ضروری

با این 25 نکته طلایی بازاریابی تلفنی شما متحول خواهد شد! (قسمت دوم)

اعتماد به نفس,بازاریابی تلفنی,بازاریابی تلفنی چیست

17- سازمان یافته باشیم

سازمان یافته بودن فقط به معنای داشتن برنامه در تمام روز و انجام همه کارها نیست. برای سازمان یافته بودن در داخل فروش، ما نیاز به مدیریت زمان با استفاده از ابزارها و فرآیند فکری داریم. مطمئن شویم همه اسناد مهم به راحتی قابل پیگیری هستند و سند همه مکالمات با چشم اندازهای فروش و ملاقات به عنوان منابع تحقیقاتی آینده در دسترس است.

18- چشم اندازهای فروش را در اطلاعات غرق نکنیم

خوب گوش کنیم… به جای پر حرفی های بی فایده درباره محصول و خدماتمان دموی محصولمان را به آنها معرفی کنیم. به جای حرف زدن زیاد، مشکلات و نیازهای آنها را پیدا کنیم و تمرین کنیم گوش کننده ی فعالی باشیم. اجازه بدهیم مشتریان بیشتر از ما صحبت کنند. اجازه بدهیم فضای خالی مکالمات را آنها پر کنند.
کم تر حرف بزنیم، بیشتر گوش کنیم.

19- از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری استفاده کنیم

نرم افزار CRM برای موفقیت ما ضروری است. بعد از هر مکالمه ای داده ها را در نرم افزار وارد کنیم. با این کار اطلاعات زیادی را ذخیره خواهیم کرد که از آنها می توانیم بارها و بارها استفاده کنیم. هم چنین این نرم افزار می تواند تماس های مهم را به ما در طول روز یاد آوری کند. چه چشم انداز فروش باشند، چه سرنخ یا هر چیز دیگر…از CRM برای سازمان دهی چشم اندازهای فروشمان در جهت به جلو راندن کسب و کارمان استفاده کنیم.

اعتماد به نفس,بازاریابی تلفنی,بازاریابی تلفنی چیست

20- بدانیم چه زمانی باید استراحت کنیم

با خودمان مهربان باشیم… لازم نیست تا تمام روزمان را به تماس گرفتن اختصاص دهیم. این کار کیفیت تماس های ما را نیز پایین میاورد. هر وقت احساس خستگی کردیم، استراحت کنیم، یک نوشیدنی بنوشیم، می توانیم یک مقاله بخوانیم. یک استراحت کوتاه و دلچسب، می تواند تمرکز ما را به میزان زیادی افزایش دهد و این همان چیزی است که به آن احتیاج داریم.

21- درباره سرویس یا خدماتمان پژوهش کنیم

هر چه بیشتر محصول یا خدماتمان را بشناسیم. ما باید بتوانیم شفاف و تأثیر گذار درباره آنها صحبت کنیم. همه مزایا و ویژگی ها را یادداشت کنیم تا همیشه در دسترسمان باشند. در هنگام تماس با هر چشم انداز فروشی اطلاعات مخصوص به آن شاخه را بدهیم. درباره نحوه خدمت رسانی به مشتریانمان تحقیق کنیم و راه نفوذ در آنها را پیدا کنیم.

22- درباره آنها صحبت کنیم، نه خودمان

هنگامیکه بازاریابی تلفنی انجام می دهیم، بسیار مهم است که به اندازه درباره خودمان صحبت کنیم. زیرا صحبت زیادی پیرامون خودمان به ما آسیب میزند، کیفیت مکالمه را پایین میاورد و باعث از دست رفتن سرنخ ها خواهد شد. یادمان باشد این مکالمه درباره ما نیست!!! مخصوصاً وقتی که با مشتریان صحبت می کنیم فضای مکالمه را از صحبت درباره خودمان دور نگه داریم و به جای آن درباره چشم اندازهای فروش و فرآیندهای آنها صحبت کنیم.

23- همیشه در حال یادگیری باشیم

به عنوان یک بازاریاب تلفنی، ما باید اخبار را به مدیر فروشمان اطلاع بدهیم. توصیه های او را بشنویم و پیشنهاداتش را اجرا کنیم تا به موفقیت دست پیدا کنیم. به عبارت دیگر یک یاد گیرنده باهوش باشیم نه یک دانش آموز تنبل… از همه فرصت ها برای جمع آوری اطلاعات در راه یک بازاریاب تلفنی موفق بودن استفاده کنیم.

یادمان نرود مسیر یادگیری بی انتهاست…

24- پیگیری کنیم و تا پایان همراهشان باشیم

فضای اعتماد بین خودمان و چشم اندازهای فروش ایجاد کنیم. این کار را از طریق ایجاد یک رابطه مناسب در فرآیند فروش انجام دهیم. معمولاً این اتفاق بین تماس های 6 ام تا 12 ام میفتد و باعث می شود یک چشم انداز فروش به فرصت تبدیل شود. پیامهای برنامه ریزی شده بسازیم و برای آنها بفرستیم. این کار باعث می شود تا آنها بفهمند برایمان مهم هستند. فراموش نکنیم حتماً سیستمی برای پیگیری چشم اندازهای فروش داشته باشیم.

25- خودمان را تغییر دهیم

ما نمی توانیم کاری را بدون علاقه انجام دهیم. این کار برای اعتبار ما و شرکتمان نتیجه خوبی ندارد. علاقه مندی های خودمان را در شغلمان پیدا کنیم و خودمان را هر روز تغییر دهیم. ما می توانیم متفاوت باشیم. فقط باید به خودمان برای رفتن به قدم بعدی انگیزه بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود