ضروری
عنوان مقالات سایت

بک لینک چیست؟ خرید بک لینک دائمی و تضمینی

امیر قمصری
نویسنده : امیر قمصری تاریخ : 25 شهریور 1398

مدت زمان مطالعه این مطلب
4 دقیقه

خرید بک لینک

بک لینک چیست؟

بک لینک یکی از مباحث مهم سئو است که بسیاری از افراد نظرات مختلف و متناقضی در مورد آن دارند. اما امیر قمصری بخش بک لینک را 30 درصد از 100 درصد سئو می داند. بک لینک یک لینک خارجی از سایت (a) به سایت شما (b) می باشد و کارشناسان به این عمل اصطلاحا می گویند سایت (a) به سایت (b) بک لینک داده است. در واقع بک لینک مقداری از اعتبار یک صفحه را به صفحه دوم انتقال می دهد. بک لینک

خرید بک لینک چیست؟

خرید بک لینک از نظر گوگل و کارشناسان سئو بنا به شرایطی که در هنگام خرید دارید می تواند تاثیر مثبت و یا منفی بر سئو سایت شما داشته باشد. پس تا اینجا متوجه شدیم وبمستران و مدیران سایت حتما باید شرایط خرید را رعایت کنند. خرید بک لینک برای سئو توانایی خوبی برای افزایش رتبه سئو سایت شما دارد. همانطور که می دانید ساخت بک لینک با توجه به حوزه وب سایت و شرایط آن انجام می شود تا بهترین تاثیر را از بک لینک برای سایت خودمان بگیریم.

ساختار لینک

منظور ساختار لینک یا بک لینک بررسی تگ html برای ایجاد لینک می باشد و اینکه موتورهای جستجو در سورس سایت چه چیزی را میبینند. تگ <a> برای ساخت لینک استفاده می شود در تصویر زیر قسمت های مختلف این تگ را برای شما نشان داده ایم.

ساختار بک لینک

 • انکرتکست(Anchor text) یا همان متنی که لینک شده است.
 • ویژگی nofollow که می توان برای لینک ها در نظر بگیرید تا ربات گوگل هنگام بررسی آن بک لینک اعتباری را انتقال ندهد و فقط از یک صفحه به صفحه دیگری منتقل شود.
 • اگر دوست دارید لینک شما در تب جدید در مرورگر باز شود می توانید از ویژگی “target=”_blank استفاده کنید.

لینک سازی چیست؟ 

دو بخش اصلی در لینک سازی وجود دارد: لینک سازی داخلی و خارجی. لینک سازی داخلی یعنی از صفحات سایت خودمان به دیگر صفحات سایت خودمان لینک بدهیم.

اما مسئله مهم تر اینکه لینک سازی خارجی به چه صورتی است! زمانی که از سایت دیگری به صورت سایت ما به صورت یکطرفه دقت کنید کاملا یک طرفه به سایت ما لینک داده شود بک لینک محسوب می شود و برای گوگل ارزشمند است.

لینک سازی داخلی و خارجی

لینک ها چه معنایی برای موتورهای جستجو دارند؟

بک لینک ها برای موتورهای جستجو مخصوصا گوگل بیشتر برای دو هدف اهمیت دارند :

 • امتیاز دهی به صفحات برای قرار گرفتن در نتایج جستجو
 • پیدا کردن صفحات جدید در دنیای وب

حتما داستان عمل Crawling را می دانید. زمانی که گوگل برای اولین بار صفحه ای از وب را می خزد تمامی صفحه را بررسی می کند و وارد لینک ها موجود در آن صفحه نیز می شود. اگر شما کل دنیای وب را کتابخانه ای در نظر بگیرید و سایت ها را کتاب های موجود در آن گوگل تمامی آن ها  می خواند و کتاب هایی جدید هستند و در کتاب های پرفروش و معتبر معرفی شده اند را دوست دارد و برای این میزان علاقه نیز معیارهایی برای خود دارد.

پس متوجه شدیم که گوگل فقط محتوای درون وب سایت ها را نمی خواند بلکه لینک های موجود در صفحه نیز برایش مهم است. در واقع برای گوگل علاوه بر محتوا تعداد لینک های خروجی و کیفیت آن نیز مهم است.

خب متوجه شدیم که لینک ها برای گوگل مهم هستند و یکی از فاکتورهای گوگل برای رنک دهی و رتبه بندی نتایج جستجو بک لینک ها هستند. در سال های اولیه فعالیت گوگل و تا زمانی که پیج رنک وجود داشت تعدادی از کارشناسان با شیطنت پیج رنک تقلبی برای خود می ساختند و رتبه های خوبی در نتایج جستجو داشتند که گوگل جواب دندان شکنی به آن ها داد و الگوریتم پنگوئن خود را ارائه داد و تحولی را در صفحه نتایج جستجو برای دوستانی که کارهای غیر اصولی انجام می دانند، ایجاد کرد.

الگوریتم پنگوئن بیشترین تمرکز خود را بر روی بک لینک قرار داده است تا سایت های متخلف را شناسایی و جریمه کند. اما برای بخش الگوریتم فاکتورهای بسیاری وجود دارد که تعدادی از آنها را برای شما آماده کرده ایم.

سوالات متداول در مورد خرید بک لینک

تعداد بک لینک آیا مهم است؟

تعداد بک لینک ها مورد نیاز برای یک صفحه بستگی به هدف شما و رقبای سایت شما دارد. در بعضی از عبارات کلیدی اصلا نیازی به بک لینک ندارید و فقط با تولید و سئو محتوا می توانید به هدف خود برسید. اما احتمالا این کار را می توانید برای عبارات کم رقابت به کار ببرید و قطعا ترافیک زیادی برای سایت خود جذب نمی کنید. اما با این حال اگر به خواهید در رتبه بندی عبارات کلیدی پرکلیک و پررقابت در صدر نتایج قرار بگیرید قطعا به بک لینک نیاز خواهید داشت.

هیچ پاسخ قطعی برای تعداد بک لینک های مورد نیاز برای یک صفحه یا سایت وجود ندارد زیرا تعداد مشخصی از بک لینک برای عبارات مختلف پاسخگو نیست!

آیا خرید بک لینک برای سئو مناسب است؟

شرایط خرید بک لینک برای 90 درصد شما عزیزان سوال است. برای پاسخ به این سوال به چند مورد از شرایط بک لینک باکیفیت اشاره میکنم. بک لینک معتبر را چگونه می توان تشخیص داد؟ خرید بک لینک معتبر با توجه به شرایط زیر امکان پذیر است و برای گرفتن یک بک لینک قوی باید اکثر موارد زیر را داشته باشد.

 1. بک لینک مرتبط باشد یعنی موضوع سایت شما و وب سایت لینک دهنده یکسان باشد. اگر دقیقا موضوعات یکسان نبود باید وجه اشتراک داشته باشند و لینک خروجی در همان قسمت مشابه قرار داشته باشد.
 2. بک لینک فالو (Follow) باشد به این منظور ربات گوگل هنگام خروج از آن سایت اعتباری را برای سایت شما اختصاص می دهد.
 3. خرید بک لینک از سایت هایی که تعداد صفحات ایندکس شده زیادی داشته باشند. حتما از خودتان می پرسید تعداد صفحات ایندکس شده چه ارتباطی با ارزش بک لینک دارد. وقتی سایتی تعداد صفحات زیادی در صفحات نتایج گوگل داشته باشد کاملا واضح است که ربات گوگل به تکرار به آن سایت سر میزند و لینک سایت شما به سرعت دیده می شود و اعتبار شما را در آن کلمه کلیدی با سرعت بیشتری افزایش می دهد.
 4. بک لینک هایی که شما خریداری می کنید باید به صورت تخصصی فقط برای سایت شما ساخته شود ولی برخی از دوستان به علت طولانی بودن پروسه ساخت بک لینک، برای چندین سایت به صورت همزمان شروع به ساخت بک لینک می کنند که تمام شرایط بک لینک با کیفیت را با این کار زیر پا می گذارند.
 5. خرید رپورتاژ آگهی با توجه به اینکه شما متن آگهی را خودتان می نویسید و دقیقا مرتبط با عباراتی می باشد که می خواهید برای آنها بک لینک بسازید، بسیار مطلوب و مناسب است ولی هزینه رپورتاژ آگهی را نیز در نظر داشته باشید.

آیا خرید بک لینک باعث پنالتی گوگل می شود؟

جواب این سوال هم بله و هم خیر است. خب شاید برای شما سوال باشد که در چه شرایطی جواب بله هست. شرایط خرید بک لینک را برای شما توضیح دادیم و اگر این خدمات را از نیوسئو دریافت کنید تمامی شرایط برای شما اعمال می شود.

خرید بک لینک رایگان مناسب است؟

خرید بک لینک رایگان به صورت انبوه ارزشی ندارد زیرا برای داشتن هرچیزی باید بهای آن را بپردازید. به نظر شما سایت ها و ابزارهای آنلاینی که آدرس سایت شما در یک لحظه در هزاران وب سایت کم ارزش و نامرتبط ثبت می کنند می تواند ارزش خاصی برای سایت شما ایجاد کند؟

گوگل را چه چیزی فرض کرده اید آیا خرید بک لینک انبوه و  ثبت 1000 بک لینک در سایت های عمومی و نامرتبط به الگوریتم پنگوئن گوگل خبر از غیرطبیعی بودن این عملیات را نمی دهد! پس بک لینک های رایگان ارزشی برای گوگل ندارند و باعث جریمه شدن سایت شما می شوند.

خرید بک لینک تضمینی و دائمی وجود دارد؟

خرید بک لینک تضمینی دقیقا به این صورت است که بک لینک شما به صورت زمان دار ساخته نشود و کاملا طبیعی و با روش های اصولی ساخته شود. امیر قمصری در بسیاری از فایل های آموزشی خود به شرایط ساخت بک لینک ها اشاره می کند. بک لینک های ماندگار همان بک لینک های تضمینی و دائمی می باشند.

خرید بک لینک را باید چه زمانی انجام دهیم؟

 • در ماه اولی که وب سایت شما راه اندازی شده است به هیچ عنوان اقدام به خرید بک لینک نکنید!
 • زمانی که محتواهای با کیفیتی در سایت منتشر کرده اید و مدتی از انتشار مقالات با کیفیت در سایت گذشته است شما می توانید بک لینک خریداری کنید. با این کار به گوگل نشان داده اید که ثابت قدم هستید و این کسب و کار برای شما ارزشمند است.