5 مورد استراتژی تبلیغات برای کسب و کارهای کوچک

تبلیغات برای کسب و کار,تبلیغات برای کسب و کار تازه,تبلیغات برای کسب و کار جدید

تبلیغات برای کسب و کار کوچک

1 – هدف گذاری

متأسفیم، اما محصول یا خدمت منحصربفردی که شما در حال ارائه آن هستید با نیازهای هیچ فردی در زمین مطابقت ندارد. بسیاری از کسب و کارها حتی با وجود اینکه می دانند هدف گذاری یکی از مزایای اولیه تبلیغات آنلاین می باشد اما کمپین های هدفمندی را پیاده سازی و اجرا نمی کنند.

بی تردید، باید قادر باشید بر مبنای داده هایی که جمع آوری کرده اید، پروفایلی از مشتریان هدف خود ایجاد کنید. با اطلاعاتی که در دست دارید و آنچه که درباره مشتریان فعلی خود می دانید، می توانید شروع کنید به اینکه مشخصه های جمعیت شناختی و روانشناختی مشابه را در کمپین های خود رعایت کنید و روی آنها هدف گذاری کنید تا بتوانید مشتریان بیشتری را جذب کنید.

چه در حال تبلیغ به شکل آنلاین باشید وچه آفلاین، از این موضوع مطمئن شوید که تصویر شما ، نوع مشتریانی که می خواهید با آنها در تعامل باشید را منعکس سازند، چراکه این عامل کلیدی برای هدفگذاری درست است .

2 – اندازه گیری میزان اثرگذاری تبلیغات

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کسب وکارها با آن روبرو هستند این است که هیچ ایده و نظری درباره میزان اثر گذاری تبلیغات کسب و کارشان ندارند.

پلتفرم های تبلیغات آنلاین نظیر Google AdWords و Facebook آمارهای گسترده ای که مربوط به تبلیغات شما هست را برایتان مهیا می سازند و این امر به شما کمک خواهد کرد تا تعیین کنید که چه چیزی در حال رخ دادن است و چه چیزی نه.

این بدین معنا نیست که شما نیاز به آزمون و خطا نخواهید داشت، هرچند این امر ممکن است برای شما زمانبر باشد تا تبلیغی ایجاد کنید که باعث تعامل با مشتریان هدف تان شود اما این واقعا به این معناست که قادر خواهید بود از این طریق نسبت به تلاش های آتی خود تصمیمات سریع تری بگیرید.

اگر در حال برگزاری کمپین تبلیغاتی بصورت آفلاین هستید، باید یک آدرس پست الکترونیکی مشخص یا شماره تماسی فراهم کنید تا خیلی شفاف تر متوجه این قضیه شوید مشتریان قدیمی و جدیدتان چگونه شما را پیدا می کنند و چه چیزی در حال رخ دادن است. این تلاشی ارزشمند و بدون صرف هیچ زحمتی است، پس حدسیات را کنار بگذارید و به ردگیری عوامل استراتژی تبلیغات خود بپردازید .

3 – زمان تبلیغ کردن را بدانید

در نگاه اول، انجام تبلیغات در تمام طول سال با در نظر گرفتن بودجه مشخص می تواند رویکردی عاقلانه به نطر برسد. اما اگر به تجربه کاری خود در راه اندازی کسب و کارهای کوچک گذشته خود فکر کنید، متوجه می شوید فعالیت هایی را انجام داده اید که قابل مقایسه نبوده اند. باید بدانید هیچ راهی برای اینکه یک طرح بازاریابی و تبلیغات مشابه را در تمام طول سال با یک روند حفظ کنید وجود ندارد. راه اصولی در این کار، ایجاد کمپین های تبلیغاتی در زمان های اوج درخوواست می باشد.

برای مثال اگر مایل به فروش محصولات فصلی هستید، باید در زمان هایی که بهترین و بالاترین سطح عملکردی را دارید اقدام به تبلیغات نمایید. عید نوروز، تابستان، شب یلدا و اعیاد نظیر آن به عنوان بهترین تایم برای تبلیغات با عملکرد بالا محسوب می شوند، البته باید توجه ویژه به کسب و کاری که در حال انجامش هستید نمایید. زیرا ممکن است هیچ ارتباطی با اعیاد ذکر شده نداشته باشد.

یک کارآفرین حرفه ای همیشه نیم نگاهی به زمان انجام تبلیغات رقبای اصلی و موفق خود دارد تا با الگوبرداری از آنها بتواند بهترین تایم برای ایجاد کمپین تبلیغاتی خود را مشخص کند.

با در نظر گرفتن بودجه تبلیغاتی مناسب، شما قادر به رساندن خود به رقبا و حتی پیشی گرفتن از آنها می باشید.

4 – به خوبی برندسازی کنید

آیا مشتریان شما می توانند فورا تبلیغات مبتنی بر لوگو، رنگ، تصویر یا طرح حروف شما را تشخیص دهند؟ اگر جوابی برای این سوال ندارید یا آنرا مضحک و احمقانه می دانید، کافیست نگاهی به آنچه برندها و شرکت های بزرگ انجام می دهند بیاندازید. جالب است بدانید در اکثر اوقات، شما تبلیغات آن ها را تنها از روی رنگی که استفاده کرده اند شناسایی می کنید.

در طول زمان، مشتریان، برند شما را با طرح های تبلیغاتی تان می شناسند و به آن واکنش نشان می دهند. ممکن است بخواهید هربار که آگهی جدیدی ایجاد می کنید، برندسازی خود را تغییر دهید، اما این کار در طولانی مدت گیج کننده و مهلک خواهد بود.

هدف شما باید نمایش یکپارچه تبلیغات در مکان های مورد انتظار مشتریان با آگهی های تبلیغاتی آشنا باشد که به طور پیوسته برای آنان طنین انداز می شود.

نتیجه اینکه : به خوبی برندسازی کنید و به تصویر برند خود بچسبید. از طریق القا کردن و تجربه استفاده موفق از برندتان ، برای مشتریان وفاداری خلق کنید.

5 – نمایش تبلیغات در مکان مناسب

این که بخواهید فرضیات بسیاری را درباره مشتریان هدف خود در نظر بگیرید، بسیار مهلک است. برای مثال، اگر شما طرفدار پر و پا قرص یک برنامه رادیویی هستید و تصور می کنید مشتریانتان نیز به اندازه شما به آن برنامه علاقمند هستند ، این موضوع سبب می شود درباره منطق هزینه و پولی که برای تبلیغ در رادیو صرف می کنید گمراه شوید و نتیجه آن بی اثر بودن آن تبلیغ برای برندتان می شود و هزینه هنگفتی را بر روی دست شما می گذارد، بدون آنکه بازدهی مناسبی داشته باشد.

اگر بودجه ی تبلیغاتی شما در حال خرج شدن در مکان اشتباهی می باشد، به این معناست که پول خود را هدر داده اید. به جای آن، نیاز به شناخت و سپس بررسی مشتریانتان دارید. جایی را که در فضای آنلاین دوست دارند باشند، مجلات و کتاب هایی را که می خوانند ، پادکست ها و نمایش های رادیویی که به آن ها گوش می دهند را نیز شناسایی کنید.

زمانی که تبلیغات شما با شناخت صحیح و درست از مشتریانتان همراه باشد، راهنمایی های ارزشمندی را برای کسب و کار خود به دست آورده و بودجه تبلیغاتی خود را هدر نداده اید.

یک نظر در مورد مقاله “ 5 مورد استراتژی تبلیغات برای کسب و کارهای کوچک
  1. امینی

    بنظر من زمان و مکان تبلیغ تاثیرش از بقیه بیشتره.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود