3 روش برای اعتراض به قیمت از سمت مشتری

اعتراض مشتری,اعتراضات مشتری,اعتراضات مشتریان

1- خودتان را متقاعد کنید

بسیار مهم است که به خودتان بقبولانید که قیمت منصفانه ای برای محصول در نظر گرفته اید. چون اگر فکر کنید که قیمت محصولتان گزاف است، هرگز ازعهده پاسخ به اعتراض به قیمت مشتری برنمی آیید. اگر فکر می کنید که قیمت کالا منصفانه نیست، از همکاران خود مشورت بگیرید و از آنها بخواهید با توضیحات خود به شما کمک کنند تا درباره قیمت ها متقاعد شوید.

2- ابتدا درباره محصول صحبت کنید بعد درباره قیمت

اگر به شما بگویم که قیمت محصولی پنجاه میلیون تومان است، و بپرسم که به نظرتان این معامله ی خوبی است؟ جواب شما چه خواهد بود؟ قاعدتا می گویید، این بستگی دارد که در قبالش چه چیزی دریافت می کنم. قیمت اگر مربوط به یک خودروی جدید باشد ارزان است؛ اما برای ساندویچ گران و نجومی است.

بنابراین، در ابتدا به آنچه که می فروشید متمرکز شوید. در مورد مزایای کالایی که به مشتری ارائه می دهید و میزان ارزشمندی آن، شفاف سازی کنید.

هنگامی که پس از آن قیمت را ذکر می کنید، مشتریان آنرا متقاعد کننده خواهند دید و خواهند فهمید که در مقایسه با مزایایی که دریافت می کنند، ناچیز است.

3- آمادگی داشته باشید

روش مناسب برای مقابله به منظور متقاعد کردن مشتری هنگام اعتراض به قیمت، آماده کردن پاسخ ها از قبل می باشد. برای مثال یک جواب می تواند این باشد که بگویید طبیعتا محصولات با کیفیت گران تر هستند! یا بگویید من درک می کنم. اتفاقا ما مشتریانی داشتیم که مانند شما در وهله اول راجع به قیمت تردید داشتند، اما بعد از مدتی دریافتند که …

اغلب مشتریان دوست دارند که روی قیمت بحث کنند. در واقع آنها می خواهند احساس کنند معامله خوبی انجام می دهند. اما شما نیز باید همینطور احساس کنید.

یک فروشنده حرفه ای هدفش بوجود آوردن شرایطی است که هر دو طرف معامله، حس برنده در آن را داشته باشند.
شما نیازمند یک معامله برد برد می باشید. و لازمه ش این است که شما به کارتان ادامه دهید و مشتریان به خریدشان. بنابراین با کنترل اعتراض به قیمت، سعی در ایجاد رابطه برد-برد داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود