تلویحا بگویند که به تو اعتماد ندارند پیشنهاد را رد کنیم. مثلاً بخواهند که فیش حقوقی شغل سابقمان را به آنها نشان دهیم. چرا باید به کسانی که به ما اعتماد ندارند، اعتماد کنیم؟

۵- اگر طی فرآیند استخدام با هرگونه بدرفتاری مواجه شدیم، پیشنهاد را رد کنم. وقتی کارفرما، به ما که قصد استخدام مان را دارد احترام نمی‌ گذارد، وقتی کارمند شرکت شویم، بیشتر به ما بی‌ احترامی خواهد کرد.

۶- اگر به ما اجازه ندادند که با همکاران آینده‌ مان دیدار کنیم، محیط کار را ببینیم یا یک کپی از دفترچه راهنمای کارکنان داشته باشیم، پیشنهاد را رد کنیم. دفترچه راهنما شامل اطلاعاتی درباره فرهنگ سازمان، سیاست‌ ها، شرایط کار، انتظارات کارفرما و… است.

۷- اگر هفته‌ ها ما را بی‌ خبر گذاشتند و یک روز، ناغافل با ما تماس گرفتند و پیشنهاد شغلی دادند، این یعنی برای ما احترام قائل نیستند و گرنه با ما در تماس می‌ ماندند و ما را در تمامی مراحل همراهی می‌ کردند.

۸- اگر احساس کردیم که شغل پیشنهادی، یک شغل واقعی نیست و کارفرما به دنبال کسی است که برای مدت کوتاهی به او مشاوره دهد، پیشنهاد را رد کنیم. متأسفانه برخی از کارفرمایان برای صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها، به جای مشاور، یک کارمند تمام‌ وقت استخدام می‌ کنند، چراکه دستمزد مشاور به مراتب بیشتر است.

۹- اگر بارها با آنها مصاحبه کرده‌ ایم و نمی‌ گویند که چند مصاحبه دیگر باقی‌ مانده، پیشنهاد را رد کنیم. سازمان‌ هایی که به‌ درستی مدیریت می‌ شوند، نهایتاً ۴ بار با یک کاندیدا مصاحبه می‌ کنند. برخی از کارفرمایان تنها به دنبال این هستند که از کارجو ایده بگیرند. اگر تعداد مصاحبه‌ ها بیش از حد معمول باشد، این یک زنگ خطر است.

۱۰- اگر جلسه مصاحبه به درستی مدیریت نشود و مسوول مصاحبه بارها مرتکب اشتباه شود و حتی متوجه اشتباهاتش نشود، بهتر است پیشنهاد را رد کنیم.

۱۱- اگر برای مصاحبه به سازمانی رفتیم و آنها فراموش کرده بودند که با ما قرار دارند، این نشانه را جدی بگیریم. بی‌ نظمی یک زنگ خطر جدی است و یعنی در آن سازمان عدم هماهنگی وجود دارد.

گاهی به ندای درونمان گوش کنیم. اگر نسبت به این فرصت شغلی احساس خوبی نداریم، به احساست مان اعتماد کنیم. نگرشت را تغییر داده و استانداردهای خود را بالا ببریم. هرکسی استحقاق ما را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود