بررسی سئو سایت مجله اینترنتی ستاره

تحلیل سئو سایت مجله اینترنتی ستاره را برای این هفته برای شما آماده کرده ایم. سایت ستاره از سال 2015 فعالیت خود را به صورت جدی شروع کرده است. تمرکز سایت های مجله اینترنتی بر روی تولید محتوا می باشد که مخاطبان و کاربران را به سایت خود از طریق موتورهای جستجو هدایت کنند. اما نحوه کسب درآمد این مجلات چگونه است تنها راه درآمدی که در حال حاضر می توان به آن اشاره کرد درج تبلیغات به صورت بنر و رپورتاژ آگهی است.

اما در بحث تبلیغات آیا این نوع بنرها برای برندها اثربخش هست یا نه! باید بگویم این روزها با پدیده ای به نام کور بنری یا نابینایی نسبت به بنرهای تبلیغاتی Banner Blindness روبرو هستیم. همانطور که از نام این پدیده مشخص است، مخاطبان اصلا این نوع بنرها را نمی بینند و دیگر آن اثربخشی گذشته را ندارد. اما نمی توان تبلیغ هم نکرد و نسبت به برند و آگاه سازی مخاطبان بی تفاوت بود.

راهکار برای اثربخش کردن تبلیغات چیست؟

می توان نوع خاصی از تبلیغات را داشته باشیم که به هیچ عنوان به صورت مستقیم تبلیغ برند را نکنیم بلکه هدف بهتری داشته باشیم و بخواهیم حتی از محتوایی که برای تبلیغ آماده می کنیم هم اطلاعات مفید و ارزشمندی به او هدیه بدهیم.

این نوع تبلیغات ”محتوای اسپانسردار Sponsored Content” در سراسر دنیا نام برده می شود، یک محتوای بی نظیر و ارزشمند برای مخاطب است که در آینده ای نزدیک سهم زیادی از تبلیغات برندها و همین طور رسانه ها را به خود اختصاص خواهد داد.

اطلاعات آماری
رتبه کنونی سایت در الکسا (جهان) 990
رتبه کنونی سایت در الکسا (ایران) 21
امتیاز سئو جهانی 55%
تعداد بک لینک 200,558
محل سرور ایران
رتبه محتوای بی ارزش 72.3%
میزان بازدید متوسط از صفحات سایت به ازای هر نفر در روز 1.92
میزان متوسط حضور هر نفر در سایت در طول روز 3:13
تاریخ تحلیل : 9 شهریور 1398

اطلاعات تحلیلی
بررسی سئو سایت ستاره,تحلیل سئو سایت ستاره,سئو سایت ستاره 100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو
 • تگ عنوان در صفحه اصلی دارای 34 کاراکتر می باشد که نسبتا تعداد کمی به شما می رود. حداکثر تعداد کاراکتر های تگ عنوان 60 کاراکتر است که می توان در کنار برند سایت از عبارات کلیدی مهم برای بهینه سازی این تگ استفاده کرد که اینکار در مجله ستاره انجام نشده است.
 • مجله اینترنتی ستاره در صفحه اصلی خود، از متاتگ های Description و Keywords به صورت بهینه استفاده نکرده است. متا تگ توضیحات دارای 276 کاراکتر می باشد که با عبارات کلیدی مهم و کاربردی پر نشده است و طول آن بسیار طولانی است. اما در قسمت متا keywords با عبارات مهم پرشده است که برای گوگل اهمیتی ندارد.
 • در بررسی سورس سایت مجله اینترنتی ستاره متوجه شدیم که از تگ تاثیرگذار h1 در صفحه اصلی استفاده نشده است. نکته مهمی که در زمان تحلیل توجهمان را جلب کرد این است که از تگ h2، در صفحه اصلی تعداد بسیار کمی وجود دارد که برای سئو سایت مناسب نیست. همانطور که می دانید تگ های Heading اهمیت مطالب را برای موتورهای جستجو مشخص می کنند.

بررسی سئو سایت ستاره,تحلیل سئو سایت ستاره,سئو سایت ستاره

 • یکی از مواردی بسیاری از طراحان سایت به آن توجه نمی کنند استفاده از میکروفرمت های schema می باشد. رعایت این مسئله باعث نمایش بهتر سایت در نتایج جستجو می شود. همچنین این قابلیت کمک می کند نتایجی که مرتبط با سوال کاربر می باشد از طریق موتورهای جستجوگر گوگل و بینگ در اختیار وی قرار گیرد. متاسفانه در تحلیل سئو سایت ستاره متوجه شدیم که از این قابلیت مهم استفاده نشده است و به دلیل عدم وجود سئو مناسب صفحه اصلی سایت لینک ها برای این مجله وجود ندارد.
 • طراحی سایت ستاره به دلیل ریسپانسیو بودن، از تمامی دستگاه های هوشمند با سایزهای متفاوت پشتیبانی می کند و تجربه کاربری خوبی را نیز در اختیار مخاطبین قرار می دهد.

سئو مجله اینترنتی ستاره,مجله اینترنتی ستاره

 • انتخاب رنگ سایت یکی از مسائل مهم برند است در سایت مجله اینترنتی ستاره با انتخاب رنگ بنفش سایت بیشتر شبیه مجله زیبایی شده است.
 • یکی از پارامتر های کلیدی در قسمت بررسی لینک های سایت چگالی دامنه (Domain Authority) است. براساس تحلیل سئو سایت مجله ستاره توسط ابزار قدرتمند MOZ، چگالی دامنه سایت ستاره، 27 می باشد که با توجه به عمر دامنه، عدد مناسبی نیست.
 • نقشه سایت یا sitemap در آدرس https://setare.com/sitemap.xml در دسترس است و در فایل robots.txt نیز سایت مپ به صورت صحیح اشاره شده است.
 • سایت مجله ستاره دارای صفحه ریدایرکت 404 اختصاصی نمی باشد. صفحه ارور 404 را بسیاری از سایت ها به صورت فنی در سایت خود دارند اما اغلب آنان به صورت مناسب سفارشی نشده اند. در هر مرورگری برای آدرس هایی که وجود ندارند یک صفحه اختصاص داده شده است به طور مثال اگر کاربر آدرس یک سایت که اصلاً وجود ندارد را در آدرس بار وارد کند، پیامی از طرف مرورگر نمایش داده خواهد شد که چنین آدرسی در سایت مذکور یافت نشد و کاربر با پیام 404 مرورگر مواجه خواهد شد چرا که آدرس مورد نظر وجود خارجی ندارد. همانطور که مشاهده می کنید اگر وارد این صفحه بشوید هیچ راهکاری برای شما قرار داده نشده و هیچ CTA برای کاربر در نظر گرفته نشده است.

بررسی سئو سایت ستاره,تحلیل سئو سایت ستاره,سئو سایت ستاره

 • URL یا آدرس دهی صفحات به صورت صحیح انجام نشده است و به صورت فارسی می باشد که امری کاملا اشتباه است. از کاراکتر بی معنی و اعداد استفاده شده است و آدرس صفحات داخلی و دسته بندی ها به صورت کاملا منطقی و تمیز نمی باشد. دلیل اصلی منطقی بودن و انگلیسی بودن آدرس دهی صفحات افزایش سرعت ایندکس و جلوگیری ایجاد بک لینک های شکسته است.

بررسی سئو سایت ستاره,تحلیل سئو سایت ستاره,سئو سایت ستاره

 

 • الگوریتم جدید گوگل در مورد mobile frist می باشد و این الگوریتم مبحث mobile friendly می باشد. وب سایت ستاره به این الگوریتم توجه کرده و کاربران موبایل را نیز به صورت جداگانه دیده و طراحی سایت به صورت کاملا مطلوب برای موبایل انجام شده است اما از سیستم جدید AMP در این سایت استفاده نشده است که می توان با استفاده از این تکنولوژی از رقبا پیشی گرفت.

بررسی سئو سایت ستاره,تحلیل سئو سایت ستاره,سئو سایت ستاره

 • از پارامترهای مهمی که گوگل در آپدیت های جدید خود به آن اهمیت فراوانی داده است، مبحث موبایل پسند بودن (mobile-Friendly) می باشد. وب سایت مجله اینترنتی ستاره این آیتم مهم که در امتیاز دهی گوگل تاثیر به سزایی دارد را مد نظر قرار داده و در کدنویسی قالب سایت اعمال کرده است.

بررسی سئو سایت ستاره,تحلیل سئو سایت ستاره,سئو سایت ستاره

 • از تگ های تاثیرگذار Structured Data که یکی از آیتم های موردنظر گوگل در مبحث امتیازدهی به سایت می باشد استفاده نشده است. این تگ ها به موتور جستجو کمک می کنند تا تمامی داده های موجود در صفحه را شناسایی کنند و همچنین از rich snippet ها یکی از آنها امتیاز دهی یا ستاره ها می باشد استفاده نکرده است.
 • در صفحه اصلی سایت از 67 تصویر استفاده شده است که تمامی تصاویر تگ alt دارند. هیچکدام از تصاویر title ندارد و می توان بهینه سازی تصاویر را با نوشتن title کامل کرد. بنرهای تبلیغاتی نیز حجم مناسبی دارند و باعث افت سرعت لود سایت نشده اند.
 • سرعت لود صفحات در این سایت، طبق تست صورت گرفته 3.2 ثانیه است که زمان مناسبی به شمار می رود. اما تعداد درخواست هایی که به سرور ارسال می شود بالا می باشد و همین مسئله برای سئو سایت نامناسب است.

بررسی سئو سایت ستاره,تحلیل سئو سایت ستاره,سئو سایت ستاره

 • وب سایت مجله ستاره از پروتکل امنیتی https استفاده می کند و باعث برقراری ارتباط امن بین کاربر و سرور می شود. استفاده از این فاکتور مهم امنیتی باعث اعتماد کاربران در استفاده از سایت و در نتیجه بهبود رنک گوگل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام شما بلافاصله پس از ثبت برای مدیران سایت ارسال می شود